Skarpetki z Chin

Odzież i tekstylia to jedne z najczęściej importowanych z Chin produktów – stanowią 13.8% polskiego importu. W ostatnich latach zarówno na zagranicznym, jak i na polskim rynku modowym można było zaobserwować wzrost popularności skarpetek, w szczególności tych w niepowtarzalne wzory. Przedsiębiorcy zainteresowani importem skarpetek do Polski powinni zwrócić uwagę na parę kwestii; mianowicie gdzie i jak odszukać zaufanego dostawcę oferującego skarpetki z Chin oraz na jakie dodatkowe opłaty należy się przygotować.

import skarpetek z Chin

Skarpetki z Chin – zagłębia produkcyjne skarpetek oraz targi w Chinach

Miasta w Chinach z największą liczbą dostawców skarpetek to m.in. Shaoxing, Jiaxing, Hangzhou oraz Suzhou w prowincji Zhejiang, a także miasto Szanghaj. Producentów można porównać na odbywających się każdego roku targach, zarówno specjalistycznych, jak i tych obejmujących różne dziedziny przemysłu. Poniżej przedstawiona jest lista nadchodzących targów związanych ze sprzedażą akcesoriów do odzieży, w tym skarpetek.

region produkcji skarpetek w Chinach
dostawcy skarpetek z Chin
  • China International Hosiery Purchasing Expo

Lokalizacja: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center, Szanghaj

Szacowana liczba wystawców: 800+

Strona internetowa: http://www.chpe.com.cn/en/

Targi specjalizujące się w akcesoriach odzieżowych, łącznie z wyrobami pończoszniczymi takimi jak skarpetki czy rajstopy. Wymagana rejestracja online.

  • INTERFILIERE SHANGHAI

Lokalizacja: Shanghai Exhibition Center, Szanghaj

Szacowana liczba wystawców: 200

Strona internetowa: https://interfiliere-shanghai.com/

Targi modowe oferujące przegląd odzieży oraz dodatków do niej. Wymagana wcześniejsza rejestracja online lub opłata 200 RMB za osobę na miejscu.

  • Ningbo International Fashion Festival

Lokalizacja: Ningbo International Conference and Exhibition Center, Ningbo

Szacowana liczba wystawców: 500

Strona internetowa: http://www.iffair.cn/index.php/about/index.html

Targi w położonym na południe od Szanghaju Ningbo skoncentrowane są na przemyśle modowym, w tym – dodatkach do odzieży. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.

  • Canton Fair (Targi Kantońskie)

Lokalizacja: Canton Fair Complex, Kanton

Szacowana liczba wystawców: 25 000 (wszystkie fazy łącznie)

Oficjalna strona internetowa: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx

Targi w Kantonie przyciągają dziesiątki tysięcy odwiedzających z ponad dwustu krajów. Tradycyjnie targi dzielą się na trzy fazy, a ostatnia z nich obejmuje odzież i akcesoria, m.in. skarpetki. Obowiązuje darmowa rejestracja.

skarpetki z Chin

Partnera biznesowego w Chinach można również pozyskać korzystając z chińskich serwisów takich jak Alibaba. W jednym z wcześniejszych wpisów na naszym blogu znajdziesz listę popularnych serwisów B2B („business to business”) dla przedsiębiorców zainteresowanych importem z Chin.

Szkolenie Online - Import z Chin

Cło na skarpetki z Chin

Na większość produktów importowanych z Chin do Polski obowiązuje cło, a skarpetki nie są wyjątkiem od tej reguły. Na portalu ISZTAR (aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać, przeczytaj poradnik „Korzystanie z systemu ISZTAR krok po kroku”) można zauważyć, że bez względu na użyty materiał, cło na skarpetki dla dorosłych oraz dla niemowląt wynosi odpowiednio 12% oraz 10.5%. Poniżej znajduję się lista popularnych produktów wraz z kodem HS oraz odpowiednim cłem:

6115 94 00 00Skarpetki z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej12%
6115 95 00 00Skarpetki z bawełny12%
6115 96 99 00Skarpetki z włókien syntetycznych12%
6209 20 00 20Skarpetki dla niemowląt z bawełny10.5%
6209 90 10 20Skarpetki dla niemowląt z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej10.5%
6209 30 00 20Skarpetki dla niemowląt z włókien syntetycznych10.5%
6209 90 90 20Skarpetki dla niemowląt z pozostałych materiałów włókienniczych10.5%

Wymagane oznakowanie

Skarpetki, w przeciwieństwie do m.in. zabawek czy elektroniki, nie wymagają specjalnych oznaczeń ani certyfikatów, jednakże warto o nie zadbać w celu podniesienia atrakcyjności produktu. Przykładowe certyfikaty, o które można się ubiegać to Oeko-Tex Standard (potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych oraz skórzanych dla człowieka i środowiska), GOTS (Global Organic Textile Standard), OCS (Organic Content Standard), czy RCS (Recycled Claim Standard).

Podsumowując, import skarpetek może być lukratywnym przedsięwzięciem, jednakże należy wziąć pod uwagę stawki celne, a także czas i środki potrzebne do odnalezienia odpowiedniego kontrahenta.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12