Loty do Chin

Chiny były jednym z państw, które przestrzegały najbardziej restrykcyjnych zasad związanych z pandemią COVID-19. Przez nawet lata granice Chin były zamknięte dla osób chcących podróżować do kraju. Ile teraz trwają loty do Chin i jakie obowiązują zasady?

Loty do Chin – W jaki sposób dostanę się do Chin?

Na chwilę obecną do Chin można dostać się:

  • drogą morską (kilka tygodni statkiem)
  • drogą lądową (ok. 10 dni pociągiem)
  • drogą lotniczą (ok. 10-13 godzin).
Szkolenie Online - Import z Chin

Loty do Chin – Czy mogę dostać wizę do Chin?

Centrum Wizowe w Warszawie wydaje wszystkie typy wiz do Chin. Sam proces uzyskania wizy trwa do kilku dni roboczych.

Jakie badania muszę zrobić?

Aby otrzymać wizę do Chin od 30 sierpnia 2023 nie wymaga się badań w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Inne typy badań mogą być wymagane przez instytucje zapraszające do Chin.

Czy w Chinach muszę przejść kwarantannę?

Obowiązek przejścia kwarantanny dla podróżujących do China został zniesiony na początku 2023 r.

Czy mój stan zdrowia będzie kontrolowany?

Temperatura ciała może zostać zmierzona np. na lotnisku.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Czy targi w Chinach się odbędą?

Zawieszenie organizowania targów międzynarodowych wpłynęło negatywnie nie tylko na chińskich producentów, którzy w ten sposób znacznie zwiększali liczbę swoich odbiorców. Importerzy nie mieli możliwości zapoznać się z ofertami dostawców z Chin na targach branżowych. Co roku przyciągały one przedsiębiorców z różnych zakątków świata. Targi handlowe to najlepsza metoda znalezienia partnera biznesowego. Umożliwia zapoznanie się z produktem i jego jakością na miejscu, prowadzenie negocjacji i bezpośredni kontakt z producentem. Epidemia ograniczyła jednak możliwości nawiązywania współpracy z chińskimi dostawcami. Można to było rozbić jedynie zdalnie, np. poprzez serwisy B2B albo targi online.

Co więcej, importerzy nie mogli odwiedzić fabryk, w których powstają nabywane towary czy obejrzeć produktów przed decyzją o ich zakupie. Nie spotykali się też osobiście ze swoimi kontrahentami. Nie mieli możliwości osobiście sprawdzić, jak produkowany jest ich towar czy upewnić się, że jest on wytwarzany zgodnie z ustaleniami. Stanowiło to duże utrudnienie w handlu międzynarodowym i zwiększało również ryzyko importu z Chin. Dobrym rozwiązaniem były wzmożone inspekcję fabryk w Chinach.

W 2023 r. wznowiono wydawanie wiz dla obcokrajowców, a w konsekwencji zwiększyła się liczba zagranicznych gości na targach branżowych.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3