Targi w Kantonie 2020 online

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa i rozprzestrzeniania się choroby na całym świecie, wiele wydarzeń zostało odwołanych lub przesuniętych na dalszy termin. Organizatorzy największych i najstarszych targów w Chinach – Targów Kantońskich podjęli decyzję, że tegoroczna edycja targów odbędzie się w formie online. 8 kwietnia na oficjalnej stronie internetowej Targów pojawił się specjalny komunikat. Decyzję podjęto ze względu na konieczność zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się choroby w związku z podróżą i przebywaniem w dużych skupiskach ludzi.

Targi w Kantonie 2020

Targi w Kantonie

Targi Kantońskie organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji Kanton. Odbywają się nieprzerwanie dwa razy w roku (wiosną i jesienią) od 1957 roku. Są to targi o charakterze proeksportowym i znaczeniu międzynarodowym. W wydarzeniu biorą udział najwięksi chińscy eksporterzy, fabryki, przedsiębiorstwa prywatne jak i zagraniczne. Każda edycja podzielona jest na trzy fazy, na których prezentują się inni dostawcy ze swoimi produktami. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych faz można znaleźć na naszym blogu.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Targi w Kantonie 2020 w formie online

W kwietniu pojawiła się informacja, że Targi Kantońskie w tym roku odbędą się online i potrwają do końca czerwca 2020.

targi w Kantonie

Natomiast parę dni później organizatorzy poinformowali o szczegółach takiej formy wydarzenia. Tegoroczna wiosenna edycja Targów w Kantonie odbędzie się w terminie od 15 do 24 czerwca 2020. Jednocześnie oznacza to organizatorzy odeszli od podziału wydarzenia na fazy. Co więcej, nie wiadomo co z jesienną edycją Targów. Rejestracja na oficjalnej stronie targów lub śledzenie naszego bloga pozwoli być na bieżąco z tego typu informacjami. Organizatorzy zapowiadają, że jeśli wszystko wróci do normy, to już za rok Targi Kantońskie odbędą się jak co roku w postaci dwóch edycji: wiosennej i jesiennej.

Kanton

Jak będzie wyglądać tegoroczna edycja?

Aby wziąć w nich udział najpierw należy zarejestrować się na oficjalnej stronie targów. Dzięki rejestracji organizatorzy udostępnią relację z imprezy oraz na bieżąco będą informować o ewentualnych zmianach. Relację z wydarzenia będzie można oglądać zarówno na komputerze jak i telefonie. Będzie można powiązać swoje konto WeChat oraz mieć dostęp do różnego rodzaju aplikacji i centrum obsługi klienta w dowolnym momencie.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy dostaną dostęp do relacji na żywo z ceremonii otwarcia i prezentacji produktów przed dostawców. Dzięki systemowi dopasowywania i-Matching będzie można znaleźć producenta odpowiadającego naszym wymaganiom. Dostawcy dzielą się na 50 sekcji w 16 kategoriach produktów – tak samo jak podczas tradycyjnych edycji targów. Poprzez Easy Exhibitor wystawcy będą mogli przesyłać informacje o swojej firmie, produktach oraz nowościach, aby przyciągnąć uwagę kupującego. Jeżeli znajdziemy interesujący nas produkt, będzie można nawiązać kontakt z producentem poprzez wiadomość tekstową na czacie lub czat wideo. Strona internetowa, na której będą odbywać się targi jest w stanie zapewnić 5 milionów spotkań online w jednym momencie w czasie rzeczywistym.

targi w Chinach

Podczas Targów w Kantonie online będzie można wysyłać e-zaproszenia do znajomych i zachęcić ich do wzięcia udziału w targach. Rozsyłanie takich zaproszeń wiąże się z licznymi dodatkowymi korzyściami. Będą to na przykład różnego rodzaju drobne upominki od organizatorów.

Podczas trwania wydarzenia będzie prowadzony oficjalny zapis uczestników i wystawców. Ma to na celu ułatwić nawiązanie kontaktów handlowych między podmiotami już po zakończeniu targów.

Targi w Kantonie 2020 – Imprezy promocyjne

Organizatorzy Targów w Kantonie informują także, że w ramach działań promocyjnych organizowane są spotkania online z różnymi krajami i regionami z uwzględnieniem ich warunków czasowych. Obecnie według poniższego harmonogramu odbędą się 22 spotkania online. Mogą to być zarówno indywidualne dyskusje jak i konferencje między osobami z różnych części świata.

targi kantońskie
Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12