Import akcesoriów wędkarskich z Chin

Wędkarstwo może nie należy do najbardziej widowiskowych sposobów spędzania wolnego czasu, ale po nerwowym i zabieganym tygodniu często to właśnie spokoju i relaksu szukają wędkarze. Takie hobby pozwala na wyciszenie, ale uczy również cierpliwości i samodyscypliny. Polski Związek Wędkarski zrzesza ponad 600 tys. członków, ale liczba miłośników łowienia ryb z pewnością jest większa – szacuje się że w Polsce żyje około 2 mln pasjonatów wędkowania. Wiedząc o takim potencjalnym gronie nabywców ekwipunku wędkarskiego warto zainteresować się importem rzeczonych artykułów. Chiny odpowiadają za 67% światowego eksportu wędek, z pewnością są więc odpowiednim punktem wyjścia dla planów importu. W poniższym artykule opisujemy na co należy zwrócić uwagę, rozpoczynając import akcesoriów wędkarskich z Chin.

import akcesoriów wędkarskich z Chin

Produkcja artykułów wędkarskich w Chinach

Jak informuje portal chinadaily.com, miasto Weihai w prowincji Shandong jest największym chińskim producentem wędek. Jeśli natomiast mowa o produkcji przynęt, Weihai ponownie plasuje się w czołówce pod względem liczby fabryk, następnie są to miasta Qingdao oraz Shenzhen.

Pod względem produkcji haczyków do łowienia ryb przoduje miasto Taizhou w prowincji Zhejiang.

Szkolenie Online - Import z Chin

Import akcesoriów wędkarskich z Chin – stawki celne

Zajmując się importem towarów z Chin koniecznym jest zaznajomienie się ze stawkami celnymi. Nieodzownym narzędziem jest system ISZTAR, dzięki któremu sprawdzimy jakie opłaty obowiązują przy sprowadzaniu poszczególnych towarów. Opracowaliśmy listę wybranych artykułów wraz z obowiązującymi przy ich imporcie stawkami celnymi.

  • 9507100000 Wędziska (3.7%)
  • 9507201000 Haczyki bez przyponu (1.7%)
  • 9507209000 Haczyki z przyponem (3.7%)
  • 9507300000 Kołowrotki wędkarskie (3.7%)

Jak widać obowiązujące stawki celne nie należą do uciążliwych.

Targi artykułów wędkarskich w Chinach

Polecanym sposobem na znalezienie chińskiego kontrahenta i zaznajomienie się z ofertą różnych wystawców jest wizyta na targach. Tego typu impreza pozwala na porównanie towarów z różnych źródeł i wybranie najlepszej opcji. W Chinach organizuje się wiele tego typu wydarzeń, poniżej prezentujemy listę wybranych.

China Fish Show

Termin: 5 lutego – 7 lutego 2020 r.

Miejsce: New China International Exhibition Center, Pekin

Oficjalna strona: http://www.chinafishshow.org/index.asp

Suzhou Fishing TackleTrade Exhibition

Termin: 9 – 11 maja 2020 r.

Miejsce: International Expo Centre, Suzhou

Oficjalna strona: http://www.sz-shyjz.com/

China International (Guangzhou) Fishery&Seafood EXPO 2020

Termin: 21 – 23 sierpnia 2020 r.

Miejsce: Guangzhou Canton Fair Complex, Kanton

Oficjalna strona: http://www.chinafishex.com/

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 12