Hannover Messe 2023

Hannover Messe to jedne z największych targów na świecie, organizowane przez Deutsche Messe AG. Odbywają się od ponad 70 lat, co roku gromadząc tysiące wystawców z branży przemysłowej oraz dziesiątki tysięcy wizytujących. Targi mają bardzo globalny charakter –ponad połowa wystawców na każdej edycji to zagraniczni producenci. Hannover Messe 2023 będzie 76. edycją, a same targi będą miały charakter hybrydowy – odbywać się będą zarówno cyfrowo jak i stacjonarnie.

Hannover Messe 2023

Kiedy i gdzie obywają się Hannover Messe 2023?

Targi odbywają się w dniach 17-21 kwietnia 2023 roku na obszarze Centrum Wystawowego Hannover (Messegelände Hannover) zlokalizowanym w niemieckim mieście Hanower.

W 2023 roku krajem partnerskim wydarzenia będzie Indonezja. Jest to kraj azjatycki, na którego terytorium składa się ponad 17 tysięcy wysp, o populacji liczącej 280 milionów. Ma to związek z inicjatywą „Making Indonesia 4.0”, która ma na celu sprostanie wyzwaniom czwartej rewolucji przemysłowej i uczynienie z Indonezji ważnego gracza na międzynarodowej arenie produkcji przemysłowej.

Historia targów Hannover Messe

Pierwsze targi odbyły się w 1947 roku jako próba pobudzenia ekonomicznego rozwoju Niemiec. Obejmowały szeroką tematykę oferowanych usług, dotyczących między innymi: automatyki, technologii i materiałów budowlanych, maszyn i wyposażenia fabrycznego, technologii środowiskowej, robotyki i systemów produkcji przemysłowej. Wraz z rozwojem technologii informacyjnej i telekomunikacyjnej, w latach 80. XX w. targi rozbito na dwa wydarzenia – CeBIT, skupiające się na branży komputerowej (targi zamknięto w 2018 roku) oraz na Targi Hanowerskie, które poświęcone są tematyce technologii przemysłowych.

Hannover Messe 2023 program
Szkolenie Online - Import z Chin

Co oferują Hannover Messe 2023?

Hannover Messe to międzynarodowe targi produktów, technologii i innowacji przemysłowych.
W jednym miejscu gromadzą się przedsiębiorcy zajmujący się automatyzacją przemysłu, inżynierią oprogramowania, energetyką, zaopatrzeniem przemysłowym czy badaniami nad rozwojem technologii. W 2023 roku wystawy podzielone są na siedem grup:

  • Automatyzacja, ruch & napęd (Automation, Motion & Drives)
  • Cyfrowe ekosystemy (Digital Ecosystems)
  • Sprężone powietrze & próżnia (Compressed Air & Vacuum)
  • Rozwiązania energetyczne (Energy Solutions)
  • Części do inżynierii & rozwiązania (Engineered parts & Solutions)
  • Centrum przyszłości (Future Hub)
  • Globalny biznes i rynki (Global Business and Markets).

Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą kilku tysięcy producentów, targi przygotowują także szeroką gamę konferencji i wystąpień o wyzwaniach przed jakimi staje przemysł. W 2023 roku kluczowymi tematami będą: droga do neutralności klimatycznej, zrównoważona produkcja przemysłowa, bezpieczeństwo technologii informacyjnej czy reorganizacja globalnego rynku.

Kto uczestniczy w Hannover Messe?

W 2021 roku targi odbyły się w formie online i prezentowało się na nich 1800 wystawców. Liczba gości wyniosła 90 tysięcy osób. W 2022 roku na targach swoje usługi oferowało ponad 2500 wystawców. W ciągu 5 dni odwiedziło je ponad 75 tysięcy wizytujących. Na rok 2023 przewidzianych jest 6 tysięcy wystawców i około 100 tysięcy wizytujących.

Dlaczego warto uczestniczyć w Hannover Messe 2023?

Na targach wystawia się tysiące przedsiębiorstw z około 75 krajów, prezentując niezwykle szeroki zakres oferowanych usług. Zgromadzenie tak ogromnej ilości firm w jednym miejscu pozwala w bardzo wygodny sposób zapoznać się z ich ofertą. Można tam więc znaleźć wiele potencjalnych partnerów biznesowych, a taka kumulacja firm pozwala wybrać najlepszą opcję.

Warto zwrócić uwagę, że na targach swoje usługi prezentują także chińscy producenci. Można zapoznać się z ich ofertą oraz nawiązać relacje biznesowe bez konieczności wyjazdu do Chin.

Hannover Messe 2023 rejestracja na targi

Jak się zarejestrować na Hannover Messe 2023

Bilety na targi można zakupić z wyprzedzeniem online (za niższą cenę) lub na miejscu.

  • Bilet jednodniowy to koszt 34 euro (51 euro jeśli jest zakupiony na targach).
  • Bilet na całe wydarzenie to koszt 87 euro (104 euro na miejscu).

Bilet można nabyć na stronie wydarzenia, a po zakupie należy zarejestrować i aktywować swój bilet na tej stronie.

W przypadku wystawców koszty wynoszą od 2900 euro (w przypadku wyłącznie cyfrowej prezentacji) do ponad 5420 euro (w przypadku konfigurowalnego stoiska modułowego, wraz z pakietem cyfrowym oraz usługami marketingowymi i cateringiem). Zarejestrować swoje stanowisko można po zalogowaniu na oficjalnej stronie wydarzenia Hannovee Messe.

Źródła grafik: Deutsche Messe

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2