Targi Cosmoprof Asia

W dobie globalizacji mamy szansę obserwować i uczestniczyć w dynamicznym rozwoju eksportu. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej poszukują alternatywy dla rodzimych rynków. W przypadku branży kosmetycznej typu business-to-business (B2B) w regionie Azji i Pacyfiku warto zwrócić uwagę na targi Cosmoprof Asia. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla tej gałęzi gospodarki. Tym samym stanowi szansę dla polskich eksporterów, by się zaprezentować. Formuła targów opiera się na zasadzie „One Fair, Two Venues”, co oznacza, że dzielą się na dwa główne bloki tematyczne: Cosmopack Asia oraz Cosmoprof Asia. Swoją ofertę prezentuje tam ok. 3 tys. wystawców z całego świata.

targi Cosmoprof Asia

Dwa bloki tematyczne targów Cosmoprof Asia

Odbywające się w Hongkongu targi branży kosmetycznej składają się z dwóch części: Cosmoprof Asia i Cosmopack Asia. Kategorie wokół których skupiają się targi to przede wszystkim: zdrowie, makijaż, wellness, fryzjerstwo, spa, perfumy, kosmetyki, higiena osobista, pielęgnacja naturalna, paznokcie, opakowania, surowce i usługi na rzecz obcych marek (private label). Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 1995 roku. Targi są przeznaczone wyłącznie do handlu. Goście poniżej 18 roku życia nie są wpuszczani na teren wydarzenia. Szczegółowe informacje jak wystawić się na targach znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Cosmoprof Asia

Odwiedzający targi mogą odnaleźć wyczerpujące informacje na temat najnowszych osiągnięć, trendów, produktów i usług z branży kosmetycznej.

Data: 13-15 listopada 2019

Miejsce: Hong Kong Convention & Exhibition Centre (HKCEC) – 1 Expo Drive, Wanchai, Hong Kong

Tematyka: wystawcy gotowych kosmetyków, również naturalnych i organicznych, salony piękności, salony fryzjerskie, salony paznokci, akcesoria branżowe.

Panele:

  • Produkty perfumeryjne, kosmetyki i przybory toaletowe
  • Profesjonalny salon piękności – produkty i wyposażenie, kosmetyka profesjonalna i SPA
  • Produkty do włosów, wyposażenie i umeblowanie salonów fryzjerskich
  • Produkty do paznokci i akcesoria
  • Panel naturalny i organiczny

CosmoPack Asia

Trwa trzy dni i opiera się na targach poligraficznych i opakowaniowych. Dotyczy zatem przede wszystkim surowców, opakowań i technologii ich wytwarzania. Rolę gospodarza pełni firma Ubm Asia Limited.

Data: 12-14 listopada 2019

Miejsce: AsiaWorld-Expo (AWE) – Hong Kong International Airport, Lantau

Tematyka: łańcuch dostaw kosmetyków: surowce i składniki, produkcja kontraktowa, marki własne, maszyny i automatyzacja, aplikatory, etykiety, opakowania pierwotne i wtórne.

Poprzednia edycja Cosmoprof Asia

W 2018 roku powstały aż 22 pawilony narodowe. Nie zabrakło również przedstawicieli polskich marek. Nasz kraj reprezentowały 53 firmy. Za zorganizowanie i obsługę stoiska narodowego odpowiadała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Uczestnicy targów potwierdzają, że Cosmoprof Asia otwiera wiele możliwości rozwoju.

Geograficzne pochodzenie wystawców: 53 kraje i regiony

Pawilony narodowe i grupowe: 24 pawilony, w tym 22 narodowe

10 najlepszych krajów i regionów odwiedzanych (uporządkowane alfabetycznie): Australia, Chiny, Indie, Indonezja, Japonia, Korea, Filipiny, Tajwan, Tajlandia, USA

Rozkład wystawców według sektorów:

Kosmetyki i kosmetyki 31%
Cosmopack Asia 29%
Salon piękności i spa 21%
Salon fryzjerski 10%
Paznokcie i akcesoria 5%
Naturalne i ekologiczne 4%

Całkowity obszar wystawienniczy: 113,8 tys. m2. (+ 5% do 2017 r.)

  • Cosmopack Asia: 41 800 m2 
  • Centrum kongresowo-wystawiennicze Cosmoprof Asia: 72 000 m2

Łączna liczba wystawców: 3030 wystawców z 53 krajów i regionów (+ 5%)

  • Cosmopack Asia: 903 wystawców z 22 krajów i regionów
  • Centrum kongresowo-wystawiennicze Cosmoprof Asia: 2127 wystawców z 51 krajów i regionów

Całkowita obecność odwiedzających: 87 284 ze 135 krajów i regionów (+ 4,2% do 2017 r.)

W tym: lokalni odwiedzający: 24 320 (+ 6,8% do 2017), zagraniczni: 62 964 (+3,2% do 2017 r.)

Dlaczego warto wybrać się na targi Cosmoprof Asia

Targi Cosmoprof Asia są miejscem, gdzie spotykają się ze sobą wschodnie i zachodnie branże kosmetyczne. Obie strony oferują głęboki wgląd w swoje produkty i możliwości dla kupujących oraz producentów. Uczestnicy mają więc doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Oprócz tego możliwe staje się uaktualnienie posiadanej wiedzy z zakresu globalnego rynku kosmetycznego i to również wśród nowych marek i na dopiero co wschodzących rynkach. Innymi słowy, to idealna platforma dla polskich przedsiębiorców do znajdowania nowości z całego świata, odkrywania przyszłych trendów i prezentowania własnych produktów. Zatem obecność na targach może stać się podstawą do uzyskania przewagi nad konkurencją czy utrwalenia dotychczasowych kontaktów biznesowych. W naszym poprzednim artykule przeczytasz jak przygotować się do wyjazdu na targi w celu zaprezentowania swojego produktu.

Wybierasz się na targi w Chinach jako wystawca? Pamiętaj, żeby przed wyjazdem zarejestrować swoje logo w Chinach. Więcej informacji tutaj.

Chcesz eksportować do Chin? Weź również udział w naszym szkoleniu eksportowym. Czytaj dalej.

Pamiętaj, że możesz ubiegać się o dofinansowanie z unijnego programu dla eksporterów Go to Brand. Świadczymy usługi w ramach programu Go to Brand. Więcej informacji tutaj.


Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10