Import peruk z Chin

Obecnie peruki noszone są w celach medycznych bądź estetycznych. Warto wiedzieć, że Chiny są na pierwszym miejscu pod względem eksportu peruk. Jeśli planujemy rozpocząć import peruk z Chin lub sprowadzanie materiałów potrzebnych do ich produkcji, warto zapoznać się z poniższym artykułem. Z pewnością dostarczy kilku istotnych informacji. 

Import peruk z Chin

Gdzie produkuje się peruki w Chinach?

Chiny są największym na świecie eksporterem peruk. Największe skupisko fabryk produkujących peruki znajduje się w prowincji Guangdong w południowo-wschodnich Chinach. Kolejnym dużym regionem produkcyjnym jest Shangdong położony na południowym wybrzeżu. Ponadto, peruki produkowane są także w prowincjach Zhejiang, Jiangsu jak i Fujian.

Import peruk z Chin
Szkolenie Online - Import z Chin

Import peruk z Chin – stawki celne

W związku z importem jakiegokolwiek towaru należy zapoznać się ze stawkami celnymi jakie są na niego nałożone. Pozwoli to dokładnie rozeznać się w kosztach jakie będzie trzeba ponieść sprowadzając dany produkt. Wtedy unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

Poniżej prezentujemy stawki celne dla przykładowych produktów związanych z importem peruk z Chin. Cło danych produktów możemy sprawdzać w systemach ISZTAR lub TARIC. Co więcej, w tych systemach możemy również dowiedzieć się, czy nie ma żadnych obostrzeń na import wybranego towaru.

Nazwa produktu – Kod nomenklatury – Stawka celna

  • Kompletne peruki – 6704 11 00 00 – 2.2%
  • Peruki z włosów ludzkich – 6704 20 00 00 – 2.2%
  • Peruki z pozostałych materiałów – 6704 90 00 00 – 2.2%
  • Włosy ludzkie, czesane, wybielane lub poddane innej obróbce – 6703 00 00 00 – 1.7%
  • Materiały włókiennicze do wyrabiania peruk – 6703 00 00 00 – 1.7%
  • Włosy ludzkie nieobrobione – 0501 00 00 00 – 0%
  • Artykuły z włosów ludzkich – 6704 19 00 00 – 2.2%

Import peruk z Chin – targi branżowe

Poniżej przedstawiamy listę targów branżowych związanych z importem peruk. Podkreślamy, że wyjazd na targi branżowe to świetna okazja do zapoznania się z rynkiem, nawiązania kontaktów biznesowych czy nawet wybadania swojej konkurencji. Jednakże, zanim nawiążemy współpracę warto zweryfikować wiarygodność potencjalnego kontrahenta z Chin. 

  • Canton Fair International Pavilion – Phase 3

Miejsce: China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton, Chiny

Wydarzenie zapewnia import i eksport różnych zagranicznych towarów oraz usług ze wszystkich zakątków świata. Targi kantońskie są organizowane dwa razy w roku (wiosną i jesienią). Cieszą się ogromnym prestiżem i popularnością. W fazie III będzie można znaleźć produkty kosmetyczne do włosów i nie tylko, modne dodatki i akcesoria i wiele innych.

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en/index.aspx 

  • China Beauty Expo 

Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny

China Beauty Expo jest znana jako wiodąca oraz największa impreza kosmetyczna w Azji. Warto się tam wybrać, ponieważ to świetna okazja dla dystrybutorów, sprzedawców detalicznych jak i także specjalistów kosmetycznych, którzy chcą poznać i wypróbować największą gamę produktów kosmetycznych i rozwiązań produkcyjnych w Azji.

Strona internetowa: chinabeautyexpo.com/en/homepage.html 

  • China International Hair Fair

Miejsce: Poly World Trade Center, Kanton, Chiny

China International Hair Fair to głównie włosy, fryzjerstwo, pielęgnacja włosów, akcesoria do włosów oraz inne powiązane produkty, a także technologie.

Strona internetowa: internationalhairfair.com 

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Import peruk z Chin – obowiązki importera

Zawsze zaznaczamy, że jako importer jesteś odpowiedzialny za produkt, który wprowadzasz na dany rynek. Zanim zaczniesz go importować należy dowiedzieć się jakie certyfikaty lub zezwolenia będą potrzebne. Peruki, które mają stanowić protezę włosów i będą noszone długotrwale z powodu utraty włosów (na skutek leczenia), będą potrzebowały certyfikatu CE, który nada perukom status produktu medycznego. Reasumując, musisz być świadomym importerem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Oceń post

4.8 / 5. Ilość głosów: 13