Rodzaje przesyłek z Chin

Sprowadzając towary z Chin, każdy importer staje przed wyborem rodzaju przesyłki swojego zamówienia. Różne chińskie platformy zakupowe mogą oferować inne sposoby dostarczenia naszych produktów. Warto rozważyć różne możliwości, aby wybrać najdogodniejszą cenowo oraz czasowo dla nas opcję. Przedstawiamy rodzaje przesyłek z Chin dostępne na najpopularniejszych serwisach zakupowych.

Rodzaje przesyłek z Chin

Rodzaje przesyłek z Chin różnią się w zależności od wybranego serwisu, sprzedawcy, a nawet produktu. Dostępne metody dostawy mogą być także inne w przypadku wysyłki towaru z różnych magazynów. Przy składaniu zamówienia importer musi zwrócić uwagę na to, czy dostawa jest darmowa, czy płatna. Dla tych, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu towaru, istotne jest również sprawdzenie czasu dostawy. Warto także dowiedzieć się, czy dany rodzaj przesyłki umożliwia śledzenie naszej paczki

AliExpress

 • AliExpress Standard Shipping

Najczęściej wybierany przez konsumentów rodzaj przesyłki. AliExpress Standard Shipping jest metodą bezpłatną, ale daje możliwość śledzenia naszej paczki. Czas dostawy wynosi od około 15 do nawet 45 dni roboczych. Dostawcę wybiera sprzedawca towaru.

 • China Post Ordinary Small Packet Plus

Przesyłka bezpłatna, nierejestrowana, a więc nie posiada opcji jej śledzenia. Jest to zatem opcja dość ryzykowna. Oczekiwanie na taką przesyłkę może potrwać od 30 do 52 dni roboczych.

 • China Post Air Mail

Również jest to przesyłka bezpłatna i nierejestrowana. W tym przypadku towar jest wysyłany do miejsca docelowego zwyczajnym listem.

 • China Post Registered Air Mail

Jest to alternatywa dla China Post Air Mail, która umożliwia śledzenie naszej paczki. Czas dostawy trwa do 3 tygodni. Przesyłka dostarczana jest do miejsca docelowego zwykłym listem.

 • Netherland Post, PostNL

Przy wykorzystaniu tego sposobu dostawy, nasz towar najpierw zostaje wysłany do Holandii. Stamtąd dopiero zostaje przekazany i dociera do Polski.

Zamawiając produkty na AliExpress, możemy również wybrać dostawę za pośrednictwem EMS, DHL, UPS, FedEx oraz innych firm kurierskich. Jest to zdecydowanie najkosztowniejsza metoda dostarczenia naszych towarów, ale jednocześnie najszybsza. Czas dostawy trwa od kilku dni do około 2 tygodni.

Banggood

 • Standard Shipping

Jest to przesyłka darmowa, nierejestrowana. Istnieje w jej przypadku możliwość uzyskania opcji trackingu za dodatkową opłatą. Czas oczekiwania na paczkę to 7 – 25 dni roboczych.

 • Air Parcel Register

Dostawa towaru odbywa się drogą lotniczą. Przesyłka jest rejestrowana, co daje nam możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się nasze zamówienie. Czas dostarczenia może potrwać od 7 do 25 dni roboczych.

 • Priority Direct Mail i European Direct Mail

Oba sposoby przesyłki wymagają opłaty, jednak zmniejszają ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów związanych z naliczeniem VAT-u. Dostawa tym sposobem zajmuje od 7 do 15 dni roboczych. Nasze towary najpierw wysyłane są do kraju Europejskiego (np. Holandii lub Anglii), a następnie dostarczane do Polski.

 • Expedited Shipping Service

Dostawa paczki odbywa się za pośrednictwem kuriera. Przesyłka jest rejestrowana, więc możemy śledzić jej trasę i sprawdzić oszacowany czas dostawy. Czas dostarczenia trwa od 5 do 8 dni roboczych. Jest to najszybsza możliwa metoda na Banggood, ale przy jej wyborze musimy wziąć pod uwagę duże ryzyko naliczenia VAT-u.

