Jesienna edycja Targów Kantońskich

Targów Kantońskich nie trzeba zapewne przedstawiać. Są to w końcu największe targi w Chinach. Tegoroczna wiosenna edycja skupiła ponad 60 tysięcy stoisk na powierzchni około 1,2 miliona metrów kwadratowych – czyli tyle, ile zajęłoby 71 supermarketów sieci Walmart. Wrażenie robi także liczba odwiedzających każdą edycję – około 200 tysięcy osób. Już wkrótce jesienna edycja Targów Kantońskich.

jesienna edycja targów kantońskich

Duża różnorodność wystawianych produktów sprawia, że targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród importerów – to doskonałe miejsce, aby zaleźć kontrahenta czy produkt odpowiadający ich potrzebom, a także pozostać na bieżąco z panującymi trendami.

Wśród wyczekujących 126. edycji Chińskich Targów Importowo-Eksportowych są też na pewno importerzy z Polski. Mamy dla nich dobrą wiadomość, jako że jesienna edycja zbliża się wielkimi krokami.   

Kiedy?

Jesienna edycja Targów Kantońskich 2019 rozpocznie się we wtorek 15 października i potrwa do poniedziałku 4 listopada. Tradycyjnie podzieli się na 3 fazy, zróżnicowane pod względem wystawianych przedmiotów, mianowicie:

  1. Pierwsza faza (15-19 października): elektronika, sprzęt oświetleniowy, pojazdy i części samochodowe, maszyneria, narzędzia, materiały budowlane, produkty chemiczne, źródła energii + pawilon międzynarodowy
  2. Druga faza (23-27 października): towary konsumpcyjne, dekoracje, upominki, zabawki, meble
  3. Trzecia faza (31 października – 4 listopada): tekstylia, odzież, obuwie, materiały biurowe, torby, artykuły spożywcze, produkty o przeznaczeniu medycznym + pawilon międzynarodowy

Targi otwarte są dla odwiedzających od godziny 9:30 do 18:00.

W celu uzyskania zaproszenia na wydarzenie należy wypełnić formularz na stronie cantonfair.org.cn. Następnie otrzymamy wejściówkę na teren targów, co jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem, niż czekanie w długiej kolejce do rejestracji przed wejściem na wydarzenie.

Szkolenie Online - Import z Chin

Gdzie?

Niezmiennie miejscem, w którym odbywają się targi, pozostaje China Import & Export Fair Complex w Kantonie. Dokładny adres to 382 Yuejiang Zhong Road, Guangzhou, Chiny.

Dojazd nie powinien sprawić dużych problemów, jako że z lotniska Baiyun International Airport Guangzhou dojedziemy na teren targów bezpośrednim autobusem. Z centrum Kantonu natomiast kursuje metro (linia nr 8). Taksówka w Chinach także jest dobrym wyjściem, gdyż ceny nie są zbyt wygórowane. Należy jednak zwrócić uwagę, czy wsiadamy do oficjalnej taksówki (są one zielonego koloru i wszystkie wyglądają tak samo), ponieważ nie brakuje nieuczciwych przewoźników liczących na zdezorientowanie nowo przybyłych i wystawiających zawyżone rachunki.

Warto z wyprzedzeniem zainteresować się rezerwacją miejsca w hotelu, jako że zainteresowanie jest spore, co przekłada się na ceny. Do rezerwacji hotelu w Chinach można użyć portalu Booking.com, który działa tam bez problemu.

jesienna edycja Targów Kantońskich

Jesienna edycja Targów Kantońskich 2019 – świetna okazja, ale na szczęście nie jedyna

Udział w targach ma kluczowe znaczenie dla importerów, którzy mają okazję na żywo zweryfikować jakość produktów, które chcieliby sprowadzać w dużych ilościach. Na odległość trudno mówić o dokładności wykonania produktów czy właściwościach tekstyliów, dopóki nie zobaczy i nie dotknie się ich na żywo. Dlatego Targi Kantońskie to tak świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, które zaowocują.

Jeśli jednak jeszcze nie zaplanowałeś swojego wyjazdu do Guangzhou i uważasz, że już za późno – nic straconego. Na szczęście targi te odbywają się 2 razy w roku, a oprócz tych w Kantonie nie brakuje również setek innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyszukiwarką targową.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10