Import upominków z Chin

Rynek upominków, niezależnie od miejsca pochodzenia, obejmuje bardzo szeroki zakres produktów; od długopisów, kubków i maskotek, po biżuterię i porcelanowe figurki. Chcąc importować tego typu produkty, musimy pamiętać, iż zasady i ograniczenia dotyczące ich sprowadzania będą równie zróżnicowane. Powinniśmy zawsze zapoznać się z wymaganiami unijnymi dotyczącymi sprowadzania poszczególnych produktów, aby mieć pewność, że nasze towary zostaną dopuszczone do sprzedaży. Zanim jednak zagłębimy się w temat certyfikatów i prawa unijnego, musimy zdecydować, jakie produkty chcemy sprowadzić. Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy takim wyborze. Omawiamy import upominków z Chin.

Import upominków z Chin

Import upominków z Chin – Stawki celne

Zanim podejmiemy decyzję o sprowadzeniu towaru z Chin powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi stawkami celnymi. Następnie możemy świadomie zdecydować, czy opłaca nam się dany towar importować. Takie informacje znajdziemy w systemie ISZTAR4.

Niestety rynek upominków obejmuje wiele kategorii. Ciężko więc skierować się do jednego działu lub sekcji w celu znalezienia poszczególnych produktów. W tym przypadku sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana i wymagać będzie od nas więcej wysiłku niż na przykład przy elektronice bądź produktach spożywczych. Dla zilustrowania, maskotki znajdziemy w dziale „wata i artykuły z waty”, a zapalniczki lub termosy pod hasłem „artykuły przemysłowe różne”. Poniżej podajemy kilka przykładów takich produktów wraz ze stawkami.

 • maskotki – 5601 29 00 00 – 3,8%
 • ramki – 4414 00 90 00 – 0%
 • magnesy – 8505 11 – 2,2%
 • kamienie półszlachetne – 7103 99 00 00 – 2,2%
 • figurki porcelanowe – 6913 10 00 10 – 6%
 • figurki szklane – 7013 99 00 10 – 11%
 • imitacje pereł – 7018 10 30 00 – 0%
 • imitacje kamieni szlachetnych – 7018 10 51 00 – 0%
 • skórzane torebki/portmonetki – 4202 31 00 10 – 3%
 • biżuteria i maskotki filcowane – 5602 10 19 00 – 6,7%
 • świeczki – 1521 10 00 00 – 0%
 • kapelusze – 6504 00 00 00 – 0%
 • t-shirty – 6109 90 90 00 – 12%
 • pocztówki – 4911 91 00 10 – 0%
 • szkatułki, ozdoby i figurki drewniane – 4420 10 19 00 – 0%
Szkolenie Online - Import z Chin

Należy również zapoznać się z wymaganymi certyfikatami i oznaczeniami dla produktów sprowadzanych do UE. Będą to na przykład:

Gdzie produkuje się upominki w Chinach?

Jeśli chcemy rozpocząć import upominków z Chin, powinniśmy zapoznać się z naszymi produktami i wiedzieć, gdzie one powstają. Równie zróżnicowane jak same produkty są również obszary ich produkcji.  Dla przykładu:

Zagłębia produkcyjne maskotek:

 • Guangdong (miasto Dongguan)
 • Jiangsu (miasto Yangzhou)
 • Szanghaj

Zagłębia produkcyjne świeczek:

 • Hebei (miasto Shijiazhuang)
 • Szatung (miasto Qingdao)
 • Zhejiang (miasto Jinhua)

Zagłębia produkcyjne wyrobów skórzanych:

 • Guangdong (miasto Foshan, Kanton, Dongguan)
Zagłębia produkcyjne upominków w Chinach

W poszukiwaniu odpowiednich towarów możemy również udać się do miasta Yiwu, znanego również jako „hurtownia świata”. Cieszy się ono zainteresowaniem konsumentów z całego świata, w tym także dużej części Europy. Znajduje się tam wiele ogromnych centrów handlowych, w których znaleźć możemy wszelkiego rodzaju produkty. Są tam nie tylko produkty, takie jak artykuły papiernicze, wyroby z tworzyw sztucznych, gumy, a nawet ze szkła i porcelany, ale też o wiele, wiele więcej. Yiwu jest otoczone wieloma zagłębiami produkcyjnymi, co czyni je konkurencyjnym centrum dystrybucyjnym i hurtowym, a także gospodarzem wielu targów handlowych.

