Konsulat Generalny RP w Hongkongu

Wybierając się w podróż po terytorium Chin, warto wcześniej uzyskać podstawowe informacje na temat Konsulatów RP. Dowiedz się więcej, jakimi sprawami zajmuje się Konsulat Generalny RP w Hongkongu.

Konsulat RP w Hongkongu

Dane kontaktowe Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Hongkongu

Oficjalna strona internetowa: hongkong.msz.gov.pl/pl
Adres: Hongkong, 183 Queens Road East, pokój 2506, piętro 25
Tel.: +852 28400779
Telefon alarmowy: +852 93663262
Email: hongkong.kg.info@msz.gov.pl
Godziny pracy konsulatu: pon., śr., pt. 10:00 – 14:00

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w HongKongu obejmuje następujące obszary:
– Specjalny Region Administracyjny Hongkongu
– Specjalny Region Administracyjny Makau

Wiza do Hongkongu

Będąc obywatelami Unii Europejskiej jesteśmy zwolnieni z konieczności posiadania wizy do Hongkongu, Makao i Singapuru. Nasz wyjazd nie może jednak wtedy przekraczać okresu 90 dni. To jednak dotyczy jedynie wyjazdu w celach turystycznych. Wybierając się do Hongkongu na studia bądź do pracy, będziemy zmuszeni wyrobić wizę. Bez względu na to jaką liczbę dni będziemy tam przebywać. W celu przedłużenia pobytu lub innych kwestiach związanych z pobytem w Hongkongu możemy kontaktować się z Departamentem Imigracyjnym.

Immigration Department
7 Gloucester Rd, Immigration Tower
Wanchai,
Hong Kong
Tel.: 2824 6111
Fax.: 2824 1133
E-mail: enquiry@immd.gcn.gov.hk
Strona internetowa: info.gov.hk/immd

Warto wówczas pamiętać o tym, że jeśli planujemy przyjazd do Hongkongu z ChRL, nasza wiza jednorazowego wjazdu do Chin traci ważność, jako że opuszczamy obszar wizowy. Aby z powrotem wrócić do Chin kontynentalnych będziemy zmuszeni wyrobić kolejną wizę lub posiadać wizę wielokrotnego wjazdu.

Konsulat RP w Hongkongu – dodatkowe informacje

Na oficjalnej stronie internetowej Konsulatu RP w Hongkongu w zakładce „Konsulat” odnaleźć można informacje na temat Wydziałów Ekonomiczno – Handlowych na terenie Chin. Znajdują się tam również adresy kontaktowe do poszczególnych Konsulatów Generalnych znajdujących się w Pekinie, Kantonie oraz Szanghaju.

Ponadto przechodząc do komunikatów publikowanych na portalu możemy wyczytać przydatne wiadomości dotyczące między innymi podróży do lub z Hongkongu. Co więcej udostępniane tu informacje opisują uwarunkowania prawne odnośnie przewożenia przedmiotów zabronionych i takich, które uważane są za niebezpieczne na terytorium Hongkongu.

Tak samo jak w przypadku pozostałych konsulatów znajdujących się w Chinach, w Konsulacie RP w Hongkongu można załatwić sprawy stanu cywilnego i rodzinne, sprawy prawne oraz obywatelskie. Na stronie internetowej otrzymamy również informacje na temat uproszczonej procedury wizowej przysługującej członkom rodziny obywatela Unii Europejskiej.
Więcej informacji: hongkong.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/uproszczona_procedura_wizowa

Konsulat RP w Hongkongu – informacje turystyczne

Wybierasz się w podróż do Hongkongu? Koniecznie zajrzyj na stronę internetową Konsulatu. Znajdziesz tam wszelkie podstawowe informacje przydatne w podróży. Z wiadomości udostępnianych „O Hongkongu” wyczytać można ciekawe opisy o atrakcjach turystycznych znajdujących się w Hongkongu, godziny pracy poszczególnych biur i banków czy też adresy ważniejszych biur linii lotniczych. W tej samej również zakładce aktualizowane są wiadomości odnośnie klimatu, jedzenia, ludności oraz podstawowe informacje dotyczące usług świadczonych w Hongkongu, takich jak poczta, telekomunikacja czy też transport publiczny.

Planujesz podróż do Chin? W poprzednim artykule opisywaliśmy, jak się do niej przygotować.

Polskie placówki konsularne w Chinach

Ambasada w Pekinie

Konsulat Generalny w Szanghaju

Konsulat Generalny w Chengdu

Konsulat Generalny w Kantonie

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 12