Import elektronarzędzi z Chin

Elektronarzędzia to jedne z masowo sprowadzanych produktów z Chin do UE. Wiele zagranicznych firm sprzedających elektronarzędzia lokuje swoje fabryki na terenie Państwa Środka. W tym artykule przybliżamy import elektronarzędzi z Chin.

Import elektronarzędzi z Chin

Gdzie produkowane są elektronarzędzia w Chinach?

Producentów elektronarzędzi najlepiej szukać w zagłębiach produkcyjnych tego towaru. Do największych z nich należy prowincja Guangdong, a zaraz po niej Shandong, Jiangsu, jak i Zhejiang.

Współpraca z producentami ze wspomnianych regionów może przynieść nam wiele korzyści. Możemy liczyć na wysoką jakość produktów, ale przy zachowaniu dogodnej ceny, która też często może podlec negocjacji, jeśli decydujemy się na dłuższą współpracę lub importujemy dużą ilość elektronarzędzi.

Mapa z lokalizacjami produkcji elektronarzędzi:

Import elektronarzędzi z Chin mapa producentów

Import elektronarzędzi z Chin – stawki celne oraz kody HS

Przy imporcie towarów z Chin oraz innych krajów należy zapoznać się z kodami HS, oraz stawkami celnymi na produkty, które importujemy. Informacje te są dostępne na darmowych platformach ISZTAR lub TARIC.

Poniżej prezentujemy listę przykładowych elektronarzędzi wraz z kodem HS oraz stawką obowiązującą przy imporcie towaru z Chin (z krajów trzecich):

 • Wiertarki sterowane numerycznie: 8459 21 00 00 2.7%
 • Frezarki wspornikowe, sterowane numerycznie: 8459 51 00 00 2.7%
 • Szlifierki do płaszczyzn, sterowane numerycznie: 8460 12 00 00 1.7%
 • Niciarki, zszywarki drutowe i blokówki: 8440 10 30 00 1.7%
 • Piły tarczowe, obcinarki lub przecinarki: 8461 50 11 00 1.7%
 • Młoty, sterowane numerycznie: 8462 10 10 00 2.7%
 • Strugarki, frezarki lub profilarki (skrawające): 8465 92 00 00 2.7%
 • Szlifierki, gładzarki lub polerki: 8465 93 00 00 – 2.7%
 • Wiertarki lub dłutarki: 8465 95 00 00 – 2.7%
Szkolenie Online - Import z Chin

Import elektronarzędzi z Chin – o czym należy pamiętać?

W zakresie obowiązków importera wszelkich produktów leży zapoznanie się z wymogami i przepisami obowiązującymi w kraju rynku docelowego. Niezbędne jest posiadanie odpowiednich certyfikatów, dokumentacji oraz badań produktu. Są one kluczowe do pomyślnej odprawy celnej produktu oraz dopuszczenie go na rynek. Poniżej przedstawiamy listę wymagań w przypadku importu elektronarzędzi z krajów trzecich na teren Unii Europejskiej.

Certyfikacja CE

Certyfikacja CE, również znana jako deklaracja zgodności WE, to proces, która ocenia zgodność parametrów produktu z wymogami unijnych dyrektyw Nowego Podejścia. Jest to proces niezbędny do otrzymania przez produkt oznaczenia CE. Dzięki posiadania przez produkt znaku CE może on zostać wprowadzony na rynek w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przypisanie odpowiedniej dyrektywy w zależności od zastosowania produktu jest niezbędne do zapoznania się z obowiązującymi przypisami postępowania w danej kategorii produktu.

Dyrektywa 2014/35/UE (LVD)

Jedna z Dyrektyw obowiązujących w procesie certyfikacji CE elektronarzędzi to Dyrektywa 2014/35/UE (LVD). Dyrektywa LVD zawiera informacje dotyczące wymogów na urządzenia pracujące w zakresie granicy pewnych napięć. Odnosi się ona do urządzeń przeznaczonych do użytkowania z napięciem od 50V do 1000V prądu przemiennego lub od 75V do 1500V prądu stałego.

Dyrektywa 2014/30/UE (EMC)

Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, czyli Dyrektywa EMC, to dokument wyznaczający przebieg badań dla produktów elektrycznych. Zawiera ona precyzyjne informacje na temat możliwości emitowania zakłóceń oraz odporności urządzeń na pola elektromagnetyczne. Zawarte są w niej również obowiązki wobec producenta przed wypuszczeniem danego produktu na rynek Unii Europejskiej. Przepisy o EMC dotyczą urządzeń w każdym zakresie napięć.

Dyrektywa RoHS 2011/65/UE

Dyrektywa RoHS zawiera informacje podobne do dwóch uprzednio wspomnianych dyrektyw, jednak dotyczy jedynie urządzeń, do których obsługi wymagane jest napięcie do 1000V prądu przemiennego, lub do 1500V prądu stałego, służących do wytwarzania, pomiaru lub przesyłania prądu.

Znak CE
Szkolenie Online - Import z Chin

Targi elektronarzędzi w Chinach

Przy imporcie towaru z Chin, istnieje kilka możliwości wyszukania producentów. Jednymi z nich są strony internetowe typu Alibaba, czy też inne platformy internetowe. Kolejną opcją są targi organizowane w różnych miastach chińskich.

Dzięki uczestnictwie w targach mamy możliwość dokonać rozeznania wśród różnych producentów towaru, jak i sprawdzić jakość towaru przed zdecydowaniem się na import. Oczywiście jest to też świetna okazja do zapoznania się z producentami oraz przedstawicielami firmy osobiście i być może do przystąpienia do negocjacji. Mimo iż dotarcie na targi w Chinach wiąże się z kilkoma trudnościami, w porównaniu z wygodnym przeszukiwaniem stron internetowych, to jest to zupełnie inne doświadczenie, które również pozwala nam na podejście do importu w zupełnie inny sposób.

Poniżej znajduje się lista przykładowych targów odbywających się na terenie Chin:

China Hardware Fair

Lokalizacja: Yongkang International Convention & Exhibition Center, Yongkang

Strona internetowa: chhwf.com

China International Hardware Show

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre, Szanghaj

Strona internetowa: hardwareshow-china.com

Guangzhou Electrical Building Technology

Lokalizacja: China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton

Strona internetowa: hk.messefrankfurt.com/hongkong/en.html

Sichuan International Electric Power Industry Expo

Lokalizacja: Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu

Strona internetowa: scdlz.cn

Import elektronarzędzi z Chin targi

Podsumowanie

 • Obecnie, Chiny znajdują się w czołówce krajów znanych z dobrego stosunku jakości do ceny w przypadku elektronarzędzi.
 • Producenci znajdują się przede wszystkim w prowincjach Shandong, Jiangsu, Zhejiang oraz Guangdong.
 • Stawki celne na elektronarzędzia są niskie i oscylują zazwyczaj w przedziale od 1.7% do 2.7%.
 • Ważnym oznakowaniem, które jest obowiązkowe przy wprowadzeniu elektronarzędzi na rynek europejski, jest oznakowanie CE.
 • Uczestnictwo w targach produktów może okazać się bardziej opłacalne w związku z możliwością oceny produktu na miejscu oraz zapoznaniem się z producentem osobiście, co jest pomocne w przypadku rozważania długotrwałej współpracy.
Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2