Targi Automechanika Shanghai 2023

Targi Automechanika Shanghai są jednym z najbardziej wpływowych wydarzeń w przemyśle motoryzacyjnym. Odbywają się corocznie w Narodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Szanghaju (Chiny). Z roku na rok popularność tego wydarzenia rośnie. Następna, czyli 18. edycja pod nazwą Automechanika Shanghai 2023, będzie miała miejsce od 29 listopada do 2 grudnia 2023 r.

Automechanika Shanghai 2023

Targi Automechanika Shanghai 2023

Zakres targów Automechanika Shanghai 2023

Na targach będzie około 4800 firm z trzech wyspecjalizowanych stref:

 1. Strefa Producentów Samochodów
 2. Strefa Regeneracji
 3. Strefa Usług i Łańcucha Dostaw

Zakres programowy sięga siedmiu sektorów:

 1. Części i komponenty
 2. Elektronika i łączność
 3. Akcesoria
 4. Personalizacja
 5. Usługi przyszłościowe i mobilność
 6. Opony i koła
 7. Diagnostyki i naprawy / Karoseria i farby

Większość programów w harmonogramie odbędzie się w języku chińskim, ale tłumaczone będą na język angielski. Hale targowe w 2024 r. mają wynosić rekordową powierzchnię 280 000 m3.

Szkolenie Online - Import z Chin

Czas i miejsce targów

Targi Automechanika Shanghai 2023 odbędą się w dniach 29 listopada-2 grudnia 2023 r. w NECC. Godziny otwarcia:

 • 29 listopada – 1 grudnia 2023 r. w godzinach od 9:00 do 17:00
 • 2 grudnia 2023 r. w godzinach od 9:00 do 15:00.

Jakie firmy biorą udział w targach Automechanika Shanghai?

Główne firmy, które między innymi biorą udział w targach:

 • Części i komponenty: ADD, BAAM, Binzhou Bohai, China Changan, China North Industries, CNCDT, Continenta, Dongying Xinyi, Easyland, FAWER, F-Diesel, Foton, Gold Phoenix, GSP, HASCO POWERTRAIN COMPONENTS, K&N, KBT Racing, Lingyun, Luoshi, Michelin Lifestyle, Phoenix, PMC, Prestone, SAIC MOTOR, SAMPA, Shentou, Shock Absorber, TEIN, TIANRUN, TOYOTA BOSHOKU (Chiny), Toyota Tsusho, Tri-Ring, WEIFU, Wuerth Baier&Michels, XINYI GLASS, Yizheng Shuanghuan, Zynp Group
 • Elektronika i łączność: ACHR, CHAOLI, Galaxy Magnets, JILONG, JUGUANG, Qiming, RiyongJEA, Sensata, SOGREAT, VIE, Yangming, Yunyi
 • Usługi przyszłości i mobilność: APALT, Baolong, CAMEL, Chuhang Technology, CRRC, Ennopro, PFLUON, SIEKON, Sogreat, SPARKTRONIC, Weidong, ZTO Freight
 • Diagnostyka i naprawa / Karoseria i farby: Autel, CELETTE, Chicago Pneumatic, Dali, EAE, Festool, GAOCHANG, GYS, Midtronics, Onwings, SHEFFIELD TOOLS, TCE, THINKCAR, Würth.
Automechanika Shanghai 2023

Dlaczego warto brać udział w targach Automechanika Shanghai?

Uczestnictwo w targach niesie ze sobą wiele korzyści, które mogą pomóc w budowaniu biznesu. Pozwalają na wymianę informacji, większą ekspozycję marki, zdobywanie wiedzy o produktach w sposób bezpośredni oraz stworzenie relacji z potencjalnym chińskim partnerem biznesowym.

Należy pamiętać, że propartnerskość w kulturze chińskiej jest szczególnie ważna. Budowanie dobrych relacji jest niezbędna dla sukcesu w biznesie w Chinach, które po chińsku określa się jak „guanxi” (关系).

Ponadto uczestnictwo w targach pomoże osiągnąć lepszą orientację na rynku chińskim i pozwoli zapoznać się z najnowszą technologią. Jest to również doskonały sposób na budowanie świadomości marki poprzez kampanie marketingowe, ekspozycję w mediach oraz dzielenie się wiedzą. Wchodzenie w interakcje z potencjalnymi partnerami z każdego zakątka świata ułatwia poszerzanie globalnego zasięgu.

