Targi w Kantonie 2016

Już za 6 tygodni rozpocznie się kolejna edycja największych targów handlowych świata – czyli Targów Kantońskich. Targi w Kantonie odbywają się 2 razy w roku i to właśnie edycja jesienna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród importerów.

Już po raz 120 chińscy producenci zaprezentują swoje produkty na powierzchni targowej przekraczającej 1 milion metrów kwadratowych! Około 30.000 stoisk nie sposób odwiedzić dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik po targach w Kantonie 2016.

targi w kantonie

1. Targi w Kantonie 3 fazy

Przed dokonaniem rezerwacji biletów lotniczych na targi w kantonie należy sprawdzić kiedy dokładnie należy przyjechać. Targi podzielone są na 3 fazy:

I faza: 15 – 19 października 2016

II faza: 23 – 27 października 2016

III faza: 31 października – 4 listopada 2016

Jak widać pomiędzy fazami są kilkudniowe przerwy, kiedy to następują zmiana wystawców. Na każdej z faz chińskie firmy prezentują towaru z kompletnie różnych branż, dlatego jeżeli importują Państwo ceramikę z Chin to należy przyjechać właśnie na drugą fazę a w przypadku importu elektroniki z Chin na fazę pierwszą.

Dokładny podział na fazy targowe znajdą Państwo na stronie:

http://chinskietargi.pl/targi-w-kantonie

2. Rejestracja na targi w Kantonie

W celu uniknięcie kolejek do rejestracji zalecamy dokonania rejestracji online – warto pamiętać, że wejściówka z lat poprzednich przyda się przy okazji tegorocznych targów. Wyrobienie pierwszego badge’a jest darmowe.

Cały proces rejestracji opisany został tutaj:

https://www.chinskiraport.pl/blog/jak-zarejestrowac-sie-na-targi-w-kantonie/

3. Bilety i hotele

Targi w Kantonie odwiedza miliony kupujących z całego świata, niestety ceny hoteli i tak będą wysokie, jednak zalecamy dokonania rezerwacji minimum miesiąc przed targami w celu uniknięcia horrendalnie wysokich cen noclegowych.

Polecane hotele w Chinach najdziecie tutaj: http://chinskietargi.pl/hotele-w-chinach

Tak samo należy pamiętać przy rezerwacji biletów lotniczych, ceny za przelot do Chin zawsze gwałtownie rosną na 2 tygodnie przed planowym terminem wylotu.

Wielu importerów jest błędnie przekonana, że jeżeli firma wystawia się na targach w kantonie to nie ich nie oszuka. Niestety nic bardziej mylnego, w szczególności firmy, które wystawiają się na targach kantońskich należy zweryfikować, organizator targów w żaden sposób nie weryfikuje wystawców.

Dlatego przed dokonaniem zapłaty za towar firmie poznanej na targach konieczna jest jej pełna weryfikacja.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10