LOT poleciał po maski do Chin

Koronawirus, który objął swoim zasięgiem już ponad 100 krajów, przyczynił się do gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na towary takie jak maseczki, żele antybakteryjne oraz inne produkty medyczne. W wielu krajach, zwłaszcza tych najbardziej dotkniętych wirusem SARS-CoV-2, występuje ich deficyt, a ceny dostępnych jeszcze na rynku osiągają zawrotne poziomy. 11 marca wprowadzono w Polsce zakaz ich sprzedaży na platformach sprzedażowych jak Allegro lub OLX. Przez kilka dni polscy klienci nie mogli ich również kupić na Aliexpress i Alibabie. By zaspokoić deficyt, na zlecenie rządu LOT poleciał po maski do Chin.

LOT poleciał po maski do Chin

LOT poleciał po maski do Chin

Od momentu rozpoczęcia się epidemii koronawirusa w Polsce, popyt na produkty takie jak maseczki, żele antybakteryjne czy rękawiczki i kombinezony ochronne dynamicznie wzrósł, co przełożyło się na automatyczne wzrosty cen, sięgające nawet kilku tysięcy procent. Możliwość szybkiego zarobku spowodowała pojawienie się dużej liczby oszustów pojawiających się zarówno na polskich jak i chińskich platformach sprzedażowych.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Rząd, by zapobiec spekulacjom cenowym i ograniczyć skalę tego typu działań wprowadził 11 marca zakaz sprzedaży niektórych produktów medycznych i ochronnych na portalach takich jak Allegro czy OLX, co w rezultacie spotkało się z ogromną krytyką ze strony przedsiębiorców.

Ponadto od 24 marca, przez kilka dni niemożliwy był zakup produktów ochronnych przez polskich klientów. na takich portalach jak Alibaba i Aliexpress. Na szczęście było to wynikiem nieporozumienia między polskim rządem a stroną chińską i aktualnie nie ma problemów w zakupie tych produktów na ww. portalach.

Niemniej deficyt produktów ochronnych, zwłaszcza dla służb walczących z koronawirusem staje się coraz dotkliwszy. Z tego też powodu na polecenie polskiego rządu LOT poleciał do Chin po maski i inne produkty medyczne oraz ochronne. W czwartek 26.03 na Okęciu wylądowały dwa samoloty z Pekinu i Szanghaju, którymi dostarczono tony sprzętu m.in. maseczki, kombinezony, rękawiczki jednorazowe oraz gogle ochronne. Poinformowano także o otwarciu mostu powietrznego, kolejne dwa transporty mają przybyć w przyszłym tygodniu.

Podobną operację wykonały w ostatnich dniach Czechy, które korzystając z samolotów NATO i prywatnych przewoźników przetransportowały z Chin ponad 100 ton różnego rodzaju produktów, wliczając w to niemal 30 mln maseczek chirurgicznych, 6 mln masek N95, a także 150 tys. szybkich testów na obecność koronawirusa.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11