Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC)

Utworzona w 1966 r. Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) jest międzynarodowym organem marketingowym dla przedsiębiorców, producentów i usługodawców z siedzibą w Hongkongu. Z ponad 50 biurami na całym świecie, w tym 13 w Chinach kontynentalnych, HKTDC promuje Hongkong jako dwukierunkowe globalne centrum inwestycyjne i biznesowe. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu, HKTDC z powodzeniem organizuje międzynarodowe wystawy, konferencje i misje biznesowe. Dostarczając spostrzeżenia biznesowe i informacje za pośrednictwem publikacji handlowych, raportów badawczych, a także poprzez świadczenie innych usług, HKTDC zapewnia przedsiębiorcom (szczególnie MŚP) możliwości biznesowe na rynkach kontynentalnych i międzynarodowych.

HKTDC

Co oferuje HKTDC?

Wsparcie dla odwiedzających targi w Hongkongu

Wybierając się po raz pierwszy na targi w Hongkongu, można ubiegać się o dofinansowanie noclegu w wybranych hotelach w Hongkongu. W tym celu należy zarejestrować się na wydarzenie z wyprzedzeniem. Rejestracja jest darmowa i można jej dokonać za pośrednictwem biura HKTDC zlokalizowanego w Warszawie. W tym celu należy wypełnić formularz online dostępny na stronie poszczególnych imprez targowych lub za pomocą aplikacji HKTDC Marketplace. Warto jednak zarejestrować się za pośrednictwem biura HKTDC w Warszawie, gdyż takie przedsiębiorstwa mają później możliwość korzystania bezpłatnie z Dragon Lounge zlokalizowanego na targach. Dragon Lounge umożliwia prowadzenie osobnych spotkań, dostęp do napoi i przekąsek oraz bezpłatnego internetu czy drukarki. Szczegółowych informacji udziela oddział HKTDC w Warszawie. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest spełnienie wszelkich wymogów zawartych w regulaminie.

Dodatkowo linie Cathay Pacific oraz Cathay Dragonair oferują specjalne taryfy dla bezpośrednich lotów na targi w Hongkongu. Poszczególnym imprezom targowym przypisany jest specjalny kod, który należy podać dokonując rezerwacji biletu. Wszyscy odwiedzający targi po okazaniu wejściówki mogą skorzystać z pierwszeństwa odprawy w dwóch dedykowanych punktach kontroli paszportowej na lotnisku.

Na polskiej stronie HKTDC można znaleźć dodatkowo informacje na temat dojazdu z hotelów w Hongkongu do centrum targowego oraz informacje na temat listy wystawców.

Platforma handlowa HKTDC

Kolejną z wielu opcji oferowanych przez HKTDC jest sklep internetowy skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców hurtowych. Obejmuje on 30 branż, łączący ponad 1,8 miliona nabywców z całego świata z ponad 130 tys. hurtowymi dostawcami i producentami w Hongkongu, Chinach i różnych zakątkach Azji.

Platforma HKTDC

Strona przeznaczona jest do zakupu hurtowych ilości towarów, dlatego warto przed rozpoczęciem transakcji zapoznać się z obowiązującymi stawkami celnymi. Oprócz tego trzeba pamiętać o opłaceniu VAT w wysokości 23%. Strona oferuje przed dużym zakupem możliwość zakupu kilku próbek wybranego artykułu. Jest to możliwe dzięki tak zwanej strefie małych zamówień. Cena takiego produktu może być jednak nieco wyższa. HKTDC przyznaje również swoim dostawcom indywidualne certyfikaty, dzięki którym klient może lepiej zapoznać się z potencjalnym kontrahentem.

Szkolenie Online - Import z Chin

Wyszukiwanie dostawców

Z portalu internetowego HKTDC, który zawiera bazę ponad 120 tys. dostawców z Hongkongu, Chin kontynentalnych oraz innych krajów korzystają kupcy z całego świata. Dla przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem kontaktów handlowych, HKTDC oferuje bezpłatną usługę wyszukiwania dostawców w ich bazie. W tym celu wystarczy skontaktować się z oddziałem w Warszawie (przez wiadomość e-mail) i podać następujące informacje: imię i nazwisko, nazwa przedsiębiorstwa oraz poszukiwane produkty. Po kilku dniach dostaje się wygenerowaną automatycznie przez system komputerowy listę potencjalnych dostawców.

Produkty HKTDC
Produkty

HKTDC Business matching

Jeśli nie jesteśmy usatysfaktcjonowani proponowanymi dostawcami lub to my oferujemy produkty, warto zapoznać się z usługą Business matching.

HKTDC

Oferta HKTDC Business matching umożliwia znalezienie dostawców oferujących produkty dopasowane do specyficznych potrzeb klienta jak też dystrybutorów jego produktów. W wyborze najdogodniejszych partnerów pomaga zespół ekspertów ds. zaopatrzenia, który organizuje indywidualne spotkania z dostawcami i kupującymi. W efekcie otrzymujemy do trzech wstępnie sprawdzonych potencjalnych partnerów handlowych z Hongkongu i Chin chętne podjęcia współpracy. Dostarczane są także dodatkowe informacje rynkowe wraz z opcjonalną usługą zorganizowania spotkania biznesowego. Takie spotkania z zespołem dzielą się na trzy etapy:

  1. Zespół ds. zaopatrzenia spotyka się z nabywcami, aby szczegółowo poznać ich wymagania dotyczące zaopatrzenia.
  2. Następuje weryfikacja oraz selekcja potencjalnych dostawców.
  3. Nabywcy otrzymują możliwość zaaranżowania spotkania z interesującymi ich kontrahentami.

Publikacje Rady Rozwoju Handlu Hongkongu

Oprócz podanych wyżej usług, HKTDC jest także wydawcą katalogów branżowych. Publikują ich ponad 20 rocznie, a trafiają one do ponad 5 milionów czytelników. Dodatkowo publikują co roku raporty analizujące gospodarkę Hongkongu, Chin kontynentalnych, a także sytuację na innych rynkach zagranicznych. Poza wersją papierową jest możliwość przeglądania magazynów na stronie lub aplikacji (dostępnej w AppStore i GooglePlay).

Targi HKTDC

Jako azjatycki ośrodek biznesowy, stolica targowa i ośrodek kongresowy, Hongkong przyciąga wielu międzynarodowych nabywców, dostawców i przedsiębiorstwa do udziału w szeregu imprez odbywających się w tym kraju. HKTDC jest jednym z największych na świecie operatorów targowych. Co roku, organizuje ono w Hongkongu ponad 30 międzynarodowych imprez targowych, z których kilka z nich to największe targi w danych branżach w Azji. Ponadto, przyjmuje około 740 misji handlowych z całego świata. Aktywność HKTDC na arenie międzynarodowej przejawia się także m.in. poprzez udział w sześciu komisjach dwustronnych.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Targi w Hongkongu

Poniżej znajduje się lista nadchodzących w najbliższym czasie wydarzeń organizowanych przez Radę Rozwoju Handlu Hongkongu.

Targi w Hongkongu
Targi w Hongkongu

Gdzie znajduje się oddział HKTDC w Polsce?

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat usług oferowanych przez HKTDC polecamy skonsultowanie się z placówką w Warszawie.

Al. Solidarności 113 lok. 28
00-140 Warszawa
Tel: (48-22) 830 0552
Fax: (48-22) 830 0711
Email: warsaw.consultant@hktdc.org

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 15