 • EMS Express Mail Service

Jest to rejestrowana przesyłka kurierska. Czas oczekiwania na dostawę to 7 – 15 dni roboczych. Tak jak w przypadku Expedited Shipping Service, należy pamiętać o dość dużym ryzyku naliczenia dodatkowej opłaty VAT.

Szkolenie Online - Import z Chin

Gearbest

 • Unregistered Air Mail

Nierejestrowana przesyłka lotnicza to najtańsza dostępna opcja w serwisie Gearbest. Jej wybór wiąże się zarówno z brakiem możliwości trackingu, jak i długim oczekiwaniem na towar. Czas dostawy trwa od 15 do 35 dni roboczych. Naszą paczkę na terenie Polski obsługuje w tym przypadku Poczta Polska i dostarcza ją listonosz.

 • Registered Air Mail

Rejestrowana oraz płatna dostawa, odbywająca się drogą lotniczą. W przeciwieństwie do Unrehistered Air Mail, tutaj dostajemy numer trackingowy dla naszej przesyłki i możemy sprawdzić jej położenie. Czas oczekiwania jest krótszy i zajmuje od 15 do 25 dni roboczych.

 • Expedited Shipping

Przesyłka kurierska, rejestrowana, z możliwością śledzenia. Termin dostawy to 3 – 15 dni roboczych. Jest to jedna z najszybszych metod proponowanych przez serwis zakupowy Gearbest. Pamiętajmy jednak, że w jej przypadku istnieje duże ryzyko naliczenia VAT-u.

 • Priority Line i Priority Line EU Express

Oba rodzaje przesyłek obsługiwane są przez firmy kurierskie (DHL i/lub DPD). Nasza paczka zostaje najpierw wysłana do innego kraju europejskiego, a następnie przekazana dalej do Polski. Czas dostawy to około 10 – 20 dni roboczych.

TOMTOP

 • Standard Shipping

Jest to darmowa, najczęściej wybierana opcja przesyłki, której dostarczenie trwa od 7 do 20 dni roboczych.

 • Duty Free Shipping

Przy wyborze wysyłki Duty Free Shipping sklep odpowiedzialny jest za kwestie celne.  Dostawa paczki tym sposobem zajmuje od 7 do 12 dni roboczych.

 • Expedited Shipping i Priority Shipping

Importerzy, którym zależy na jak najkrótszym czasie dostawy, mogą również zdecydować się szybsze, jednak płatne metody, takie jak Expedited Shipping i Priority Shipping. Jeśli zdecydujemy się na Expedited Shipping, dostarczenie powinno potrwać od 4 do 10 dni roboczych. Natomiast wybierając Priority Shipping, naszej paczki możemy się spodziewać już po 3 – 6 dniach. Cena dostawy wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej będzie się natomiast zmieniała w zależności od położenia magazynu oraz kraju docelowego.  

Wszystkie rodzaje przesyłek z Chin dostępne w serwisie TOMTOP umożliwiają śledzenie drogi naszego towaru. Ostatnie dwie litery numeru trackingowego wskazują na nazwę kraju, którego poczta obsługuje naszą paczkę np. CN oznacza China Post, DE to Deutsche Post, a CH – Swiss Post.

Podsumowanie

Zamawiając towary z Chin, mamy wiele możliwości wyboru sposobu ich dostarczenia. Internetowe serwisy zakupowe obsługują zarówno dostawy darmowe, jak i płatne. Należy pamiętać, że krótszy czas oczekiwania wiąże się z większymi kosztami. Aby uzyskać możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się nasza paczka, warto wybrać przesyłkę rejestrowaną. Numer trackingowy pozwoli nam sprawdzić stan zamówienia oraz oszacować, kiedy możemy się spodziewać dostawy.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi artykułami, w których wyjaśniamy krok po kroku, jak kupować na AliExpress, Banggood, Gearbest oraz TOMTOP.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

4.7 / 5. Ilość głosów: 15