Oznakowanie BSI Kitemark

W dzisiejszym świecie rozwój technologiczny jest ogromny. Znacząca ilość producentów i usługobiorców chce zaistnieć na rynku przez ilość i jakość oferowanych produktów. Z tego powodu potrzeba nadzoru poziomu jakości urządzeń i usług jest nieodzowna. BSI jest włączona w standardy normalizacyjne przez królewską kartę. Z początku BSI Kitemark honorowano wyłącznie w Zjednoczonym Królestwie Brytanii. Dziś jest respektowany w coraz większej ilości krajów na całym świecie. Potwierdzono, że posiadanie znaku BSI powoduje, że firmy zyskują większą renomę, a klienci częściej wybierają ich produkty.

Oznakowanie BSI Kitemark

Czym jest BSI Kitemark?

Kitemark jest znakiem rozpoznawczym najwyższej jakości usług oraz produktów. Zarządza nim BSI, czyli British Standard Institution. Jest najstarszą na świecie instytucją, która zajmuje się nadzorowaniem kompatybilności oraz funkcjonalności produktów. Analizuje usługi i same wyroby, mając na celu możliwie jak najwyższe zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkowników i usługobiorców. Po przeprowadzonej analizie instytucja ta oznacza dane produkty certyfikatem jakości i bezpieczeństwa. Potwierdza on wysoką jakość towarów adekwatną do jakości, którą zobowiązał się zachować producent.

Co więcej, dając wskazówki, pomaga obrać firmom, producentom i usługodawcom najodpowiedniejszą strategię, która pozwoli zminimalizować ryzyko, przy jednoczesnym zwiększeniu zysków.

Logo BSI Kitemark

Oznakowanie to dotyczy takich branż jak na przykład:

 • budownictwo,
 • energetyka,
 • urządzenia elektryczne,
 • ochrona przeciwpowodziowa,
 • ochrona przeciwpożarowa,
 • zaopatrzenie medyczne,
 • transport,
 • środki ochrony indywidualnej.

BSI Kitemark na świecie

Oznakowanie BSI na początku istniało tylko w Wielkiej Brytanii. Jednak obecnie, dzięki stale rosnącej renomie, a także przez coraz większe uznanie państw z czołówki handlu i gospodarki światowej, certyfikat ten jest jednym z najistotniejszych na świecie.

W 2003 roku instytucja BSI przejęła 100% udziałów BSIP (BSI Pacific Ltd), działającą

na terenie całych Chin. Dzięki temu instytucja BSI Kitemark poszerzyła w znaczny sposób swoje możliwości w rejonie Azji.

PKB Chin jest zaraz za PKB Stanów Zjednoczonych. Chińscy producenci, dążąc do wzrostu inwestycji i zysków, ubiegają się o oznaczenie swoich usług i produktów międzynarodowym znakiem, który będzie sygnalizował konsumentom wysoką jakość ich towarów. Jak podawano na oficjalnej stronie BSI, Chiny, utrzymując obecne tempo wzrostu rejestracji przedsiębiorstw, maksymalnie w ciągu dekady mogą stać się największym rynkiem certyfikacyjnym. To  oznacza,  że  chińscy  producenci  będą  coraz  bardziej  doceniani za niebagatelną i wysoką jakość swoich produktów. One same będą natomiast kojarzone z gwarancją bezpieczeństwa i jakości.

Dzięki temu, że BSIP systematycznie rozwija swoją działalność, producenci i usługodawcy

w całym regionie Azji, chcąc pozostać aktywnymi uczestnikami handlu międzynarodowego, muszą stawiać na jakość swoich towarów i usług. Wiedząc, że BSI jest światowym wyznacznikiem bezpieczeństwa, coraz więcej firm decyduje się na certyfikację swoich wyrobów i usług.

Zalety BSI Kitemark

 •  Uwierzytelniane przez UKAS.
 •  Sprawdzanie towarów, usług i produktów w regularnych odstępach czasu. Jeśli przejdą przez wszystkie testy pozytywnie, otrzymują przedłużenie certyfikatu.
 •  Certyfikat ten nie jest narzucany odgórnie. Uzyskując go, konsumenci mają pewność, że usługodawca lub producent ceni sobie najwyższą jakość, dobrowolnie poddając swoje produkty rygorystycznym testom.
 •  Zdobycie wielu nagród i odznaczeń (między innymi – Cathay Pacific China Business Awards oraz Superbrands).
 •  BSI jest członkiem i założycielem International Organization of Standardization – ISO.
 •  Gwarancja bezpieczeństwa.
 •  Innowacyjna metodyka w analizie normalizacji.
 •  Gwarancja najwyższej jakości.

Podsumowując

Widząc znak BSI Kitemark na jakimkolwiek produkcie, klienci mogą być pewni, że wyrób, który go otrzymał, musiał przejść serię rygorystycznych testów i surowych ocen, które są gwarancją spełnienia wszelkich norm branżowych dających pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12