Wiza do Chin w Konsulacie w Gdańsku

Dnia 15 października 2018 roku zmieniły się zasady aplikowania o wizę do Chin. Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie już się tym nie zajmuje. W stolicy otworzone zostało Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych, czyli w skrócie Centrum Wizowe, które zajmuje się aplikacjami o wizy dla osób z prywatnymi paszportami. Centrum Wizowe stworzono po to, aby usprawnić proces składania aplikacji. Warto wiedzieć, że drugim miejscem w Polsce, gdzie można ubiegać się o wydanie wizy do Chin jest Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. Jednakże i tutaj zasady nieco się zmieniły. Zapraszamy do przeczytania i zapoznania się ze zmianami. Wiza do Chin w Konsulacie w Gdańsku – czy można aplikować?

Wiza w konsulacie w Gdańsku

Aktualizacja

Uwaga! Konsulat w Gdańsku nie obsługuje już wniosków wizowych.

Od 26 marca 2024 r. obsługa wszystkich dokumentów konsularnych w konsulacie w Gdańsku została przeniesiona do Ambasady Chin w Polsce w Warszawie (usługi wizowe zostaną przejęte przez Centrum Obsługi Chińskich Wniosków Wizowych w Warszawie). Wnioski złożone do 25 marca 2024 r. włącznie zostaną przyjęte, a dokumenty wydane przez Konsulat Generalny w Gdańsku.

Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku – dane kontaktowe

Al. Grunwaldzka 1, 80-236 Gdańsk-Wrzeszcz

Tel. 0048 58 340 26 26

Fax. 0048 58 341 56 00

Email: gdansk@csm.mfa.gov.cn

Strona internetowa konsulatu: pl.china-embassy.gov.cn/pol

Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku – godziny otwarcia

Wydział Konsularny Konsulatu Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej jest otwarty:

  • Poniedziałek 14:00-16:00
  • Środa 9:30-11:30
  • Piątek 14:00-16:00

Chcemy również zaznaczyć, że nie zajmujemy się aplikacją o wizy do Chin. W tym celu prosimy kontaktować się z Chińskim Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

4.8 / 5. Ilość głosów: 17