Import biżuterii sztucznej z Chin

Sztuczna biżuteria stała się bardzo popularną alternatywą dla wyrobów ze złota, srebra czy kamieni szlachetnych na całym świecie. Mimo że jest produkowana przy użyciu tańszych materiałów, może posiadać równie wysokie walory estetyczne oraz być ciekawym i efektownym sposobem zastąpienia biżuterii prawdziwej. Tańsze materiały i produkcja oznaczają z kolei wysoką opłacalność, w związku z czym import biżuterii sztucznej z Chin w większych ilościach, a następnie jej sprzedaż na własną rękę, stały się powszechnym pomysłem na biznes.

import biżuterii sztucznej z Chin

Biżuteria sztuczna obejmuje wiele różnorodnych dodatków i akcesoriów, takich jak naszyjniki, wisiorki, bransoletki, kolczyki, kolczyki do piercingu, klipsy, brożki, kolie czy pierścionki, a nawet ozdoby do ubrań. Może stanowić ciekawy pomysł na prezent albo być alternatywą dla drogiego złota i srebra. Takie produkty stały się również częstym wyborem wielu poszukiwaczy trendów. Charakteryzują się unikatowością, a przy okazji tak niezwykle ważnymi – niskimi cenami.

Import biżuterii sztucznej z Chin – targi biżuterii w Chinach

Kraje azjatyckie, a w tym przede wszystkich Chiny, to miejsca bogactwa tego typu dodatków, a zatem również eksporter takich produktów. Sprowadzanie stamtąd choćby małych elementów biżuterii do późniejszego własnoręcznego wykonywania unikalnych akcesoriów może okazać się bardzo opłacalnym pomysłem. W Chinach organizowane są targi biżuterii oraz różnego rodzaju akcesoriów, gdzie wystawcy z wielu krajów i regionów prezentują zarówno prawdziwą, jak i sztuczną biżuterię detalistom, importerom i projektantom ze wszystkich sektorów branży jubilerskiej na całym świecie. Oto kilka propozycji takich targów:

Targi biżuterii i klejnotów w Hongkongu 

21 – 24 czerwca 2018 r. | Centrum kongresowo-wystawiennicze w Hongkongu

12 – 16 września 2018 r. | AsiaWorld-Expo w Hongkongu

14 – 18 września 2018 r. | Centrum kongresowo-wystawiennicze w Hongkongu

Targi złota, biżuterii i klejnotów w Szanghaju

7 – 10 grudnia 2018 r. | Centrum targowo-wystawiennicze w Szanghaju

Szkolenie: Import z Chin

Import biżuterii sztucznej z Chin – cło na biżuterię sztuczną z Chin

Przed rozpoczęciem importu z Chin, warto się jednak bardziej szczegółowo zapoznać ze składowymi takiego przedsięwzięcia, jak na przykład opłaceniem VAT i cła przy imporcie. Stawki cła dla biżuterii sztucznej, tak samo jak dla innych towarów, można sprawdzić w systemie Informacji Taryfowej ISZTAR. Poniżej przedstawione są wskazówki dla wyszukiwania kategorii biżuterii sztucznej.

System ISZTAR – wyszukiwanie:

Sekcja XIV Perły naturalne lub hodowlane, kamienie szlachetne lub półszlachetne, metale szlachetne, metale platerowane metalem szlachetnym i wyroby z nich; sztuczna biżuteria, monety

Dział  71 Perły naturalne lub hodowlane, kamienie szlachetne lub półszlachetne, metale szlachetne, metale platerowane metalem szlachetnym i artykuły z nich; sztuczna biżuteria; monety

7117 Sztuczna biżuteria:

  1. Z metalu nieszlachetnego, nawet pokrytego metalem szlachetnym
  • 7117 11 – spinki do mankietów i inne spinki (kod nomenklatury: 7117110000)
  • 7117 19 – pozostała

– 7117 19 00 10 – bez części ze szkła, wykonana ręcznie (7117190010)

– 7117 19 00 90 – pozostała (7117190090)

  1. 7117 90 – pozostała (7117900000)

Stawki cła dla przedstawionych powyżej produktów wynoszą 4%.

Planujesz import produktów z Chin? Sprawdź cło na inne produkty z Chin!

Cło na sprzęt turystyczny z Chin

Cło na żywność z Chin

Cło na zegarki z Chin

Cło na akcesoria dla zwierząt z Chin

Cło na sprzęt budowlany z Chin

Cło na sprzęt medyczny z Chin

Cło na gadżety reklamowe z Chin

ShpHub.pl

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10