Import upominków - Yiwu
Szkolenie Poniedziałek 18:00

Targi upominków w Chinach

Najlepszym sposobem na znalezienie zaufanego i rzetelnego dostawcy jest udział w targach handlowych pod kątem danej grupy produktów. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku opłat celnych; ciężko znaleźć takie, które będą wyspecjalizowane dokładnie w kategorii, której szukamy. Najlepiej kierować się hasłami takimi jak rękodzieło, biżuteria, ozdoby, bądź też artykuły papiernicze. Poniżej przedstawiamy kilka opcji tego typu targów.

Canton Fair – China Import and Export Fair

Lokalizacja: Canton Fair Complex, Guangzhou

Organizator: China Foreign Trade Center

Strona internetowa: www.cantonfair.org.cn

China Import and Export fair to największe targi handlowe dla importu i eksportu w Chinach. Odbywają się dwa razy w roku i uczestniczy w nich około 25 tysięcy wystawców oraz aż 200 tysięcy odwiedzających z całego świata. Podczas drugiej z trzech faz wydarzenia prezentują się głównie osoby wyrabiające produkty typu DIY oraz producenci dekoracji, upominków i wszelkiego rodzaju biżuterii, a także przeróżnych przedmiotów do użytku domowego i biurowego. Wśród tylu możliwości trudno nie znaleźć satysfakcjonującej nas oferty!

China International Stationery and Gifts Exposition (CNISE)

Lokalizacja: Ningbo International Conference and Exhibition Center, Ningbo

Organizator: Ningbo Zhongbo Int’l Exhibition Co.,Ltd

Strona internetowa: http://www.chinaexhibition.com/

China Stationery and Gifts Exposition oferuje całą rangę upominków i przyborów papierniczych od ponad 1400 wystawców. Nie zabraknie tam również sporej liczby ofert z kategorii sztuki i rzemiosła, a już na pewno ręcznie wyrabianych produktów, które z pewnością przyciągną oko, zarówno Twoje, jak i Twoich klientów.

China (Shenzhen) International Gifts and Home Products Fair

Lokalizacja: Shenzhen World Exhibition & Convention Center, Shenzhen

Organizator: Reed Huabo Exhibitions (Shenzhen) Co. Ltd.

Strona internetowa: https://oct.chinagiftsfair.com/

China (Shenzhen) International Gifts and Home Products to wiodące na chińskim rynku targi upominków i produktów dla domu. To coroczne wydarzenie daje możliwość spotkania się twarzą w twarz z czterema tysiącami wystawców i stwarza niepowtarzalną szansę zapoznania się z najlepszymi na rynku producentami, a także zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów sprzedażowych.

Szkolenie Online - Import z Chin

Chinese New Year Shopping Festival

Lokalizacja: Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu

Organizator: Federation Of Indian Export Organisation

Strona internetowa: http://www.merattejarat.com/

Chinese New Year Shopping Festival to coroczne targi odbywające się w okolicach chińskiego nowego roku, goszczące ponad 500 wystawców. Noworoczne targi pozwalają zapoznać się z dostawcami produktów użytku domowego, biżuterii, dodatków, wyrobów skórzanych, a nawet jedzenia. Pomimo małej skali wydarzenia, zdecydowanie stwarza ono możliwość zawarcia współpracy z oryginalnymi, godnymi zaufania producentami i dostawcami.

China (Beijing) International Gifts, Premiums and Housewares Exhibition

Lokalizacja: China International Exhibition Center, Beijing

Organizator: Reed Huaqun Exhibitions Co., Ltd

Strona internetowa: www.giftsbeijing.com

China (Beijing) International Gifts, Premiums and Houseware Exhibition to jedne z najwyżej ocenianych targów oferujących upominki i rękodzieło. 1500 wystawców oferuje również, między innymi, zegarki i artykuły gospodarstwa domowego. Warto rozeznać się wśród szerokiej rangi produktów prezentowanych podczas wydarzenia.

Import upominków z Chin – Podsumowanie

Podstawowe rzeczy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę chcąc sprowadzać upominki z chin to:

 • stawki celne (dla poszczególnych produktów mogą one sięgać nawet kilkunastu procent), które sprawdzimy w systemie ISZTAR4
 • rozporządzenia i wymogi unijne, które mogą różnić się w zależności od produktu
 • wybór odpowiednich dostawców podczas międzynarodowych targów w Chinach

Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy osobiście odwiedzić miejsca, w których powstają nasze produkty, najprawdopodobniej czeka nas wycieczka po całym wybrzeżu Chin, za to w targach handlowych uczestniczyć możemy również online.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1