Import sprzętu budowlanego z Chin

Sprzęt budowlany pochodzący z Chin cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Poza przedsiębiorstwami zajmującymi się importem rzeczy tego typu, możemy także natrafić na liczne aukcje internetowe. Opinie na temat maszyn są bardzo dobre. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na ich temat i polecają innym zainteresowanym. Ponadto chińscy producenci za cel stawiają sobie podniesienie jakości produkowanego sprzętu. Wprowadzone zostały normy przemysłowe, które mają pomóc w zrealizowaniu celu. Doprowadzi to także do tego, że import sprzętu budowlanego z Chin będzie wzrastać.

Import sprzętu budowlanego z Chin

Gdzie produkuje się sprzęt budowlany w Chinach?

Przeglądając oferty w Internecie zauważalne jest, że większość produktów pochodzi z prowincji Guangdong, Zhejiang, Shandong i Jiangsu. Chińczycy planują intensywną ekspansję sprzętu budowlanego na rynek europejski. Uważa się, że poprawienie jakości produktów poszerzy rynek zbytu.

Import sprzętu budowlanego z Chin
Szkolenie Online - Import z Chin

Opłaty celne za import sprzętu budowlanego z Chin

Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z systemem ISZTAR. Przeglądarka ułatwi znalezienie taryf celnych obowiązujących wszystkie produkty. Pozornie skomplikowana strona po bliższym zapoznaniu może okazać się bardzo pomocna. Korzystając z opcji „wyszukiwanie tekstowe” wystarczy tylko wpisać nazwę interesującego nas produktu i kliknąć „wyszukaj”. Można również skorzystać z wariantu „przeglądanie taryfy”. Korzystając z tej opcji mamy do wyboru dwa sposoby szukania. W sytuacji, gdy znamy kod nomenklatury wpisujemy go w odpowiednie miejsce, po czym wybieramy kraj, z którego zamierzamy importować towar. W drugim wypadku natomiast można wybrać opcje „przeglądaj drzewo nomenklatury”. Po kliknięciu, wyświetli się podział na 21 sekcji, które po rozwinięciu będą ukazywać przeróżne produkty.

Kody celne są przypisane konkretnych kategoriom produktów. Poniżej znajdują się stawki celne na przykładowe sprzęty budowlane.

 • Rozsiewacze nawozów 8432420000 – 0%
 • Kosiarki elektryczne 8433111000 – 0%
 • Betoniarki lub mieszarki 8474310000 – 0%
 • Frezarki narzędziowe 8459611000 – 2,7%
 • Suszarki do drewna 8419320000 – 1,7%
 • Żurawie wieżowe 8426200000 – 0%
 • Spycharki gąsienicowe 8429110000 – 0%
 • Ładowarki łopatowo-gąsienicowe 8429519100 – 0%
 • Maszyny do ubijania gruntu 8430610000 – 0%
 • Lutownice 8515110000 – 2,7%
 • Maszyny do zgniatania, ubijania i kruszenia 8474200000 – 0%
 • Koparki gąsienicowe 8429521000 – 0%
 • Obcinarki lub przecinarki 8461509000 – 1,7%
 • Piły tarczowe 8461501100 – 1,7%

Jak można zauważyć, większość z wymienionych przykładów nie została obłożona cłem. Natomiast w przypadku produktów, na które cło zostało nałożone, widzimy, iż nie przekracza 3%. W tej kwestii można stwierdzić, że import sprzętu budowlanego z Chin ma szansę okazać się opłacalnym pomysłem.

Rozwój rynku budowlanego

Warto również zwrócić uwagę na rozwój rynku budowlanego w Polsce. Tendencja jest wzrostowa a w kolejnych latach oczekiwany jest stopniowy wzrost inwestycji. Taka sytuacja może sprawić, że import narzędzi budowlanych okaże się korzystny.

Import sprzętu budowlanego z Chin – targi w Chinach

Podczas licznych targów organizowanych w Państwie Środka można zapoznać się z producentami i obejrzeć oferowane towary. W Chinach organizowane są pokazy sprzętów budowlanych, na które przyjeżdżają zainteresowani z całego świata.

Do popularniejszych targów należą:

 1. Steel Build – China (Guangzhou) International Exhibition for Steel Construction & Metal Building Materials

Strona: steelbuildexpo.com/alone/alone.php?id=18

Jedne z wiodących targów konstrukcji stalowych i materiałów budowlanych. Wywołały duże zainteresowanie, przyciągając ponad 10 000 nabywców z 50 różnych krajów.

 1. CME Shanghai International Machine Tool Exhibition

Strona: expocme.cn/sh/en

CME Shanghai International Machine Tool Exhibition przyciąga ponad 1500 firm na całym świecie konkurujących w pięciu dziedzinach: cięcie metali, formowanie metali, narzędzia szlifierskie, akcesoria do obrabiarek i inteligentne rozwiązania. Całkowita powierzchnia wystawiennicza przekracza 130 tys. metrów kwadratowe.

 1. SIBT – Shanghai Intelligent Building Technology

Strona: shanghai-intelligent-building-technology.hk.messefrankfurt.com/shanghai/en.html

Znane jako wiodąca platforma chińskiego inteligentnego sektora budowlanego. Organizatorzy targów współpracowali z działem inteligentnej inżynierii, prezentując innowacyjne technologie budowlane.

 1. China International Equipment Manufacturing Expo

Strona: cnzbh.com

Ogólnokrajowe targi gospodarcze i handlowe organizowane na dużą skalę, zatwierdzone przez Radę Państwa. China International Manufacturing Expo to 20 lat historii, 1,68 miliona metrów kwadratowych powierzchni, ponad 15 tys. wystawców i 2,5 mln uczestników.

 1. CIEX – Tianjin International Industrial Expo

Strona: tj.ciex-expo.com

Targi nastawiają się na przyjęcie 1200 wystawców i około 90 000 odwiedzających z 20 różnych krajów. Zaprezentowane mają zostać m.in. nowe technologie dotyczące obrabiarek. Według opisu, CIEX dąży do stworzenia wysokiej klasy platformy dla przedsiębiorców i odwiedzających.

Chcąc rozpocząć import sprzętu budowlanego z Chin, zaleca się zapoznanie ze stawkami celnymi i dodatkowymi opłatami. Warto również zgłębić wiedzę na temat towarów i potencjalnych partnerów biznesowych.

Planujesz import produktów z Chin? Sprawdź cło na inne produkty z Chin!

Cło na sprzęt turystyczny z Chin

Cło na żywność z Chin

Cło na biżuterię sztuczną z Chin

Cło na zegarki z Chin

Cło na akcesoria dla zwierząt z Chin

Cło na sprzęt medyczny z Chin

Cło na gadżety reklamowe z Chin

ShpHub.pl

Oceń post

4.7 / 5. Ilość głosów: 14