Warto zainteresować się najnowszymi światowymi trendami, innowacjami motoryzacyjnymi i technologicznymi podczas konferencji, seminariów, warsztatów czy na forach internetowych. Jedna z najważniejszych korzyści to fakt, że uczestnictwo w targach Automechanika Shanghai jest bardzo dobrym sposobem na tworzenie planów strategicznych prowadzących do efektywnego rozwoju firmy, ponieważ podsumowują one zmiany w całym ekosystemie motoryzacyjnym.

Innovation4Mobility na targach Automechanika Shanghai

Podczas targów Automechanika Shanghai 2023 nadal wykorzystywana będzie koncepcja Innovation4Mobility. Zwraca ona uwagę na zmiany, jest zorientowana jest na przyszłość oraz wzmacnia alternatywne technologie napędowe.

Chiny stają się liderem i głównym rynkiem zbytu technologii motoryzacyjnej nowej generacji. Innovation4Mobility służy wzmocnieniu możliwości wzdłuż łańcucha dostaw, które społeczność motoryzacyjna może wykorzystać poprzez prezentacje i wydarzenia. Ponadto odzwierciedlając ten zmieniający się krajobraz mobilności, zwraca on uwagę na fundamentalne zmiany w łańcuchu dostaw i rynku konsumenckim, będąc wykorzystywany w czterech specjalnych obszarach.

 1. Usługi przyszłości i mobilność – strefa obejmuje zmiany w sektorach takich jak: alternatywne technologie napędowe (wodór i ogniwa paliwowe), łańcuch e-mobilności (akumulatory, napędy elektryczne, sterowanie elektryczne i urządzenia do wymiany akumulatorów), łączność samochodową (jazda autonomiczna, inteligentne kokpity i inteligentny transport).
 2. Części samochodowe i technologia
 3. Diagnostyka i naprawa / Karoseria i farby – obszar ten z uwagi na wzrost elektromobilności, ochrony środowiska i inflacji kosztów, prezentuje rozwiązania i wyposażenie techniczne wspierające unowocześnienie warsztatów, takie jak sprzęt do konserwacji pojazdów, narzędzia, środki bezpieczeństwa warsztatu, zdalne urządzenia diagnostyczne, platformy cyfrowe, zarządzanie danymi, recykling akumulatorów i techniczne szkolenie.
 4. Usługi i łańcuch dostaw – strefa zajmuje się częściami samochodowymi, platformami internetowymi i sieciami sklepów, które łączą moc internetu, big data i sztucznej inteligencji w produkcji, dystrybucji i na rynku konsumenckim.

Targi Automechanika Shanghai–Shenzhen 2023

Poprzednia edycja nosiła nazwę Automechanika edycja Shanghai – Shenzhen. Odbyła się w lutym 2023 r. Udział w niej brało ponad 3300 wystawców z 19 krajów i regionów. Liczbę użytkowników, którzy odwiedzili stronę internetową Targów Automechanika, szacuje się na około 106 000. Pochodzili oni z 89 krajów.

Podczas poprzedniej edycji odbywały się transmisje na platformie #ams-live i oglądało je ponad 400 000 użytkowników. Platforma #ams-live została wykorzystana, aby pozwolić użytkownikom, którzy nie byli w stanie przybyć z powodu ograniczeń w podróżowaniu, nadal wziąć udział we wszystkich wydarzeniach. Targi pierwotnie miały rozpocząć się 20 grudnia 2022 r. i trwać do 3 dni. Zmiana daty na 15 lutego do 18 lutego 2023 r. wynikła z wprowadzonych, w tamtym okresie, przez rząd chiński restrykcji ze względu na Covid-19.

Szkolenie Online - Import z Chin

Jak się zarejestrować na targi Automechanika Shanghai 2023?

W przypadku chęci uczestniczenia w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie Messe Frankfurt.

Można zarejestrować się w ramach jednego z trzech programów grupowych opisanych poniżej.

Program Grupowy

Pierwszy program proponowany przez Targi Automechanika to Program Grupowy dla nabywców z zagranicy. W przypadku chęci wybrania tego programu konieczne jest stworzenie grupy składającej się z przynajmniej 15 członków.

Korzyści z Programu Grupowego

Korzyści wynikające z wybrania tego programu są następujące:

 • wstępnie ustalone odznaki wstępu i szybkie wejście
 • bezpłatny oficjalny katalog (o wartości 100 RMB)
 • darmowy upominek i zestaw powitalny
 • bezpłatny kupon na kawę
 • zakwaterowanie w hotelu (na zasadzie kto pierwszy ten lepszy).

