Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin

Planując podróż do Chin, zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych, należy pamiętać o obowiązku posiadania odpowiedniej wizy. Aby ową wizę otrzymać, w pierwszej kolejności należy wypełnić formularz elektroniczny, a następnie osobiście udać się do centrum wizowego. Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin online? Wniosków nie można wypełnić na miejscu!

Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin

Gdzie wypełnić i złożyć wniosek wizowy do Chin?

W Polsce funkcjonują obecnie dwie przeznaczone do tego instytucje: Konsulat ChRL w Gdańsku (obsługuje wnioski do 26 marca 2024 r.) oraz Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie. Konsulat w Gdańsku obsługuje jednak wyłącznie osoby, których paszport wydany został przez wojewodę województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego bądź warmińsko-mazurskiego. Pozostali obywatele muszą natomiast w tym celu udać się do Warszawy.

Konsulat w Gdańsku – procedura uzyskania wizy

 1. Wybierając Konsulat ChRL w Gdańsku, formularz elektroniczny należy wypełnić poprzez stronę: cova.mfa.gov.cn.
 2. Po wypełnieniu formularzu, należy złożyć osobistą wizytę w konsulacie, który znajduje się pod adresem al. Grunwaldzka 1.

Ile kosztuje wiza do Chin w Gdańsku?

Koszt usługi to 260zł. Czas oczekiwania na wizę wynosi około tygodnia.

Chińskie Centrum Wizowe w Warszawie – procedura uzyskania wizy

 1. Korzystając z usług Chińskiego Centrum Wizowego w Warszawie, wniosek wizowy należy złożyć za pośrednictwem strony: visaforchina.cn/globle.
 2. Następnym krokiem jest osobista wizyta w Chińskim Centrum Wizowym, zlokalizowanym przy ul. Siennej 39, we wcześniej wybranym przez siebie terminie.

Ile kosztuje wiza do Chin w Warszawie?

Koszt usługi wynosi 452 zł (naliczana jest dodatkowa opłata Chińskiego Centrum Wizowego). Czas oczekiwania na wizę wynosi około tygodnia.

Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin?

Z usług Centrum Wizowego w Warszawie korzysta zdecydowana większość obywateli, dlatego przychodzimy z pomocą, jak wypełnić wniosek wizowy online za pośrednictwem Chińskiego Centrum Wizowego.

 1. W pierwszej kolejności należy udać się na stronę: visaforchina.cn, a następnie wybrać kolejno Europe >> The Republic of Poland >> Warsaw.
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (1)
 1. Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku online warto zapoznać się z dostępnym na stronie Przewodnikiem Krok po Kroku, który z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Znajdują się tam przede wszystkim dokładne opisy każdego typu wizy, spis niezbędnych dokumentów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przewodnik znajduje się w zakładce Step By Step Guide >> Visa.
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (7)
 1. Aby przejść do formularza internetowego, należy wybrać kolejno:
 • Quick Access >> Visa
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (6)
 • China Visa Applicant >> New Application Form
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (4)
 • Start a New Application Form
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (5)
 1. Po wykonaniu tych kroków, otworzy się nowy formularz elektroniczny, składający się z poniższych kategorii:
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (3)

Ważne! W formularzu znajduje się wiele szczegółowych pytań, jest to jednak oficjalna strona, w której dane są bezpieczne, dlatego nie należy się owych pytań obawiać. Każde pole należy wypełnić uważnie, zgodnie z prawdą.

 1. Przed wysłaniem aplikacji, zalecane jest kilkukrotne sprawdzenie wszystkich informacji, aby upewnić się, że nigdzie nie wkradł się błąd. Czas wypełniania wniosku może się zatem okazać dłuższy niż oczekiwano.
 2. Po wysłaniu wniosku online należy umówić się na osobistą wizytę w Chińskim Centrum Wizowym w dogodnym dla siebie terminie. Można tego dokonać na tej samej stronie internetowej, wybierając kolejno Quick Access >> Visa >> Appointment >> Appointment (Application)
Jak wypełnić wniosek wizowy do Chin (2)
 1. Należy pamiętać, aby wypełniony wniosek elektroniczny wydrukować i zabrać ze sobą do Chińskiego Centrum Wizowego wraz z wydrukowanym potwierdzeniem umówionej wizyty. Wcześniej należy również uważnie zapoznać się ze spisem wymaganych dokumentów dla konkretnego typu wizy, aby odpowiednio przygotować się do spotkania.
 2. Warto również dokładnie zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi zdjęcia do chińskiej wizy (auckland.china-consulate.gov.cn/eng/notices/201612/P020210524192603554625.pdf), gdyż na miejscu wiele zdjęć zostaje odrzucanych – w takim przypadku należy wykonać zdjęcie ponownie.

Cała procedura może wydawać się nieco skomplikowana, jednak mamy nadzieję, iż ten artykuł pomoże rozwiać wszelkie zaistniałe wątpliwości. Przed wysłaniem wniosku, ponownie zachęcamy do kilkukrotnego sprawdzenia, czy na pewno został on wypełniony bezbłędnie. Życzymy udanej podróży!

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4