Targi w Kantonie – pytania i odpowiedzi

Targi branżowe to świetna okazja do pozyskania kontaktów biznesowych i zapoznania się z danym rynkiem. Każdego roku w Chinach organizowanych jest mnóstwo tego typu wydarzeń. Jednakże, największe wrażenie ze względu na skalę i prestiż robią Targi w Guangzhou (Kantonie). Najbliższa, jesienna edycja targów zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy artykuł „Targi w Kantonie – pytania i odpowiedzi”, który powstał po to, aby zebrać wszystkie istotne informacje o targach kantońskich w przydatny poradnik. Wiele z poniższych zagadnień zostało wcześniej poruszonych i kompleksowo opisanych na naszym blogu, dlatego serdecznie zachęcamy do lektury.

Targi w Kantonie Q&A

Targi w Kantonie – czym są?

China Import and Export Fair, czyli Targi w Kantonie, organizowane są od 1957 roku. Przez ten czas zdążyły zyskać miano prestiżowego wydarzenia, na które każdego roku, wiosną i jesienią przyjeżdżają setki tysięcy odwiedzających. Natomiast liczba osób wystawiających sięga kilkudziesięciu tysięcy.

Kiedy odbędzie się jesienna edycja Canton Fair?

Jesienna edycja Targów Kantońskich odbywa się 15 października i potrwają do 4 listopada. Każda edycja targów podzielona jest na trzy fazy. Na każdej z faz swoje produkty prezentują chińskie firmy z różnych branż. Fazy różnią się od siebie, dlatego wcześniej warto zapoznać się z programem targów, aby wybrać dziedzinę, która nas interesuje. Wybrane branże dostępne podczas targów:

  • Faza I – 15-19.10

W tym czasie na targach będą wystawiane: elektronika i sprzęt AGD, sprzęt oświetleniowy, pojazdy i części zamienne, maszyny, sprzęt i narzędzia, produkty chemiczne i zasoby energetyczne.

  • FAZA II – 23-27.10

Wtedy będzie można znaleźć materiały budowlane, produkty konsumpcyjne, prezenty i dekoracje wnętrz.

  • FAZA III – 31.10-04.11

W fazie trzeciej stoiska zaprezentują produkty takie jak: zabawki, tekstylia i odzież, obuwie, artykuły biurowe, futerały, torby i produkty rekreacyjne, a także leki, urządzenia medyczne i produkty zdrowotne. Ponadto w fazie trzeciej będą również artykuły spożywcze.

Szkolenie Online - Import z Chin

Targi w Kantonie – jak się zarejestrować?

Aby otrzymać wejściówkę na Targi Kantońskie najpierw musisz zarejestrować się na oficjalnej stronie Canton Fair. W ciągu 3 dni roboczych Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone i otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Nie zapomnij sprawdzić folderu ze spamem, jeśli nie otrzymałeś żadnej opinii. Następnie możesz zalogować się na stronę i uzyskać identyfikator (kartę IC), aby wejść na targi. Jeśli chcesz dokładnie zapoznać się z procesem rejestracji to zapraszamy tutaj.

Targi w Kantonie – jak się do nich przygotować?

  • Zastanów się jakich produktów będziesz szukać.
  • Przygotuj listę pytań, które będziesz chciał zadać chińskim firmom.
  • Pobierz listę uczestniczących dostawców i ich produktów ze strony Targów w Kantonie.
  • Zabierz ze sobą dużą ilość swoich wizytówek, jak i proś o nie wystawiających.
  • Ubierz się wygodnie, a co najważniejsze załóż wygodne buty. Powierzchnia hali, gdzie będą odbywać się targi jest ogromna i trzeba być przygotowanym na długie spacery pomiędzy stoiskami. Pogoda w Kantonie w październiku jest dość wilgotna, dlatego radzimy dostosować garderobę również do tego.
Targi w Kantonie - pytania i odpowiedzi

Targi w Kantonie – jak zdobyć wizę do Chin?

Po rejestracji na oficjalnie stronie Targów w Kantonie, organizatorzy wyślą list zapraszający, którego można użyć do aplikacji o chińską wizę. Najbardziej odpowiednią wizą na wyjazd na targi będzie wiza biznesowa znana również jako wiza M. Aby dowiedzieć się więcej o formalnościach związanych ze zdobyciem wizy do Państwa Środka, zapraszamy tutaj.

Targi w Kantonie – czy warto zatrudniać chińskiego tłumacza?

Wiemy, że język chiński nie należy do najłatwiejszych języków świata, a fakt, że na targach będą tylko chińscy producenci, może przysporzyć o ból głowy. Poruszamy ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Zdecydowana większość stoisk ma swoich przedstawicieli handlowych, którzy w stopniu przynajmniej komunikatywnym posługują się językiem angielskim.

Targi w Kantonie – pytania i odpowiedzi

Targi w Guangzhou są wyczekiwane z niecierpliwością i mają znakomitą reputację na świecie. Są idealną okazją do poznania największych chińskich producentów. Dlatego bardzo zachęcamy do udziału w nich. Mamy nadzieję, że poradnik „Targi w Kantonie – pytania i odpowiedzi” okaże się przydatny i rozwieje wszystkie wątpliwości.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11