Import produktów z bambusa z Chin

Produkty bambusowe cieszą się coraz większą popularnością. Produkty kuchenne, meble, lub inne wyroby odznaczają się odpornością na uszkodzenia, estetycznym wyglądem i są przyjazne dla środowiska. Oczywiście, domem bambusa są Chiny, dlatego to właśnie z tego kraju prowadzi się import produktów z bambusa. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym omówiliśmy kwestie związane z importem produktów z bambusa.

Import produktów z bambusa z Chin

Gdzie produkuje się bambusowe produkty w Chinach?

Spośród miejsc, gdzie produkuje się produkty z bambusa, przodownikiem jest region Guangdong. Zaraz zanim jest prowincja Zhejiang. Równie dużo produktów bambusowych powstaje w prowincji Shandong, Jiangsu oraz Fujian. Przy regionach produkcyjnych tworzyw z bambusa warto również wspomnieć o Szanghaju. To właśnie w tych regionach możemy szukać swoich dostawców, gdyż wybór jest ogromny.

Import produktów z bambusa z Chin mapa

Import produktów z bambusa – stawki celne

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych produktów z bambusa oraz ich stawki celne jak i kody nomenklatur. Wszystkie stawki są aktualne i zaczerpnięte z systemu ISZTAR. Dodatkowo, na tej stronie można sprawdzić czy na wybrany przez nas produkt nie są nałożone obostrzenia, które mogą spowodować problemy przy imporcie. Inną stroną do sprawdzania stawek celnych jest TARIC.

  • Siedzenia z bambusa – 9401 52 00 00 – 5,6%
  • Wyroby stolarskie i ciesielskie budowlane z bambusa – 4418 91 00 00 – 0%
  • Deski do chleba, deski do krojenia z bambusa – 4419 11 00 00 – 0%
  • Pałeczki do jedzenia z bambusa – 4419 12 00 00 – 0%
  • Wyroby koszykarskie, wyroby wikliniarskie z bambusa (Z materiałów do wyplatania, wykonane ręcznie) – 4602 11 00 10 – 3,7%
  • Plecionki i podobne wyroby z bambusa na maty, osłony – 4601 92 05 00 – 0%
  • Wieszaki na ubrania z bambusa – 4421 91 00 00 – 0%

Pamiętajmy, aby zawsze przed rozpoczęciem importu jakiegokolwiek produktu sprawdzić stawki celne. Bez wątpienia, uchroni nas to przed zaliczeniem wpadki, np. może okazać się, że stawka dla wybranego przez nas produktu jest bardzo niekorzystna i moglibyśmy ponieść straty na imporcie tego towaru. Jak widać powyżej stawka na produkty z bambusa jest niewielka.

Szkolenie Online - Import z Chin

Import produktów z bambusa – targi branżowe

Bezsprzecznie, jeśli jesteś początkującym, bądź doświadczonym importerem to zawsze warto uczestniczyć w targach branżowych. Przede wszystkim, jest to idealna okazja do zapoznania się z rynkiem jak i również z nowymi, innowacyjnymi produktami w danej branży. Jeszcze bardziej, jest to dobra okazja do zapoznania się ze swoją konkurencją. W związku z tym, zapraszamy do zapoznania się z listą targów branżowych, na których można znaleźć produkty powiązane z bambusem.

China Import and Export Fair

Data i miejsce: Targi Kantońskie odbywają się dwa razy w roku (wiosną i jesienią) w China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton, Chiny.

Podzielone są na trzy fazy. Na każdej z faz prezentowane są produkty z innych branż. Aby dowiedzieć się więcej o tych targach zapraszamy do naszej strony targowej. Jeśli chodzi o produkty bambusowe to mogą pojawić na na każdej z faz, ponieważ branże wystawiające się tam są bardzo zróżnicowane.

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en/index.aspx

China Shanghai International Bamboo Industry Exhibition(CBIE)

Miejsce: Shanghai Everbright Convention & Exhibition Center, Szanghaj, Chiny.

Strona internetowa: bambooexpo.cn

China Wood Expo

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny.

Strona internetowa: en.chinawoodexpo.com/en_index.asp

China (Shenzhen) International Gifts, Handicrafts, Watches & Houseware Fair

Miejsce: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny.

Strona internetowa: apr.chinagiftsfair.com

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Import produktów z bambusa – obowiązki importera

Jako importerzy jesteśmy odpowiedzialni za produkt, który wprowadzamy na dany rynek. W zależności, jakie produkty z bambusa chcemy importować, musimy wcześniej zorientować się jakich certyfikatów będziemy potrzebować. Przede wszystkim, jedną z najważniejszych certyfikacji jest CE. Natomiast, nie jest ona nakładana na takie wyroby jak: opakowania, meble, artykuły do kontaktu z żywnością, czy artykuły dekoracyjne. Ponadto, tego typu produktów mogą dotyczyć inne wymagania, np. oznakowanie do kontaktu z żywością.

Niewątpliwie, przy imporcie produktów z bambusa z Chin sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Co więcej, wciąż należy pamiętać o dokumentach jakie potrzebne są do rozpoczęcia importu. Zapraszamy, aby zapoznać się z artykułem na temat podstawowych dokumentów importowych.

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 13