Import tekstyliów hotelowych z Chin

Każdy właściciel hotelu chce zrobić wszystko, by uczynić pobyt swoich gości jak najprzyjemniejszym. Aby sprostać tym wymaganiom, wyposażenie hotelowe powinno być jak najlepszej jakości. Z tego powodu wielu specjalistów z branży hotelarskiej decyduje się na import tekstyliów hotelowych z Chin. Produkty te łączą w sobie wysoką jakość i konkurencyjne ceny. Chińscy producenci to prawdziwi eksperci produkcji masowej – zajmują się produkcją artykułów niezbędnych w prowadzeniu zarówno niewielkiego pensjonatu, jak i sieci moteli. Jak więc sprawnie i bezpiecznie sprowadzić produkty w korzystnych cenach? Poniżej wyjaśniamy zagadnienia, z którymi wiąże się import tekstyliów hotelowych z Chin.

import tekstyliów hotelowych z Chin

Stawki celne na import tekstyliów hotelowych z Chin

Import towarów z Chin oczywiście oznacza konieczność opłacenia cła. Przy sprawdzaniu aktualnych stawek celnych z pomocą przychodzi ISZTAR. Jest to system prowadzony przez Służbę Celną Rzeczypospolitej Polskiej zawierający dane na temat towarów i stawek celnych obowiązujących przy imporcie produktów spoza Unii Europejskiej.

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty wraz z odpowiednimi kodami nomenklatury i taryfami celnymi.

 • 5802110000 Tkaniny ręcznikowe pętelkowe (frotte) i podobne tkaniny pętelkowe, z bawełny (niebielone) (8%)
 • 5802190000 Tkaniny ręcznikowe pętelkowe (frotte) i podobne tkaniny pętelkowe, z bawełny (pozostałe) (8%)
 • 5802200000 Tkaniny ręcznikowe pętelkowe (frotte) i podobne tkaniny pętelkowe, z pozostałych materiałów włókienniczych (8%)
 • 6302100000 Bielizna pościelowa, dziana (12%)
 • 6302210029 Bielizna pościelowa, zadrukowana, z bawełny (12%)
 • 6302600010 Bielizna toaletowa i bielizna kuchenna, z materiałów ręcznikowych frotte lub podobnych materiałów frotte, z dzianin (12%)
 • 6304110000 Narzuty, dziane (12%)
 • 6303910010 Firany siatkowe (12%)
Szkolenie Online - Import z Chin

Producenci tekstyliów hotelowych w Chinach

Główne ośrodki handlu i przemysłu w Chinach skupiają się w prowincjach nadbrzeżnych. Nie inaczej jest w przypadku producentów tekstyliów hotelowych – przodują miasta z prowincji Guangdong i Zhejiang. W Kantonie można znaleźć wielu sprzedawców hurtowych, np. w takich halach targowych jak Guangzhou Shaxi International Hotel Articles City czy Guangzhou Nantian International Hotel Facility Trading Center. Można tam znaleźć pośredników handlowych oraz przedstawicieli działów sprzedaży fabryk. Przy odpowiednio dużym zamówieniu istnieje szansa dostosowania zamówienia do indywidualnych potrzeb klienta.

Targi branżowe w Chinach

Innym sposobem rozpoczęcia współpracy z chińskim producentem pozwalającym na lepsze poznanie tamtejszego rynku i zwiększenie własnego pola manewru jest udział w targach. Setki wystawców prezentuje tam swoje produkty, co umożliwia zapoznanie się z nowościami i aktualnymi trendami na rynku. Wybraliśmy kilka najbliższych targów związanych z branżą hotelową i prezentujemy je poniżej.

 • HOTELEX Shanghai

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre, Szanghaj

Oficjalna strona internetowa: en.hotelex.cn/shanghai-exhibition/

 • HOTEL PLUS Shanghai

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre, Szanghaj

Oficjalna strona internetowa: commercial-expo.com/en/

 • HOTELEX Chengdu

Miejsce: International Convention & Exhibition Center Hall, Chengdu

Oficjalna strona internetowa: en.jiagle.com/hotelex-chengdu-exhibition/

 • HOTELEX Guangzhou

Miejsce: Poly World Trade Expo Center, Kanton

Oficjalna strona internetowa: en.jiagle.com/hotelex-guangzhou-exhibition/

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 13