CHTF – China Hi-Tech Fair

China Hi-Tech Fair (CHTF) odbywa się co roku w połowie listopada. Są to targi skupiające się na tematach związanych z rynkiem wysokich technologii oraz rozwoju tej branży. W roku 2022 odbędą się one w dniach 15-19 listopada w Shenzhen.

China Hi-Tech Fair 2022

Organizacja wydarzenia CHTF – China Hi-Tech Fair

CHTF należy do jednych z największych targów Hi-Tech organizowanych w Chinach. Każdego roku około 3000 wystawców z przeszło 50 krajów świata prezentuje na nich swoje innowacyjne pomysły. CHTF bardzo licznie odwiedzają zarówno pasjonaci tematu jak i potencjalni, biegli w branży inwestorzy, których to przez teren targów przewija się ponad 450 tysięcy.

Organizatorzy wydarzenia kładą duży nacisk na komunikację oraz nawiązanie trwałych relacji pomiędzy wystawcami a potencjalnymi wspólnikami. Aby zapewnić jak najlepszy ogląd na współczesny rynek Hi-Tech i jak najdokładniejszą informację na jego temat, podczas targów odbywają się zróżnicowane pod względem tematyki aktywności oraz prelekcje.

Szkolenie Online - Import z Chin

Dla uczestnika – dlaczego warto?

Nawet jeżeli wciąż zastanawiamy się nad decyzją podjęcia współpracy z Chińczykami, warto zainteresować się tematem CHTF i wziąć w nim udział. Podczas prelekcji będziemy mieli okazję do posłuchania między innymi o najprężniej rozwijających się sektorach branży ICT, takich jak sztuczna inteligencja (AI), wirtualna rzeczywistość (VR) czy big data. Poruszane będą także tematy związane z medycyną, biologią, ekologią (źródła energii odnawialnej i zielona energetyka), a także finansami, robotyką czy przemysłem kosmicznym. W skrócie – każdy znajdzie coś dla siebie.

Prelekcje są prowadzone w językach chińskim oraz angielskim. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie https://www.chtf.com/luntanjihuodong/huodongjianpai/

Ze względu na wciąż żywy w Chinach temat koronawirusa, a także kwestię wielu chętnych do uczestnictwa w targach, organizatorzy oferują w tym roku możliwość wzięcia w nich udziału w trybie zdalnym. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na pokonanie bariery odległości, ale również sprzyja skupieniu podczas prelekcji prowadzonych przez przedstawicieli firm.

Czy ja również mogę zaprezentować swój biznes na CHTF?

Słuchanie prezentacji kogoś innego to jedno, ale czy ja także mogę poprowadzić spotkanie jako prelegent CHTF i odpowiedzieć na pytania osób zainteresowanych? Tak! Dzięki opcji uczestnictwa zdalnego mamy niepowtarzalną możliwość stać się jednym z wystawców bez ponoszenia kosztów przygotowania stanowiska czy wynajmu przestrzeni wystawienniczej.

CHTF 2022
Źródło: www.chinytech.pl
Szkolenie Online - Import z Chin

Instrukcje dla wystawcy oraz uczestnika

Rejestracji można dokonać poprzez witrynę cis.chtf.com/#!/eLogin_en. Bardzo ważne jest, aby podczas logowania korzystać z przeglądarki internetowej Google Chrome. Po zarejestrowaniu się mamy dostęp do panelu wystawcy, gdzie uzupełniamy potrzebne dane oraz zamieszczamy materiały audiowizualne dotyczące naszej firmy. Poprzez zakładkę „General Info” przechodzimy kolejne etapy rejestracji, dodając np. zdjęcia prezentowanych produktów. Należy również pamiętać o zapisaniu wszystkich wprowadzonych zmian poprzez kliknięcie „Save & Submit”.

Kolejnym etapem jest wyznaczenie czasu prezentacji na targach za pośrednictwem Virtual Booth. W tym celu najpierw logujemy się na stronie cis.chtf.com/#!/eLogin_en, a następnie poprzez zakładkę „Online Exhibition” oraz „Virtual Booth” zamieszczamy wybrane przez nas materiały video oraz wybieramy czas, w którym będziemy dyspozycyjni do wygłoszenia prezentacji. Ponownie należy pamiętać o zapisaniu zmian.

Aby wygłoszenie lub dołączenie do udziału w prelekcji było możliwe, należy pobrać dedykowaną aplikację dostępną zarówno na komputery (wersja dedykowana głównie dla wystawców, gdyż jedynie za jej pomocą można użyć opcji udostępniania ekranu) jak i urządzenia mobilne. Schemat instalacji wersji na PC przedstawiono na poniższych zdjęciach.

Aplikacja na targi China Hi-Tech Fair
Chińskie targi 2022

Link do pobrania wersji mobilnej: http://cis.chtf.com/download/index.htm.

Podczas logowania podajemy login oraz hasło użyte podczas logowania do panelu wystawcy/ uczestnika.

Jeżeli interesuje nas konkretny wystawca lub przedsiębiorca i zależy nam na nawiązaniu z nim kontaktu, możemy wypełnić specjalny formularz na stronie https://cis.chtf.com/#!/eLogin_en , który nam to ułatwi. Schemat krok po kroku znajduje się na zdjęciu.

CHTF matchmaking

Istnieje również możliwość wypełnienia specjalnego wniosku, dzięki któremu możemy wziąć udział w konkursie. Nagrodą będzie możliwość prezentacji swojej oferty chińskim inwestorom. Ścieżka postępowania została przedstawiona na zdjęciu poniżej.

CHTF konkurs

Możliwość rejestracji trwa do 30 października 2022 roku.

Podsumowanie CHTF – China Hi-Tech Fair

Udział w China Hi-Tech Fair to niezwykła okazja do przyjrzenia się, jak jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie krajów prezentuje jeden z najbardziej obiecujących sektorów handlu. Udział w tym wydarzeniu jest szansą na nawiązanie nowych znajomości oraz zdobycie cennych, możliwe że wciąż dostępnych tylko dla nielicznych, informacji z dziedziny branży Hi-Tech oraz pokrewnych. Jeżeli wciąż podjęcie decyzji o udziale sprawia trudności, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony targów, gdzie można dowiedzieć się o nich jeszcze więcej.

Zdjęcia: chtf.com

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1