Jak zamawiać na Aliexpress?

Aliexpress jest jedną z najpopularniejszych zagranicznych platform zakupowych wśród mieszkańców Polski. Skorzystało z niej już ponad 5 milionów Polaków, a liczba prywatnych przesyłek docierających każdego dnia z Chin do naszego kraju przekroczyła 14 tys. sztuk dziennie. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy poradnik, w którym opisujemy jak zamawiać na tym niezwykle popularnym portalu.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Jak zamawiać na Aliexpress — poradnik

By zarejestrować się i zamawiać na Aliexpress wchodzimy na oficjalną stronę, która jest automatycznie przetłumaczona na język polski. Dla osób preferujących język angielski jest możliwość jego wyboru poprzez kliknięcie flagi. Wybiera się tam również walutę, w której będą wyświetlane ceny, a także kraj dostawy. Po ewentualnym wybraniu języka, waluty i kraju dostawy wybieramy przycisk ‘Dołącz’.

Jak zamawiać na Aliexpress?

W polu ‘E-mail’ wpisujemy nasz adres mailowy, a w polu ‘Password’ hasło, które chcemy ustawić. Po wszystkim klikamy w okno ‘Create account’ i w tym momencie stajemy się posiadaczami konta na Aliexpress, z którego wkrótce będziemy mogli zamawiać produkty.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Wyszukiwanie produktu na Aliexpress

Po udanej rejestracji pozostaje nam wyszukać interesujący nas produkt. W tym przypadku będą to spodnie damskie. Oprócz wyszukiwania bezpośrednio produktów w języku polskim możemy także rozwinąć listę dostępną obok wyszukiwarki, gdzie wyświetlą nam się poszczególne kategorie produktów.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Po wyświetleniu się listy ofert możemy sortować je według ilości zamówień, oceny produktu lub ceny. Osoby, które interesuje wyłącznie darmowa dostawa, mogą zaznaczyć również takie kryterium. Liczba gwiazdek pod zdjęciem oznacza ogólną ocenę produktów. Liczba w pierwszym nawiasie to liczba wystawionych ocen i recenzji, liczba w drugim to ilość zakupionych sztuk.

Po wybraniu interesującej nas oferty możemy sprawdzić najważniejsze dane o sprzedawcy. Najeżdżając na jego nazwę, wyświetlą się nam najważniejsze informacje, takie jak data otwarcia sklepu i szczegółowe oceny, możemy także wysłać do niego prywatną wiadomość z zapytaniem. Dodatkowe informacje są dostępne także w ‘Business information’, ale niestety bardzo często są one w języku chińskim. Klikając w ‘Odwiedź sklep’ możemy sprawdzić pozostałą ofertę sprzedawcy.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Zjeżdżając w dół strony, możemy zobaczyć dokładniejsze zdjęcia towaru oraz tabelę rozmiarów. Wybierając ‘Opinie klientów’, wyświetlą się nam opinie osób, które zakupiły ten produkt wraz z własnymi zdjęciami otrzymanego towaru. Po dokładnym sprawdzeniu sprzedawcy, opinii i zdjęć produktu, wybieramy interesujący nas kolor oraz rozmiar produktu (tu również wyświetli się nam tabela rozmiarów), a na koniec wciskamy ‘Kup teraz’. Jeśli posiadamy kupon, możemy skorzystać z niego w tym momencie. W przypadku wybranego przez nas produktu dostępna jest darmowa dostawa. Jeśli jednak zależy nam na wyborze innego przewoźnika lub szybszej przesyłki klikamy w tekst obok napisu ‘Darmowa dostawa’.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Wyświetli nam się wtedy tabela z dostępnymi przewoźnikami i ich ofertami cenowymi. Niestety w wielu przypadkach cena takiej przesyłki wielokrotnie przekracza wartość naszego zamówienia. Czas dostarczenia darmowej przesyłki zwykle wynosi ok. 30 dni.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Jak zamawiać na Aliexpress — finalizacja zamówienia

W pierwszym kroku uzupełniamy nasze dane adresowe, które możemy ustawić później jako domyślne. Należy pamiętać, by kod pocztowy wpisywać w formacie 00000, a nie 00-000. Po wypełnieniu pól, wciskamy przycisk ‘Potwierdź’.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Następny krok to wybranie metody płatności, która jest niezmiernie wygodna dla użytkowników z Polski. Prócz standardowej płatności kartą kredytową poprzez wpisanie jej danych, możemy skorzystać ze znanych w Polsce systemów płatności internetowych jak PayU, czy Przelewy24. Tak samo jak w poprzednim kroku, nasz wybór zatwierdzamy przyciskiem ‘Potwierdź’.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Ostatni krok to podsumowanie naszego zamówienia, gdzie widnieje wybrany przez nas model, rozmiar, kwota oraz rodzaj przesyłki jaki wybraliśmy. Możemy tam również wiadomość dla sprzedawcy. Jeśli posiadamy i wybraliśmy wcześniej kupon, kwota zamówienia zostanie pomniejszona właśnie w tym miejscu. By sfinalizować transakcję, klikamy ‘Złóż zamówienie’, skąd będziemy przekierowani bezpośrednio do odpowiedniego systemu płatności, jeśli takowy wybraliśmy. W takim przypadku kwota podana nad przyciskiem ‘Złóż zamówienie’ jest kwotą ostateczną, gdyż została już przewalutowana.

Jak zamawiać na Aliexpress?

W tym momencie zostaje nam oczekiwać na przyjście naszej paczki, której status możemy śledzić wybierając zakładkę ‘Konto’ i ‘Moje zamówienia’.

Jak zamawiać na Aliexpress?

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12