Chińskie firmy w Polsce

Chińskie przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w Polsce. Przedmiotem zainteresowania chińskich firm jest główna branża elektroniczna, ale Chińczycy chętnie inwestują też w inne działy. W przeciągu kilku ostatnich lat w stolicy Polski otworzono również siedziby kilku największych banków, które są gigantami na arenie międzynarodowej. Wskazuje to na to, że Polska jest krajem, w którym warto inwestować, dlatego coraz więcej chińskich przedsiębiorców decyduje się na zaistnienie na naszym rynku. Poniżej przedstawiamy największe chińskie firmy w Polsce.

chińskie firmy w Polsce

Chińskie firmy w Polsce

chińskie firmy w Polsce

Sinohydro Corporation – Firma powstała w 1950 roku w Pekinie. Zajmuje się usługami i kompleksowymi rozwiązaniami inżynieryjnymi z zakresu wyposażenia elektrycznego i mechanicznego. Sinohydro aktywnie inwestuje w Polsce od wielu lat i tworzy swoje oddziały m.in. na terenach województw: lubuskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, zachodnio-pomorskiego.

chińskie firmy w Polsce

Nuctech – Firma zajmująca się produkcją skanerów wykorzystujących technikę nuklearną. Założona w Chinach w 1997 roku. W 2010 roku przedsiębiorstwo zainwestowało w Polsce prawie 20 mln euro na budowę zakładu produkcji w Kobyłce. Obecnie polski zakład produkcyjny dynamicznie się rozwija zatrudniając sporą liczbę pracowników.

chińskie firmy w Polsce

China Overseas Engineering Group Co., Ltd. – Jest to chińska firma budowlana i inżynieryjna, zależna od China Railway Group Limited, która zrzesza dużą grupę firm o tym samym profilu. Została zarejestrowana w Polsce w 2007 roku. W 2009 roku przedsiębiorstwo wygrało przetarg na budowę autostrady w Polsce z Warszawy do Łodzi, jednak nie wykonało swojego zadania.

chińskie firmy w Polsce

LiuGong – Chińska firma międzynarodowa utworzona w 1958 roku, która zajmuje się produkcją maszyn budowlanych. Jest dziesiątym na świecie co do wielkości producentem sprzętu budowlanego. Od wielu lat inwestuje w Polsce, na przykład w 2012 roku firma kupiła przedsiębiorstwo Dressta, której fabryka znajduje się w Stalowej Woli. Przejęcie przez LiuGong zapewniło firmie otwarcie na chiński rynek, a również rozwój nowoczesnych technologii produkcji.

Szkolenie: Import z Chin

Technologiczne chińskie firmy w Polsce

chińskie firmy w Polsce

Huawei Technologies Co., Ltd. – Chińskie przedsiębiorstwo założone w 1987 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w mieście Shenzhen, w prowincji Guangdong. Założycielem oraz prezesem przedsiębiorstwa jest Ren Zhengfei. Światowy lider technologii informacyjnej zdecydował się również na zainwestowanie na polskim rynku. W Warszawie zlokalizowana jest centrala firmy na Europę Środkowo-Wschodnią i Skandynawię, która powstała w 2004 roku. Obecnie Huawei w Polsce zatrudnia ponad 500 osób.

chińskie firmy w Polsce

TCL Operations – Jedna z największych chińskich firm inwestujących w Polsce. Firma powstała w Chinach w 1981 roku. Swój zakład posiada w Żyrardowie i zajmuje się produkcją telewizorów LCD, telefonów oraz wyposażenia gospodarstwa domowego. Ponadto TCL buduje w Polsce centrum badawcze, które ma być największe poza tym w Chinach i ma zatrudnić ponad 100 specjalistów. Naukowcy mają zajmować się głównie badaniem sztucznej inteligencji.

Chińskie banki w Polsce

chińskie firmy w Polsce

Bank of China – To jeden z największych banków na świecie, założony w Chinach w 1906 roku.  Natomiast w 2012 roku otworzył swój oddział w Polsce w Warszawie. Bank skupia się głównie na obsłudze firm zarówno z Chin, jak i z Polski, ale nie rezygnuje też z klientów indywidualnych.

chińskie firmy w Polsce

Industrial and Commercial Bank of China – Największy chiński bank z siedzibą w Pekinie. Założony w 1984 roku. Największy bank na świecie pod względem aktywów. W 2012 roku ICBC otworzył swój oddział w Warszawie. Bank poza klientami korporacyjnymi, posiada też ogromną bazę klientów indywidualnych. Celem banku jest stworzenie swobodnego przepływu między Polską a Chinami i przede wszystkim mostu, który ułatwi inwestowanie obu państwom.                                   

chińskie firmy w Polsce

Haitong Bank S.A. – Jest to międzynarodowy bank inwestycyjny, należący do Haitong Securities, który od 1988 roku świadczy usługi jako broker papierów wartościowych w Chinach. Świadczy usługi z zakresu pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi, transakcji terminowych, a także bankowości inwestycyjnej, finansowania przedsiębiorstw, fuzji i przejęć, zarządzania aktywami i funduszami powierniczymi oraz inwestycjami private equity. W Warszawie grupa Haitong działa od 2008 roku. Haitong Bank wcześniej działał pod marką BESI.

Szkolenie: Eksport do Chin

Oceń post

4.5 / 5. Ilość głosów: 12