Konsulat RP w Szanghaju

W momencie, gdy obywatel polski przybywając na terytorium Chin potrzebuje pomocy prawnej, bądź w też w wyjątkowych sytuacjach finansowej, może w tym celu zwrócić się do Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje. Adres i godziny urzędowania, formy pomocy konsularnej, sprawy prawne i obywatelskie oraz inne praktyczne porady dotyczące tego, czym zajmuje się Konsulat RP w Szanghaju.

Konsulat RP w Szanghaju

Dane kontaktowe Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju

Oficjalna strona internetowa: szanghaj.msz.gov.pl

Adres: 618 Jianguo Xi Lu 200031 Shanghai, PR China

Tel.: (+8621) 6433 9288, 6433 4735

Telefon alarmowy: 15 000 444 808

Email: szanghaj.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Godziny pracy konsulatu: pon. – pt. 8:00–16:00

Przed wybraniem się do konsulatu należy jednak sprawdzić dokładne godziny przyjmowania interesantów oraz w jakich godzinach można złożyć konkretne wnioski. Dokładną rozpiskę godzin znajdziemy na stronie internetowej.

Wizyta w Konsulacie RP w Szanghaju

Rejestracja w celu odbycia wizyty związanej ze sprawami prawnymi, obywatelskimi, wizowymi i paszportowymi odbywa się poprzez stronę internetową e-Konsulat. Za pomocą systemu możemy zarówno umówić wizytę, jak i anulować lub przesunąć termin spotkania. W celu odbioru dokumentów oraz załatwienia spraw związanych z wypadkami losowymi, nie musimy zapisywać poprzez stronę internetową.

Warto jednak pamiętać, że Konsulat RP w Szanghaju obejmuje jedynie terytorium miasta Szanghaj oraz najbliższe prowincje: Jiangsu, Anhui, Zhejiang i Fujian. Dokładną mapę okręgów konsularnych dla poszczególnych konsulatów znaleźć można w poprzednim artykule.

Konsulat RP w Szanghaju – dodatkowe informacje

Na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Szanghaju udostępniane są informacje na temat przyznawania Karty Polaka (dokumentu zatwierdzającego przynależność do Narodu Polskiego) oraz legitymacji szkolnej (legitymacji ucznia i nauczyciela). Krok po kroku opisane jest tam kto może się o nie ubiegać oraz jakie dokumenty są wymagane. Dodatkowo w zakładce „informacje konsularne” odnajdziemy listę adwokatów i notariuszy działających na terenie szanghajskiego okręgu konsularnego.

Polskie placówki konsularne w Chinach

Ambasada w Pekinie

Konsulat Generalny w Chengdu

Konsulat Generalny w Kantonie

Konsulat Generalny w Hongkongu

Wybierasz się w podróż do Chin? Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu oraz jak wypełnić wiosek o wizę turystyczną lub biznesową.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11