Targi kantońskie. Praktyczne informacje

Zbliża się 124. jesienna edycja targów w Kantonie, w związku z czym przygotowaliśmy krótki przewodnik po targach. Chińskie Targi Importowo-Eksportowe pierwszy raz zostały zorganizowane w 1957 roku i od tamtej pory odbywają się dwa razy w roku. Przybywa na nie ponad 200 tysięcy kupujących z 214 różnych krajów, a na powierzchni 1,18 miliona m² możemy spotkać 25 tysięcy wystawców. Targi kantońskie cieszą się dużą popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych importerów. Są to największe targi w Chinach. Wystawiają się na nich chińscy producenci z wielu branż, dlatego warto się na nie wybrać w poszukiwaniu wybranych produktów.

targi kantońskie

Organizacja targów w Kantonie

Targi kantońskie odbywają się co roku w dwóch edycjach, wiosennej i jesiennej. Każda edycja składa się z trzech faz, odbywających się co roku w tych samych dniach.

Edycja wiosenna:

I faza 15-19.04.

II faza 23–27.04.

III faza 1-5.05.

Edycja jesienna:

I faza 15-19.10.

II faza 23-27.10.

III faza 31.10.-4.11.

Podczas każdej fazy prezentują się wystawcy z innych branży, dlatego podczas planowania wyjazdu na targi należy sprawdzić w której fazie, w jakiej kategorii i sekcji będziemy mogli znaleźć wystawcę produktu, którymi jesteśmy zainteresowani. Poniżej przedstawione są określone kategorie i sekcje produktów, jednak należy pamiętać, że są to kategorie poglądowe i przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić, w której fazie znajdziemy wystawców produktu, który nas interesuje.

Faza I – Elektronika i domowe urządzenia elektryczne; Oświetlenie; Pojazdy i części zamienne; Maszyny; Sprzęt i narzędzia komputerowe; Materiały budowlane; Produkty chemiczne; Energia

targi kantońskie

Faza II – Dobra konsumpcyjne; Prezenty; Dekoracja wnętrz

targi kantońskie

Faza III – Materiały tekstylne i odzież; Buty; Artykuły Biurowe; Aktówki i Torby; Sport i rekreacja; Żywność; Leki; Urządzenia medyczne i produkty lecznicze

targi kantońskie

Jak sprawdzić na którą fazę targów w Kantonie powinniśmy pojechać?

Nie należy wyznaczać daty wyjazdu kierując się kategoriami, ponieważ może dojść do pomyłki. Załóżmy, że szukamy ręczników łazienkowych. Niektórzy mogliby założyć, że wystawcy tego produktu pojawią się w II fazie ze względu na kategorię „Dekoracje do domu”, a inni – że w III fazie, „Tekstylia”. Poniżej przedstawiamy sposób na uniknięcie takiej pomyłki i pojawienie się w Chinach na czas.

Wchodzimy na oficjalną stronę targów, wchodzimy w zakładkę „Buyer”, następnie po lewej stronie klikamy „Exhibitors + Products”.

targi kantońskie

Zostaniemy przekierowani do wyszukiwarki wystawców i produktów. Możemy wpisać produkt, którego szukamy. Pod każdą pozycją znajduje się informacja w jakiej fazie znajdziemy konkretny produkt, w której sekcji i na jakim stoisku.

targi kantońskie

Jak zarejestrować się na targi kantońskie?

Przepustką na targi jest „Entry badge”. Istnieją dwa sposoby rejestracji na targi kantońskie: rejestracja na miejscu po przyjeździe, bądź rejestracja online. Decydując się na pierwszą opcję należy brać pod uwagę dużą ilość zainteresowanych targami, co powoduje długie kolejki. Rejestracja online pomoże nam zaoszczędzić czas.

Rejestracja po przyjeździe na targi kantońskie

Biura rejestracji otwarte są w zależności od fazy, na którą się wybieramy w następujących dniach:

Faza I

14.10 godz. 10:30-18:00

15-18.10 godz. 8:30-18:00

19.10 godz. 8:30-16:00

Faza II

23-26.10 8:30-18:00

27.10 godz. 8:30-16:00

Faza III

31.10-3.11 godz. 8:30-18:00
4.11 godz. 8:30-14:00

Do rejestracji potrzebny nam będzie paszport, zdjęcie paszportowe (4×5 cm) oraz wizytówka firmy.

Szkolenie: Import z Chin

Rejestracja online na targi kantońskie

Zarejestrować się online możemy na oficjalnej stronie targów klikając „Pre-apply Buyer Badge”. Przeczytaj poradnik jak krok po kroku zarejestrować się na targi w Kantonie.

Po rejestracji online Entry badge możemy odebrać w biurach rejestracji na targach, w wyznaczonych hotelach współpracujących z targami lub w biurze przedstawicielskim targów kantońskich w Hongkongu.

Potrzebne dokumenty: potwierdzenie rejestracji, paszport.

Jak aplikować o oficjalne zaproszenie na targi kantońskie?

Przed wyjazdem na targi należy wyrobić wizę do Chin. Aby ułatwić proces wyrobienia wizy potrzebne nam będzie oficjalne zaproszenie na targi, które możemy uzyskać logując się do serwisu dla odwiedzających BEST (Buyer E-Service Tool) na stronie targów.

Jeśli odwiedzasz targi pierwszy raz, należy aplikować klikając „Registration for New Buyers”, otrzymasz nazwę użytkownika i hasło do twojej firmy w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu rejestracji.

Jeśli jest to kolejny wyjazd na targi zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła swojej firmy, następnie złóż wniosek o zaproszenie na wybraną sesję targów.

Przed wyjazdem zapoznaj się również z naszym poradnikiem na temat targów w Kantonie.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10