Targi Messe Hannover

Targi Messe Hannover to jedne z największych targów przemysłu odbywających się na terenie Europy. Organizowane przez Deutsche Messe AG, zrzeszają znawców wielu branż przemysłu, w tym logistyki oraz energetyki. W programie targów – poza wystawami znanych marek, znajdują się konferencje, panele ekspertów, wykłady, wywiady, fora oraz dyskusje. W 2022 roku planowany jest również event hybrydowy jako część Hannover Messe ­– WomenPower, który będzie miał miejsce 2 czerwca, a uczestnictwo jak do tej pory zgłosiło ponad 1400 osób. Poruszanymi tematami podczas wykładów i dyskusji WomenPower będą między innymi równość, zrównoważony rozwój oraz rozwój kariery.

Targi Messe Hannover

Gdzie odbywają się targi Messe Hannover?

Targi mają miejsce w Hanowerze, w znanym The Hanower Fairground i odbywają się zazwyczaj w kwietniu. Wystawy trwają z reguły 5 dni. W 2022 roku wydarzenie zacznie się wyjątkowo w maju w związku z pandemią koronawirusa. Będzie ono trwać od poniedziałku – 30 maja do czwartku – 2 czerwca. Oficjalnym krajem partnerskim w tym roku została Portugalia. Godziny otwarcia targów to 9:00-18:00. W roku 2022 w związku z pandemią, poza zmianą daty, targi zostały również zaplanowane w formie hybrydowej, dając tym samym możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w formie online, jak i offline.

Szkolenie Online - Import z Chin

Targi Messe Hannover – historia

Pierwsze targi odbyły się w roku 1947 w Laatzen, które leży na terenie Hanoweru. W tamtym okresie wydarzenie zostało zainicjowane przez Brytyjski Rząd Wojskowy, aby wspomóc rozwój ekonomii w Niemczech po wojnie. Początkowo, targi były nazywane Fischbrötchen Fair, które oznaczają po prostu specyficzne danie przyrządzane w tamtym okresie w związku z porcjowaniem żywności na targi. Wydarzenie przyniosło duże uznanie i sukces, w związku z czym Leipzing zostało uznane za główne miasto targów w Zachodnich Niemczech.

Messe Hannover
Źródło: dhm.de/ausstellungen/erf/raum/erstesog/madeing/bild51.htm
Messe Hannover
Źródło: new.siemens.com/global/en/company/about/history/stories/siemens-at-the-hannover-messe.html

Targi Messe Hannover – statystyki

Targi Messe Hannover gromadzą co roku ponad 6000 wystawców oraz około 250 000 uczestników, którzy w głównej mierze pochodzą z krajów Unii Europejskiej takich jak Francja, Włochy, Szwecja, Dania, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Holandia.

Od 2004 roku na targach co roku przyznawana jest nagroda Hermes – „Hermes Award”, którą otrzymuje się za innowacyjność technologiczną. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie badań i rozwoju w przemyśle. Głównym patronem nagrody Hermes jest Niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych. Inicjatorem nagrody był znany profesor Wolfgang Wahlster, który pełnił również rolę jury nagrody Hermes.

Targi Messe Hannover – czy warto wziąć udział?

Wydarzenie to z pewnością jest jednym z tych, które specjaliści wszelkich branż przemysłu powinni rozważyć. Targi Messe Hannover to nie tylko wystawy znanym i niszowych marek, ale również dostęp do wspaniałych i inspirujących konferencji, rozmów na tematy obecnych trendów w przemyśle, takich jak sztuczna inteligencja i machine learning, dekarbonizacja czy Industrie 4.0. Wydarzenie zrzesza również wielu profesjonalistów, takich jak Olaf Scholz, Ali Rebaie, Jon André Løkke czy Neil Thompson. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość dostępu do biblioteki medialnej zawierającej wiele materiałów i nagrań o tematyce przemysłowej, a do tego również dostęp do tak zwanej tablicy socjalnej, gdzie znajduje się wiele artykułów oraz dyskusji online na żywo z innymi specjalistami w dziedzinie. W związku z tym jest to wydarzenie z pewnością warte rozpatrzenia, zwłaszcza jeśli chcemy poszerzać swoją wiedzę i znajomości w dziedzinach przemysłu.

Już teraz na stronie Hannover Messe można zarejestrować swoje uczestnictwo w wydarzeniu, w formie online lub offline.

Fotografia główna: codit.eu/blog/codit-at-hannover-messe

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1