Invitation Letter – jak powinno wyglądać zaproszenie z Chin?

Jeśli chcemy ubiegać się o wizę biznesową do Chin, potrzebne nam będzie do tego zaproszenie (Invitation Letter) od strony chińskiej. Wiele osób zadaje nam pytania odnośnie wyglądu takiego zaproszenia i informacji, jakie powinno ono zawierać. Zachęcamy do sprawdzenia naszego artykułu, w którym opisaliśmy, jak powinno wyglądać zaproszenie od kontrahenta z Chin.

Jak powinno wyglądać zaproszenie z Chin? - Invitation Letter

Jak powinno wyglądać zaproszenie z Chin – wiza biznesowa

Na wstępie warto przypomnieć jakie dokumenty są nam potrzebne przy aplikowaniu o wizę do Chin (niezależnie od jej typu, z wyszczególnieniem obowiązkowych przy wizie biznesowej). Osoby ubiegające się o wizę powinny posiadać:

 • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy w dniu złożenia aplikacji wraz z dwiema pustymi stronami na wizę.
 • Aktualne zdjęcie paszportowe w kolorze.
 • Wypełniony wniosek wizowy Chińskiej Republiki Ludowej. Wniosek można wypełnić WYŁĄCZNIE online i wydrukować. Powinniśmy go podpisać, a następnie OSOBIŚCIE złożyć w Chińskim Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych wraz z innymi obowiązkowymi dokumentami.
 • Potwierdzenie rezerwacji biletów lotniczych w obie strony oraz noclegów w hotelach (dotyczy wizy biznesowej).
 • W przypadku wizy biznesowej należy także przedstawić opisywane w tym artykule zaproszenie od biznesowego partnera lub dowód udziału w targach, czyli Invitation Letter
 • Dodatkowo od osób niebędących obywatelami RP, ale składających wniosek o wizę do Chin na terenie Polski, wymagane jest przedstawienie dowodu legalnego pobytu na terenie Polski.

Jak powinno wyglądać zaproszenie z Chin – wzór

Z naszego doświadczenia wynika, że zaproszenie od kontrahenta z Chin (Invitation Letter) powinno zawierać takie dane jak:

 • Dane kontaktowe firmy zapraszanej i zapraszającej. Powinny znaleźć się w nim pełna nazwa firmy zapraszanej i zapraszającej wraz z adresem oraz danymi kontaktowymi takimi jak chociażby nr telefonu i adres e-mail.
 • Wszystkie niezbędne dane osoby zapraszanej. Są to imię i nazwisko, płeć, data urodzenia, obywatelstwo, numer paszportu i jego data ważności, stanowisko, dane kontaktowe.
 • Cel wizyty – powód, dla którego mamy przyjechać do Chin (np. wizyta na targach wraz z nazwą targów, datą i organizatorem)
 • Datę przylotu, odlotu oraz długość pobytu.
 • Warto dodać także informację o tym, która strona pokrywa koszty podróży i zakwaterowania.

Dodatkowo list powinien zawierać odręczny podpis osoby, która nas zaprasza wraz z pieczątką firmy.

Oficjalny wzór zaproszenia od strony chińskiej znajdą Państwo pod poniższym adresem.

Zaznaczamy jednak, że nie jest on wiążący i zaproszenie może mieć inną formę. Ważne, by były zawarte w nim informacje wymienione powyżej.

Mamy nadzieje, że powyższe informacje okażą się Państwu przydatne w przypadku wyrabiania wizy biznesowej do Chin. Zachęcamy także do sprawdzenia naszego poradnika, w którym opisujemy krok po kroku, w jaki sposób wypełnić wniosek o wizę do Chin.

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza nie pośredniczy w procesie ubiegania się o wizę. Wszystkie pytania dotyczące wiz prosimy kierować bezpośrednio do Chińskiego Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie lub do Wydziału Konsularnego Chińskiej Republiki Ludowej.

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10