Internetowy wniosek o wizę do Chin

Z dniem 10 kwietnia 2019 wprowadzono możliwość składania online wniosków o wizę do Chin. Natomiast od 10 maja 2019 w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie przyjmowane będą jedynie wnioski wypełnione za pomocą formularza internetowego. Warto zapamiętać więc, że obowiązująca do tej pory forma papierowa nie będzie już akceptowana. Internetowy wniosek o wizę do Chin – dowiedz się więcej jak wygląda nowy system aplikacji.

internetowy wniosek o wizę do Chin

Aplikacja online o wizę do Chin

Aktualizacja 25.06.2024 r.: Jeśli masz polski paszport i wyjeżdżasz do Chin na maks. 15 dni, kwalifikujesz się do wyjazdu bez wizy!

By złożyć wniosek o wizę należy na oficjalnej stronie internetowej Chińskiego Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych wypełnić wielostronnicowy formularz. Następnie po zatwierdzeniu wszystkich danych należy wydrukować wniosek, podpisać oraz umówić datę spotkania w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie. Do wyboru mamy około 10 dowolnych dat rozłożonych na przełomie 2 tygodni od momentu złożenia wniosku.

Niestety na chwilę obecną cały system aplikacji online dostępny jest jedynie w języku chińskim oraz angielskim. Dotyczy to również wszelkich informacji na temat procesu składania wniosków,

aplikacja online o wizę do Chin

Wniosek wizowy Chińskiej Republiki Ludowej – zmiany

Internetowy wniosek nieco różni się od obecnego papierowego formularza, dodano bardziej sprecyzowane pytania w wielu kategoriach. Między innymi w systemie aplikacji online należy uzupełnić takie informacje jak doświadczenie zawodowe i wykształcenie, roczne dochody (opcjonalnie) czy też prawo stałego pobytu w innych krajach. Dodatkowo wymagane jest podanie dokładnych danych odnośnie planowanego pobytu: nr lotu bądź nr pociągu oraz miejsce i data wjazdu oraz wyjazdu. Co więcej, w kategorii dodatkowe informacje poszerzono zakres pytań o służbę wojskową oraz przynależność do organizacji charytatywnych, zawodowych czy też społecznych. Niestety wniosek dostępny jest tylko w języku chińskim oraz angielskim.

Szkolenie: Import z Chin

Jeśli podczas uzupełniania formularza nie będziemy pewni odnośnie konkretnych informacji, możemy w każdej chwili przerwać, zapisać nasz wniosek i powrócić do niego po uzyskaniu potrzebnych danych. System aplikacji online zapisuje wnioski do 3 miesięcy od momentu ich utworzenia.

Internetowy wniosek o wizę do Chin – czy wymagana jest obecność osobista?

Odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Na chwilę obecną wprowadzono jedynie formę wypełnienia wniosku za pomocą formularza internetowego. Po uzupełnieniu wszystkich kroków należy osobiście stawić się w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie na umówionym wcześniej spotkaniu. Istnieje natomiast opcja, aby po uzyskaniu wizy odebrać paszport drogą pocztową.

Być może jednak, wraz ze stale wprowadzanymi zmianami, udostępniona zostanie opcja przeprowadzenia całej procedury online. O dalszych zmianach postaramy się informować na bieżąco. W tym miejscu musimy jednak wspomnieć, że nie zajmujemy się osobiście wnioskami wizowymi. Obsługą aplikantów ubiegających się o wizy do Chin zajmuje się Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie.

Niemniej jednak system aplikacji online oraz dotychczasowa forma papierowa zawierają podobną formę. Dowiedz się w naszych poradnikach jak dokładnie wypełnić wniosek o wizę turystyczną oraz wizę biznesową.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11