Import fajerwerków z Chin

Pragnąc z rozmachem uczcić nadejście Nowego Roku, uświetnić ważne wydarzenia czy też dostarczyć niezapomnianym wrażeń widzom, w niebo wystrzelane są fajerwerki. Jak to bywa w przypadku wielu innych dóbr, bazą produkcyjna dla sztucznych ogni i pokrewnych im artykułów są oczywiście Chiny. Wartość, jaką zapewnił import fajerwerków z Chin w ciągu roku, wyniosła ponad 866 mln dolarów (84% w skali światowej). Godne uwagi jest to, że to właśnie w Państwie Środka pojawiły się pierwsze prototypy fajerwerków, już w II w. p.n.e.. Co ciekawe, początkowo mające na celu odstraszanie złych duchów.

Import fajerwerków z Chin

Gdzie produkuje się fajerwerki w Chinach?

Najwięcej dostawców jak i producentów mieści się w takich miastach jak Changsha, Kanton, Jinghua, Kaifeng oraz Yichun. Co więcej, największa koncentracja tego typu firm znajduje się w Hunanie, Zhejiangu, Jiangxi i podobnie w Guangdongu, z pewnością jednych z bardziej prosperujących prowincjach w Chinach. Chińską stolicą fajerwerków nazywa się miasto Liuyang, które jest głównym ośrodkiem ich produkcji. Oprócz tego, co dwa lata organizowany jest tam widowiskowy festiwal sztucznych ogni.

Import fajerwerków z Chin mapa

Import fajerwerków z Chin – targi branżowe

Targi handlowe to idealne miejsce na znalezienie partnera biznesowego jak i produktów w konkurencyjnych cenach. Poniżej znajduje się lista wybranych targów branżowych, gdzie pośród przedstawianych artykułów można znaleźć fajerwerki, jak też podobne do nich dobra.

Asian Festive, Christmas & Seasonal Show

Lokalizacja: Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hongkong

Oficjalna strona: asianchristmas.com/en-index.php

China (Shenzhen) International Gift and Home Products Fair

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Oficjalna strona: oct.chinagiftsfair.com

China Yiwu International Commodities Fair – Yiwu Fair

Lokalizacja: Yiwu International Expo Center, Jinhua, Zhejiang, Chiny

Oficjalna strona: en.yiwufair.com

Canton Fair – China Export And Import Fair – Autumn- Phase 2

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Oficjalna strona: cantonfair.org.cn

Canton Fair – China Export And Import Fair – Spring – Phase 2

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Oficjalna strona: cantonfair.org.cn

China (Shenzhen) International Gifts, Handicrafts, Watches & Houseware Fair

Lokalizacja: Shenzhen Convention & Exhibition Center, Shenzhen, Chiny

Oficjalna strona: apr.chinagiftsfair.com

Import fajerwerków z Chin – wysokość cła

Chcąc importować towary z Chin, jedną z rzeczy, o których trzeba pamiętać, to opłacenie należności celnej. W systemach ISZTAR oraz TARIC znajdują się aktualne stawki celne i warto je uprzednio sprawdzić, zanim złoży się zamówienie. Stawki celne różnią się w zależności od kodu celnego.

Poniżej znajduje się zestawienie wybranych dóbr wraz z ich kodami oraz odpowiadającą wysokością cła. Przy tym cło i inne opłaty możesz podliczyć za pomocą naszego kalkulatora.

Nazwa towaru – Kod nomenklatury – Stawka Celna

  • Ognie sztuczne – 3604 10 00 00 – 6,5%
  • Petardy sygnalizacyjne, rakiety do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu oraz pozostałe artykuły pirotechniczne – 3604 90 00 00 – 6,5%
  • Inne artykuły pirotechniczne – 3605 00 00 00 – 6,5%

Import fajerwerków z Chin – obowiązki importera

Aby legalnie obracać, nabywać oraz przechowywać materiały wybuchowe należy złożyć wniosek o pozwolenie. Co ważne, nie dotyczy to wszystkich typów tego wyrobu. Pozwolenie wydaje się na czas nieokreślony, a na odpowiedź wniosku czeka się do dwóch miesięcy.

Przede wszystkim, w przypadku importowania fajerwerków należy zwrócić także uwagę, aby artykuły posiadały deklarację zgodności („certyfikat CE”) – ponieważ tylko takie w rezultacie mogą zostać wprowadzone na rynek państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Szkolenie Online - Import z Chin

Import fajerwerków z Chin – transport

Po uzyskaniu koncesji oraz pozwolenia na obrót materiałami wybuchowymi trzeba wystąpić do Minister Przedsiębiorczości i Technologii o zgodę na ich przemieszczenie. Zgoda na przemieszczanie materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego jest wydawana na okres jednego roku. Na odpowiedź zazwyczaj czeka się blisko miesiąc.

Chcąc przemieścić materiały tranzytem przez państwa członkowskie Unii Europejskiej, Republikę Turcji albo państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronę umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, przy tym należy zawiadomić właściwe organy tych państw jak i również uzyskać ich zgodę na tranzyt. 

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Transport morski to z pewnością najtańszy ze sposobów przewozu dużych ilości towarów. Podczas gdy przewozimy ładunki niebezpieczne niewątpliwie należy stosować się do wielu wymogów prawnych jak również proceduralnych.

Wraz z przewozem sztucznych ogni koleją należy przede wszystkim zapoznać się z międzynarodową konwencją RID regulującą przewozy towarów niebezpiecznych, w tym wybuchowych. Ponadto, warto zaznaczyć, że fajerwerków nie można przewozić transportem kolejowym.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11