Co Polacy kupują na Aliexpress?

Zakupy na Aliexpress w ciągu paru lat stały się w Polsce niewątpliwym fenomenem. Podobno już 5 milionów Polaków dokonało zakupów przez ten portal, a ilość polskich użytkowników wciąż wzrasta. Coraz więcej Polaków przekonuje się do zakupów na Aliexpress za sprawą niskich cen oraz szerokiej gamy oferowanych towarów. Wiele osób zastanawia się: jakie produkty warto kupować na Aliexpress? Przedstawiamy co Polacy kupują na Aliexpress.

co Polacy kupują na Aliexpress

Popularność Aliexpress w Polsce

Z danych zebranych przez firmę Gemius wynika, że ponad połowa Polaków dokonuje zakupów przez Internet. Do zakupów na zagranicznych serwisach przekonało się natomiast 23% polskich internautów. To spory wzrost w porównaniu z wynikami sprzed dwóch lat, gdy liczba ta wynosiła zaledwie 10%. Z pewnością przyczynił się do tego chiński Aliexpress, który jest aktualnie najbardziej rozpoznawalnym wśród Polaków zagranicznym serwisem e-commerce. Jego popularność łatwo zauważyć w grupach na Facebooku, które zrzeszają po kilkaset tysięcy łowców okazji z Aliexpress czy też blogach i vlogach prezentujących najnowsze nabytki. Opinie internautów to kopalnia wiedzy co kupować na Aliexpress. Przed wyborem odpowiedniego produktu dla siebie, warto podejrzeć, co Polacy kupują na Aliexpress.

Według polskich e-konsumentów, zakupy w sieci są łatwe i bezpieczne, a przede wszystkim wygodne. Sklepy internetowe są dostępne całą dobę i można dokonać zakupów, nie ruszając się z domu. Za zakupami na Aliexpress przemawiają dodatkowo niska cena produktów oraz darmowa wysyłka. Ceny oferowane przez chińskich producentów często są kilkakrotnie niższe niż w polskich sklepach. Przy zakupach na Aliexpress występuje też niskie ryzyko oszustwa, ponieważ sprzedawca nie otrzyma pieniędzy dopóki kupujący nie potwierdzi dotarcia przesyłki. Dodatkowo, w ofercie Aliexpress znajdziemy wiele różnorodnych artykułów, których nie ma w polskich sklepach.

Uwaga! W Polsce krąży powszechna opinia, że kupując produkty z Aliexpress, nie trzeba opłacać VAT. To nieprawda. Zapoznaj się z zasadami opłacania VAT-u i cła przy zamawiania towarów z Aliexpress.

Co Polacy kupują na Aliexpress?

Z analiz polskiego e-commerce wynika, że polscy internauci najchętniej kupują na zagranicznych portalach odzież, dodatki i akcesoria. W przypadku Aliexpress największą popularnością cieszą się produkty z działu Zdrowie i Uroda (23%), Dom i Ogród (15%), Odzież Damska (13%), Biżuteria i Dodatki (12%), Telefony i Akcesoria (5.9%) oraz Matka i Dziecko (5.8%). Innymi słowy, co Polacy kupują na Aliexpress? Najczęściej kosmetyki, akcesoria domowe i ogrodnicze, odzież damską, biżuterię i zegarki, akcesoria do telefonów oraz artykuły dla dzieci.

Szkolenie: Import z Chin

Co kupować na Aliexpress?

Na Aliexpress znaleźć można dużo gadżetów i akcesoriów w niskich cenach. To właśnie na nie warto zwrócić uwagę, jeśli wciąż nie wiesz, co kupować na Aliexpress. Sprawdź ofertę tego chińskiego serwisu, jeśli poszukujesz produktów takich jak: case na smartfony i inne akcesoria do telefonów, kable USB, elektroniczne gadżety, biżuteria, zegarki, dodatki modowe, akcesoria kosmetyczne, lakiery i akcesoria do zdobienia paznokci, akcesoria do kuchni, dekoracje domu i wnętrz czy ciekawe gadżety, których nie znajdziemy w Polsce.

Czego nie kupować na Aliexpress? Wiele użytkowników powtarza, że nie kupuje na Aliexpress towarów, od których może zależeć życie, np. przedłużacze, drobne AGD, maszyny. Unikaj także produktów markowych w „zbyt dobrych” cenach. Pamiętaj, że nawet na Aliexpress nie kupisz najnowszego smartfona w niewyobrażalnie niskiej cenie. Wpadając w szał tanich zakupów na portalu należy zachować rozsądek.

Po wybraniu interesującego produktu, pamiętaj, by sprawdzić na portalu opinie o nim oraz o sprzedającym. Zachowując środki ostrożności, minimalizujesz ryzyko zakupu. Jeśli zdarzy się, że otrzymasz towar niezgodny z opisem, istnieje możliwość założenia sporu ze sprzedającym. Jednak sam również jesteś odpowiedzialny za to, co kupujesz.  Dobrą praktyką jest czytanie całego opisu produktu wraz z zapisami małym drukiem. Sprawdź też jak bezpiecznie kupować na Aliexpress krok po kroku.

Portal powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak coraz częściej sprowadzanie towarów z Aliexpress staje się pomysłem na biznes. Import z Aliexpress to dobry początek, by rozpocząć import z Chin.

Zakupy z Chin to nie tylko Aliexpress. Zapoznaj się też z innymi chińskimi platformami zakupowymi, Gearbest i Banggood. Szukasz najlepszych okazji? Warto zainteresować się festiwalami zakupowymi w Chinach, podczas których można spodziewać się największych wyprzedaży w chińskich serwisach e-commerce. Już wkrótce największe z nich – Dzień Singla.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 10