Skarpetki z Chin

Odzież i tekstylia to jedne z najczęściej importowanych z Chin produktów – stanowią 13,8% polskie

go importu. W ostatnich latach zarówno na zagranicznym, jak i na polskim rynku modowym można było zaobserwować wzrost popularności skarpetek, w szczególności tych w niepowtarzalne wzory. Przedsiębiorcy zainteresowani importem skarpetek do Polski powinni zwrócić uwagę na parę kwestii; mianowicie gdzie i jak odszukać zaufanego dostawcę oferującego skarpetki z Chin oraz na jakie dodatkowe opłaty należy się przygotować.

import skarpetek z Chin

Skarpetki z Chin

Gdzie produkowane są skarpetki w Chinach?

Miasta w Chinach z największą liczbą dostawców skarpetek to m.in. Shaoxing, Jiaxing, Hangzhou oraz Suzhou w prowincji Zhejiang, a także miasto Szanghaj. Producentów można porównać na odbywających się każdego roku targach, zarówno specjalistycznych, jak i tych obejmujących różne dziedziny przemysłu. Poniżej przedstawiona jest lista nadchodzących targów związanych ze sprzedażą akcesoriów do odzieży, w tym skarpetek.

region produkcji skarpetek w Chinach
dostawcy skarpetek z Chin

Targi skarpetek w Chinach

 • China International Hosiery Purchasing Expo

Lokalizacja: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center, Szanghaj

Szacowana liczba wystawców: 800+

Strona internetowa: chpe.com.cn/en

Targi specjalizujące się w akcesoriach odzieżowych, łącznie z wyrobami pończoszniczymi takimi jak skarpetki czy rajstopy. Wymagana rejestracja online.

 • INTERFILIERE SHANGHAI

Lokalizacja: Shanghai Exhibition Center, Szanghaj

Szacowana liczba wystawców: 200

Strona internetowa: interfiliere-shanghai.com

Targi modowe oferujące przegląd odzieży oraz dodatków do niej. Wymagana wcześniejsza rejestracja online lub opłata 200 RMB za osobę na miejscu.

 • Ningbo International Fashion Festival

Lokalizacja: Ningbo International Conference and Exhibition Center, Ningbo

Szacowana liczba wystawców: 500

Strona internetowa: iffair.cn/index.php/about/index.html

Targi w położonym na południe od Szanghaju Ningbo skoncentrowane są na przemyśle modowym, w tym – dodatkach do odzieży. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.

 • Canton Fair (Targi Kantońskie)

Lokalizacja: Canton Fair Complex, Kanton

Szacowana liczba wystawców: 25 000 (wszystkie fazy łącznie)

Oficjalna strona internetowa: cantonfair.org.cn/en/index.aspx

Targi w Kantonie przyciągają dziesiątki tysięcy odwiedzających z ponad dwustu krajów. Tradycyjnie targi dzielą się na trzy fazy, a ostatnia z nich obejmuje odzież i akcesoria, m.in. skarpetki. Obowiązuje darmowa rejestracja.

skarpetki z Chin

Partnera biznesowego w Chinach można również pozyskać korzystając z chińskich serwisów takich jak Alibaba. W jednym z wcześniejszych wpisów na naszym blogu znajdziesz listę popularnych serwisów B2B („business to business”) dla przedsiębiorców zainteresowanych importem z Chin.

Szkolenie Online - Import z Chin

Cło na skarpetki z Chin

Na większość produktów importowanych z Chin do Polski obowiązuje cło, a skarpetki nie są wyjątkiem od tej reguły. Na portalu ISZTAR (aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać, przeczytaj poradnik „Korzystanie z systemu ISZTAR krok po kroku”) można zauważyć, że bez względu na użyty materiał, cło na skarpetki dla dorosłych oraz dla niemowląt wynosi odpowiednio 12% oraz 10.5%.

Poniżej znajduję się lista popularnych produktów wraz z kodem HS oraz odpowiednim cłem:

 • 6115 94 00 00 – Skarpetki z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej – 12%
 • 6115 95 00 00 – Skarpetki z bawełny – 12%
 • 6115 96 99 00 – Skarpetki z włókien syntetycznych – 12%
 • 6209 20 00 20 – Skarpetki dla niemowląt z bawełny – 10.5%
 • 6209 90 10 20 – Skarpetki dla niemowląt z wełny lub cienkiej sierści zwierzęcej – 10.5%
 • 6209 30 00 20 – Skarpetki dla niemowląt z włókien syntetycznych – 10.5%
 • 6209 90 90 20 – Skarpetki dla niemowląt z pozostałych materiałów włókienniczych – 10.5%

Wymagane oznakowanie na skarpetki

Skarpetki, w przeciwieństwie do m.in. zabawek czy elektroniki, nie wymagają specjalnych oznaczeń ani certyfikatów, jednakże warto o nie zadbać w celu podniesienia atrakcyjności produktu. Przykładowe certyfikaty, o które można się ubiegać to Oeko-Tex Standard (potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych oraz skórzanych dla człowieka i środowiska), GOTS (Global Organic Textile Standard), OCS (Organic Content Standard), czy RCS (Recycled Claim Standard).

Podsumowując, import skarpetek może być lukratywnym przedsięwzięciem, jednakże należy wziąć pod uwagę stawki celne, a także czas i środki potrzebne do odnalezienia odpowiedniego kontrahenta.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12