Konsulat Generalny RP w Chengdu

Przebywając na terytorium Chin warto wiedzieć jakie prowincje przynależą do konkretnych okręgów konsularnych. W przypadku potrzeby załatwienia spraw związanych na przykład z paszportem lub w celu zasięgnięcia pomocy konsularnej należy udać się do odpowiedniej placówki. Sprawdź czym zajmuje się Konsulat Generalny RP w Chengdu – dane kontaktowe oraz inne podstawowe informacje.

Konsulat Generalny RP w Chengdu

Dane kontaktowe Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chengdu

Oficjalna strona internetowa: chengdu.msz.gov.pl/pl

Adres: 26/F, Square One, 18 Dongyu St. Jinjiang District 610016 Chengdu, Chiny

Tel.: +86 28 8459 2585, 8459 2581-3

Telefon alarmowy: +86 156 8099 1730

Email: chengdu.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Godziny pracy konsulatu: pon. – pt. 9:00–17:00

Przed wybraniem się do Konsulatu należy wcześniej sprawdzić konkretne godziny obsługi interesantów. Dodatkowo warto również pamiętać, że podczas świąt i dni ustawowo wolnych od pracy zarówno w Chinach (kalendarz znajdziecie tutaj), jak i w Polsce, Konsulat RP w Chengdu jest nieczynny. Aby umówić się na wizytę w Konsulacie należy zarejestrować się za pośrednictwem e-Konsulatu lub kontaktując się poprzez e-mail chengdu.kg.sekretariat@msz.gov.pl.

Konsulat Generalny RP w Chengdu – informacje konsularne

Konsulat RP w Chengdu swoją działalnością obejmuje prowincje takie jak Syczuan, Yunnan i Guizhou, a także miasto wydzielone Chongqing.

W Konsulacie możemy otrzymać pomoc konsularną z zakresu pomocy finansowej w przypadku, gdy obywatel pozbawiony jest środków na powrót do kraju. Dodatkowo Konsul może wspomóc w przypadku śmierci obywatela Polski na terenie Chin. Podobnie jak w przypadku innych podobnych jednostek, w Konsulacie RP w Chengdu możemy załatwić sprawy prawne i obywatelskie, zgłosić utratę dokumentów, złożyć wnioski paszportowe i wizowe. Dodatkowo w zakładce „współpraca dwustronna” odnajdziemy informacje związane z ekonomią, edukacją oraz spis polskiej literatury przetłumaczonej na język chiński.

Polskie placówki konsularne w Chinach

Ambasada w Pekinie

Konsulat Generalny w Szanghaju

Konsulat Generalny w Kantonie

Konsulat Generalny w Hongkongu

Planujesz podróż po Państwie Środka? Sprawdź też nasze poradniki:

Podróż do Chin – co powinienem wiedzieć?

Wyjazd służbowy do Chin – jak się przygotować?

Rezerwacja hoteli w Chinach

Jak kupować bilety na chińskie pociągi?

Jak zarezerwować loty w Chinach?

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11