Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej

Wólka Kosowska to wieś położona 25 km od Warszawy. Z pewnością, znana jest z tego, że w 2002 roku otworzono tam największe Centrum Handlowe w Europie Środkowo – Wschodniej, które oferuje produkty pochodzenia azjatyckiego. Oczywiście mowa o GD Poland International Sp. z.o.o., bliżej znanym jako Chińskie Centrum Handlowe. Oferuje bardzo bogaty wybór tanich towarów, od odzieży i obuwia po akcesoria i drobne sprzęty AGD. Ponadto, Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej realizuje zarówno handel hurtowy jak i detaliczny. Są tam również sklepy typu „Wszystko po 5 zł” czy „101 drobiazgów”.

Chińskie Centrum Handlowe

Dojazd do Chińskiego Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej

Chińska hurtownia GD Poland znajduje się przy drodze krajowej E77 (kierunek Warszawa – Kraków). Co więcej, dokładny adres centrum to ul. Nadrzeczna 16, 05-552 Wólka Kosowska.

Bezpośredni dojazd możliwy jest z autostrady S7 i S8.

Z Warszawy można dojechać komunikacją podmiejską (linie 728, 721) oraz autobusami grójeckiego PKS. Aby sprawdzić rozkład jazdy komunikacji zapraszamy na tę stronę ZTM Warszawa.

Dodatkowo, przy Centrum dostępne są przestronne parkingi. Przez pierwsze trzy godziny parkingi są niepłatne, a później należy uiścić opłatę.

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej  – godziny otwarcia

  • Centrum GD Poland jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.
  • W soboty od 8:00 do 14:00.
  • W niedziele nieczynne.

Zapraszamy na oficjalną stronę centrum i radzimy, aby przed przyjazdem sprawdzić zakładkę Aktualności, ponieważ czasami zdarza się, że hurtownia jest zamknięta.

Chińskie Centrum Handlowe
Źródło: https://wolkakosowskahurt.wordpress.com/tag/gd-poland-chinskie-centrum-handlowe/

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej  – rozkład hal

Centrum hurtowe zajmuje teren o łącznej powierzchni 40 ha. Znajduje się tu 6 hal handlowych jak i 4 budynki magazynowe.

Wólka Kosowska

Źródło: http://gdpoland.pl/pl/interaktywna-mapa
  • Hala 1 – obuwie męskie, damskie i dziecięce,
  • Hala 2 – odzież i bielizna,
  • Hali 3 –  chusty i szaliki,
  • Hala 4 – nie jest jeszcze zagospodarowana,
  • Hala 5 – galanteria skórzana i torebki,
  • oraz Hala 6 – wyposażenia domu i wystroju wnętrz.

Na stronie internetowej w zakładce Lista sklepów można znaleźć interesujące nas miejsce z danym towarem i łatwo go zlokalizować. Podany jest produkt, dostawca, jak i również numer hali i boksu, w którym się znajduje. Dla przykładu, zegarki DELIX Sp. z.o.o. odnajdziemy w hali nr 6, boksie A – 31, 33.

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej  – Centrum Tureckie EACC

GD Poland to przede wszystkim chińskie towary, natomiast warto zaznaczyć, że oprócz tego
w centrum znajdują się także produkty z innych krajów Azji i nie tylko. Jednym z nich jest właśnie Centrum Tureckie EACC. Sprzedawane są tam artykuły z Indii, Wietnamu czy Chin, jednak tutaj dominuje Turcja (T-shirty, jeansy, bluzy, spodnie czy bluzki). Bardzo popularne są koszule z Turcji, które słyną z oryginalnych wzorów. Tureckie towary są nieco droższe niż chińskie czy wietnamskie.

Dokładny adres Centrum Tureckiego EACC to ul. Nadrzeczna 7A, 05-552 Wólka Kosowska.

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku od 5:00 do 16:00, sobota od 8:00 do 14:00. Niedziela nieczynne.

Oficjalna strona Centrum EACC.

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej  – Centrum Wietnamskie ASG

Jest drugim co do wielkości sklepem w Wólce Kosowskiej, skupiającym około 3000 sprzedawców. Bezsprzecznie dominującą ofertą jest hurt odzieży i tekstyliów z Wietnamu, Włoch, Francji, Chin oraz Polski.

Centrum ASG znajduje się przy ulicy Nadrzecznej 7C, 05-552 Wólka Kosowska.

Czynne od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00, sobota od 7:30 do 14:00, w niedziele i święta centrum jest nieczynne.

Strona Centrum ASG.

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej – Polskie Centrum Handlowe

Warto dodać, że w tym miejscu można zrobić zakupy od godziny 3:00 do 14:00, w soboty od 4:00 do 13:00. W niedziele nocny bazar jest zamknięty.

Ceny są niewiele droższe niż w dziennych hurtowniach.

Polskie Centrum Handlowe znajduje się przy ul. M. Świątkiewicz 50 w Wólce Kosowskiej.

Na stronie w zakładce Plan centrum można zobaczyć gdzie rozmieszczone są poszczególne sklepy. W Centrum są także firmy kurierskie, agent ubezpieczenia, biura księgowe, kantor wymiany walut, sklep spożywczy jak i także bary z polskimi i orientalnymi daniami.

Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej – czy warto robić tu zakupy?

Istotnie jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce. W związku z tym, asortyment jest niezwykle bogaty. Można kupić niemalże wszystko w jednym miejscu po przystępnej cenie. Ponadto, artykuły z Wólki Kosowskiej można zakupić na ich stronie internetowej.

Jednakże, należy podkreślić, że chociaż asortyment jest tak dobry to zakupy w chińskim centrum hurtowym w Polsce nie mogą zastąpić kontaktu z chińskimi producentami i odwiedzenia chińskich zagłębi produktowych, takich jak np. Yiwu. Jeśli jesteś zainteresowany sprowadzaniem produktów z Chin, zapoznaj się z naszymi artykułami na temat centrów hurtowych w Chinach.

Szkolenie Online - Import z Chin

Źródło grafiki tytułowej: https://centrumwolka.com

Oceń post

4.9 / 5. Ilość głosów: 12