Import dekoracji świątecznych z Chin

Chociaż Chińczycy często nie obchodzą znanych przez nas świąt, to wciąż pozostają dużym producentem akcesoriów używanych w te wyjątkowe dni. Liczba importerów świątecznych ozdób stale wzrasta. Nic w tym dziwnego, w końcu produkty te są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, za to w sezonie z pewnością przyniosą duży dochód. Oczywiście największą popularnością cieszą się akcesoria bożonarodzeniowe, ale możemy znaleźć też produkty na Wielkanoc, Walentynki, Halloween czy inne uroczyste okazje jak urodziny czy śluby. Zanim jednak zdecydujemy się na import dekoracji świątecznych z Chin, warto zapoznać się z informacją o stawkach oraz regulacjach celnych.

Import dekoracji świątecznych z Chin

Import dekoracji świątecznych z Chin

Zanim zaczniemy poszukiwania informacji o cle, powinniśmy dokładnie prześledzić jakie konkretnie artykuły chcemy importować oraz tworzywa z jakich zostały wykonane. Ta informacja jest bowiem podstawą do poruszania się po systemie ISZTAR czyli Informacji Taryfowej Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej. W tym systemie znajdziemy pozycję o nazwie „artykuły świąteczne”, jednakże warto zapoznać się z konkretną informacją o produktach zaklasyfikowanych do tej kategorii. Znajdziemy tam bowiem produkty dekoracyjne, nieużytkowe (co wyklucza m.in. naczynia kuchenne czy odzież, także taką ze wzorem świątecznym). W przypadku, gdy dany produkt może spełniać inną funkcję niż ozdobną lub może być używany nie tylko w okresie świątecznym, najprawdopodobniej będzie on przynależał do innej kategorii. Takimi produktami są np. opakowania papierowe lub z tworzyw sztucznych, żywe choinki, stojaki do choinek (te klasyfikowane są według tworzywa), elektryczne girlandy czy świece.

Jeżeli nie wiemy gdzie szukać konkretnego produktu, pomocne może być „Drzewo nomenklatury”, opcja dostępna w zakładce „Przeglądanie taryfy”. Aby znaleźć informacje o akcesoriach świątecznych należy przejść do Sekcji XX (Wyroby różne), a następnie do Działu 95 (ZABAWKI, GRY I ARTYKUŁY SPORTOWE; ICH CZĘŚCI I AKCESORIA). Pozycja, która nas interesuje znajduje się pod numerem 9505 (Artykuły świąteczne, karnawałowe lub inne rozrywkowe, włączając akcesoria do sztuk magicznych i żartów), gdzie znajdziemy podział na „artykuły bożonarodzeniowe” oraz „pozostałe”. Kategoria „pozostałe” nie rozdziela produktów z różnych tworzyw. Do niej należą ozdoby np. wielkanocne czy walentynkowe. Za to kategoria „artykuły bożonarodzeniowe” dzieli produkty na te wykonane ze szkła (np. bombki) i te z pozostałych materiałów (np. girlandy choinkowe).

Szkolenie Online - Import z Chin

Import dekoracji świątecznych z Chin – cło

Poniżej przedstawiliśmy przykładowe produkty świąteczne oraz ich stawki celne. Warto jednak sprawdzić je również samodzielnie, gdyż podane stawki mogą się zmieniać.

Przykładowe stawki celne na import dekoracji świątecznych z Chin:

  • Artykuły bożonarodzeniowe ze szkła – 0% (kod towaru: 9505101000)
  • Artykuły bożonarodzeniowe z pozostałych materiałów – 2,7% (kod towaru: 9505109000)
  • Artykuły świąteczne, pozostałe – 2,7% (kod towaru: 9505900000)
  • Oświetlenie używane na choinkach bożonarodzeniowych – 3,7% (kod towaru: 9405300000)
  • Choinki bożonarodzeniowe (żywe) – 2,5% (kod towaru: 0604202000)

Znając stawki celne, obliczysz przewidywaną wartość należności celno-skarbowych. Możesz to z łatwością zrobić, używając darmowego kalkulatora opłat celnych. Zachęcamy do korzystania z naszego kalkulatora.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Planujesz import produktów z Chin? Sprawdź cło na inne produkty z Chin!

Cło na sprzęt turystyczny z Chin

Cło na żywność z Chin

Cło na biżuterię sztuczną z Chin

Cło na zegarki z Chin

Cło na akcesoria dla zwierząt z Chin

Cło na sprzęt budowlany z Chin

Cło na sprzęt medyczny z Chin

Cło na gadżety reklamowe z Chin

Cło na tekstylia domowe z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 12