Tłumacze przysięgli – język chiński

W trakcie współpracy biznesowej z zagranicznym partnerem z pewnością nastąpi w którymś momencie konieczność dokonania tłumaczenia – może to dotyczyć dokumentów, jak również zwyczajnej korespondencji lub tłumaczenia ustnego np. w trakcie spotkania. Ważne jest, aby mieć świadomość tego, które sytuacje wymagają zwrócenia się do tłumacza przysięgłego. Poniżej opisujemy czym zajmują się tłumacze przysięgli i podajemy listę osób, których specjalnością jest chiński.

tłumacze przysięgli język chiński

Tłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego, która zdała specjalny egzamin państwowy z danego języka, posiada niezbędne uprawnienia i potwierdzającą je pieczęć. W przypadku, kiedy mamy do przetłumaczenia dokumenty, np. pisma urzędowe, faktury, umowy, akt własności itd. należy zlecić je tłumaczowi przysięgłemu, który nie tylko dokona rzetelnego przekłada, ale również jest prawnie zobowiązany do tego, aby ponieść odpowiedzialność za swoją pracę.

W sytuacji, gdy klient poniósłby straty będące konsekwencją nieprawidłowo dokonanego tłumaczenia, ma prawo dochodzić od tłumacza odszkodowania.

Ze względu na to, że tłumaczenia przysięgłe wymagają zatwierdzenia odpowiednią pieczęcią, są one wykonywane jedynie w formie pisemnej.

O pracy tłumacza przysięgłego pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Szkolenie Online - Import z Chin

Tłumacze przysięgli – język chiński. Lista:

Aktualną listę polskich tłumaczy przysięgłych języka chińskiego można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

  1. Bączkowski Wojciech, mazowieckie, tel: 510 195 915, wbaczkowski@gmail.com
  2. Bolland Julita, mazowieckie, tel: 22 842 17 67, julitabolland@gmail.com
  3. Jurgiel Sebastian, mazowieckie, tel: 660-348-178, sebastian.jurgiel@gmail.com
  4. Juś Jerzy, pomorskie, tel: 501 346 442, jerzyjus@wp.pl
  5. Karwowski Krzysztof, łódzkie, tel: 609 888 518, k.j.karwowski@gmail.com
  6. Kozerska Urszula, mazowieckie
  7. Łochowski Marcin, mazowieckie, tel: 728 131 042, sinica999@yahoo.com
  8. Olech Marian, marianpiotrolech@gmail.com
  9. Pawlak Katarzyna, mazowieckie, tel: 601 93 93 31, xiaoyue417@gmail.com
  10. Pelczarska Izabela, wielkopolskie
  11. Pogonowski Jakub, mazowieckie, tel: 796 514 834, jakub.pogonowski@gmail.com
  12. Proctor Katarzyna, kaheho@gmail.com
  13. Pogalski Piotr, mazowieckie, tel: 608 589 918, p_rogalski@yahoo.com
  14. Sarewicz Paweł, mazowieckie, tel: 607 111 339, psarewicz@gmail.com
  15. Tian Chunlei, mazowieckie, tel: 604 898 277, tian185@hotmail.com
  16. Urbański Jakub, mazowieckie, tel: 603 103 353
  17. Wang Karolina, wielkopolskie, tel: 504 559 004, karolina.wang@yahoo.com
  18. Wasilewska Halina, wielkopolskie, tel. 694 573 742
  19. Wojciechowska-Gong Agnieszka, mazowieckie, tel. 601 93 10 36, agong@wp.pl