Cło na maseczki z Chin

Wyszukanie i sprawdzenie właściwego cła na produkty może sprawić wiele problemów. W odpowiedzi na liczne i często sprzeczne informacje pojawiające się w Internecie prezentujemy poniższy artykuł. Zobacz, gdzie i jak znaleźć cło na maseczki z Chin. Dowiedz się także na co jeszcze musisz zwrócić uwagę rozpoczynając import maseczek z Chin.

Cło na maseczki z Chin

Cło na maseczki z Chin

Importując maseczki z Chin, należy pamiętać o uiszczeniu cła i opłaceniu podatku VAT. Cło na produkty z Chin (kraju trzeciego) można sprawdzić w systemie ISZTAR jak i TARIC. Niełatwo znaleźć w systemie maski higieniczne. Na pewno nie znajdziemy ich pod tą nazwą. Należy szukać w sekcji XI pod kodem 6307 90 98 10 jako gotowe artykuły włókiennicze.

Prawidłowe cło na te produkty wynosi 6,3%. Natomiast podatek VAT standardowo wynosi 23%.

Cło ba pozostałe wyroby medyczne wynoszą 8% lub 12%.

Szkolenie Online - Import z Chin

Maseczki z Chin – Dokumentacja

Maseczki ochronne podlegają pod dyrektywę o wyrobach medycznych i muszą przejść ocenę zgodności i posiadać oznakowanie CE. Maseczki wprowadzane na rynek UE muszą spełniać poniższe warunki:

  • zgodność z normą EN14683 (jeśli są to maseczki medyczne),
  • zgodność z normą EN149 (jeśli są to maseczki ochronne np. do użytku własnego),
  • odpowiadać regulacjom opisanymi w rozporządzeniu 2017/745.

Przy wprowadzaniu na rynek tego typu produktów dobrze jest też skontaktować się z urzędem rejestracji produktów leczniczych, wyrobów medycznych i produktów biobójczych, aby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Więcej o imporcie maseczek ochronnych z Chin możesz dowiedzieć się w jednym z naszych wcześniejszych artykułów. Dodatkowo, prezentujemy w nim zagłębia produkcyjne i targi branżowe, na których można znaleźć maseczki higieniczne.

Różnice między maseczkami ochronnymi a medycznymi możesz poznać w naszym poprzednim artykule.

Co musisz wiedzieć rozpoczynając import maseczek z Chin?

Obecnie jest bardzo duży popyt na import maseczek ochronnych z Chin. Chwilowo kupno maseczek na Alibabie było zablokowane dla polskich klientów. Jednak wyniknęło to na skutek nieporozumienia polskiej i chińskiej strony. Od piątku 27 marca znów można dokonywać zakupów wyrobów ochronnych na Alibabie i AliExpress. Czytaj więcej w naszym artykule.

Przestrzegamy jednak przed licznymi oszustwami. Kiedy popyt na te artykuły wzrósł, pojawiło się także wielu oszustów, którzy chcą wykorzystać sytuację. Przede wszystkim nie zamawiaj maseczek na zasadzie przedpłaty. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po otrzymaniu pieniędzy, dostawca ucieknie z nimi bez wysłania towaru. Dodatkowo, przestrzegamy przed fałszywymi certyfikatami na wyroby medyczne. Radzimy zawsze weryfikować swoich kontrahentów, jak i wnikliwie sprawdzać dokumentację. Certyfikaty wystawione kilka dni wcześniej przez laboratoria z Włoch czy Hiszpanii powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Jeżeli twój dostawca przedstawił certyfikat wątpliwego pochodzenia zgłoś się do nas.

Przypominamy również, że na mocy specustawy, sprzedaż handlowa maseczek w Polsce jest zakazana. Na OLX i Allegro nie zamieścisz żadnych ogłoszeń związanych ze sprzedażą wyrobów ochronnych. Obecnie maseczki można sprowadzać na użytek własny albo odsprzedać je hurtowniom farmaceutycznym lub placówkom medycznym. Dodatkowo, pojawia się dużo informacji o zatrzymaniach tego typu towarów na granicy przed urząd celny. Radzimy, aby przez złożeniem zamówienia skontaktować się z UC i uzyskać dokładne informacje.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 13