Kto będzie kwalifikował się do Programu Grupowego?

Firmy z branży motoryzacyjnej, izby, stowarzyszenia lub media. Członkowie grupy mogą być:

 • producentami samochodów,
 • dealerami,
 • agentami,
 • dystrybutorami,
 • hurtownikami,
 • sprzedawcami detalicznymi,
 • usługodawcami (monter samochodów / tuner / warsztat / centrum serwisowe / firmy benzynowe / stacja benzynowa),
 • prywatną i oficjalną flotą z branży motoryzacyjnej.
Motoryzacja przyszłości

Klub Kupujących Premium

Klub Kupujących Premium to unikalny program mający na celu zapewnienie najbardziej wartościowych korzyści i usług profesjonalnym kupcom w celu zwiększenia wrażeń z wizyty na targach.

Kto będzie kwalifikował się do Klubu Kupujących Premium?

Wszystkie wnioski zostaną poddane ocenie z uwzględnieniem następujących kryteriów kwalifikowalności:

 • Charakter biznesowy

Producent samochodów, producent, dealer, agent, dystrybutor, hurtownik, sprzedawca detaliczny, usługodawca (warsztat, centrum serwisowe, stacja benzynowa) oraz prywatna i oficjalna flota z branży motoryzacyjnej

 • Poziom władzy zakupowej lub decyzyjnej

Najwyższy poziom zarządzania z pełnymi uprawnieniami do zakupów

 • Roczny budżet zaopatrzenia

Profesjonalni nabywcy spełniający określone standardy

Korzyści z Klubu Kupujących Premium

Członkowie Klubu Kupujących Premium mają prawo do ekskluzywnych korzyści przed, w trakcie i po pokazie.

Kluczowe korzyści:

 • bezpłatne zakwaterowanie
 • salon Klubu Kupujących Premium
 • usługa dopasowania biznesowego
 • zestaw powitalny i prezent.

Klub Auto Tech

Klub Auto Tech to program dedykowany zwiedzającym z obszarów badawczo-rozwojowych. Otrzymał pozytywne opinie od pierwszego uruchomienia w 2020 roku. Ma na celu nie tylko oferowanie usług opiekuńczych docelowym odwiedzającym, ale także poprawę efektywności eksploracji najnowocześniejszych technologii.

Kto będzie kwalifikował się do tego programu?

Wszystkie wnioski zostaną poddane ocenie z uwzględnieniem następujących kryteriów kwalifikowalności:

 1. Personel badawczo-rozwojowy z firm produkcyjnych
 2. Planiści strategiczni z firm produkcyjnych
 3. Personel badawczo-rozwojowy z instytucji badawczych
 4. Profesorowie lub wykładowcy związani z motoryzacją z uczelni wyższych

Korzyści z programu Klub Auto Tech

Członkowie Klubu Auto Tech mają prawo do ekskluzywnych korzyści przed, w trakcie i po pokazie.

Kluczowe korzyści:

 • bezpłatne zakwaterowanie
 • salon Klubu Auto Tech
 • usługa dopasowania biznesowego
 • zestaw powitalny i prezent.

Przyszłość targów Automechanika Shanghai

Targi Automechanika Shanghai to dynamicznie rozwijające się targi. Jeśli działasz w branży motoryzacyjnej, nie możesz ich przegapić.

W 2024 r. nie są przewidywane żadne zmiany w harmonogramie, w przeciwieństwie do zeszłego roku. Wszelkie restrykcje związane z Covid-19 zostały lub zostają wycofywane. Od 30 sierpnia podróżujący do Chin nie muszą wykonywać testów na obecność wirusa. W tym roku będzie można dokładnie prześledzić wszystkie postępy technologiczne, które dokonały się podczas pandemii Covid-19. Jest to więc bardzo wyczekiwana edycja targów, która przyniesie wiele inspiracji.

Co zrobić, jeśli znajdę dostawcę na targach handlowych?

Zanim złożysz zamówienie u chińskiego dostawcy, zweryfikuj firmę by dowiedzieć się, czy jest on godny zaufania. Zalecamy również podpisanie ważnego kontraktu handlowego i zlecenie kontroli jakości na różnych etapach produkcji.

Źródło grafik: Autmechanika Shanghai

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1