Import zegarków kwarcowych i akcesoriów zegarowych z Chin

Chiny są największym producentem i eksporterem zegarków na świecie. Ze względu na niską cenę, tego typu produkty z Chin cieszą się popularnością wśród importerów. Prezentujemy stawki celne na import zegarków kwarcowych oraz akcesoriów i części zegarowych z Chin.

import zegarków kwarcowych

Zegarki kwarcowe z Chin

Zgodnie z badaniami historyków, pierwszy na świecie zegar został wynaleziony przez Yi Xinga, mnicha buddyjskiego i matematyka z czasów chińskiej dynastii Tang (618-907). Zegar Yi funkcjonował dzięki wodzie, której kapanie wprawiało w ruch mechanizm zataczający pełen okrąg w trakcie dwudziestu czterech godzin. Z biegiem lat zegar ewoluował i był wzbogacany w systemy zawleczek, bolców, zamków i prętów. Kolejne zegary cały czas jednak opierały się na idei Yi Xinga. Wiele lat później, w czasach dynastii Song (960-1279), Su Song wynalazł zegar znacznie bardziej wyrafinowany, który stał się ojcem współcześnie używanych zegarków.

W 1927 r. Kanadyjczyk Warren Marrison stworzył zegarek kwarcowy, który do odmierzania czasu wykorzystywał drgający kryształ kwarcu. Drgania kwarcowe, analizowane przez układy cyfrowe, wyświetlające na ekranie aktualny czas, sprawiają, że zegarki korzystające z tej technologii są znacznie dokładniejsze od zegarków mechanicznych. Z czasem wynalazek Kanadyjczyka zaczął być używany również w telefonach komórkowych, palmtopach oraz komputerach, udoskonalając tym samym starożytną chińską ideę.

Szkolenie: Import z Chin

Popularyzacja importu produktów z Państwa Środka w swojej wszechstronności obejmuje także import zegarków kwarcowych. Nie pominęła również zegarków mechanicznych czy akcesoriów zegarkowych. Zegarki z Chin podbijają serca konsumentów na całym świecie. Dzięki wysokiej jakości wykonania i przystępności cen konkurują z najpopularniejszymi zachodnimi markami.

Import zegarków kwarcowych i akcesoriów zegarowych z Chin – stawki celne

W poniższej tabelce podano przykładowe opłaty za cło na zegarki i akcesoria zegarkowe w przypadku importu z Chin. Stawki celne znajdziemy na stronie Systemu Isztar Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej. Taryfy na cło wzbogacane są o szczegółowe informacje, uzupełniane na bieżąco o najnowsze rozporządzenia i dyrektywy państwowe oraz międzynarodowe.

Nazwa kategorii produktów Taryfa celna
Zegarki zasilane elektrycznie 4,5 %
Mechanizmy zegarkowe, kompletne i zmontowane, wyłącznie z odczytem optoelektronicznym 4,7 %
Koperty z metalu szlachetnego lub z metalu pokrytego metalem szlachetnym 0.5  EUR/p/st  MIN  2.7  MAX  4.6
Sprężyny, włączając sprężyny włosowe 3,7 %
Tarcze 2,7 %
Paski, opaski i bransoletki, do zegarków, oraz ich części z metalu szlachetnego 2,7 %
Paski, opaski i bransoletki, do zegarków, oraz ich części z metalu platerowanego metalem szlachetnym 3,7 %
Zegarki z naciągiem automatycznym 4,5 %
Dawkowniki czasu; czasomierze rejestrujące 4,7 %
Mechanizmy zegarkowe, kompletne i zmontowane, wyłącznie z odczytem mechanicznym lub z układem, do którego można podłączyć odczyt mechaniczny 4,7 %

Planujesz import produktów z Chin? Sprawdź cło na inne produkty z Chin!

Cło na sprzęt turystyczny z Chin

Cło na żywność z Chin

Cło na biżuterię sztuczną z Chin

Cło na akcesoria dla zwierząt z Chin

Cło na sprzęt budowlany z Chin

Cło na sprzęt medyczny z Chin

Cło na gadżety reklamowe z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10