Canton Fair

Canton Fair (Targi Kantońskie) to zarazem najstarsze i największe targi handlowe w Chinach, oferujące niezwykle szeroką gamę prezentujących się branż i producentów. Odbywające się od 1957 roku, organizowane są dwa razy do roku – na wiosnę oraz na jesień – w Kantonie. Wydarzenie przyciąga 25 000 wystawców i 200 000 odwiedzających.

Canton Fair

Podstawowe informacje o Canton Fair

Targi kantońskie co roku odbywają się w tym samym terminie.

Termin edycji wiosennej:      15 kwietnia – 5 maja

Termin edycji jesiennej:        15 października – 4 listopada

Lokalizacja:                 Pazhou Complex, No. 380 Yuejiangzhong Road, Kanton, Chiny

Strona internetowa:              cantonfair.org.cn/en-US

Szkolenie Online - Import z Chin

Fazy Canton Fair

Gdzie odbywa się Canton Fair

Canton Fair podzielone jest na trzy fazy, a każda z nich poświęcona jest innym branżom.

 • 15-19 maja; 15-19 października – prezentowane będą: elektronika i sprzęt AGD, oświetlenie, pojazdy i części zamienne, maszyneria, produkty chemiczne, branża energetyczna;
 • 23-27 kwietnia; 2-27 października – prezentowane będą: produkty budowlane, dobra codziennego użytku, ceramika, elementy dekoracji wnętrz, upominki;
 • 1-5 maja; 31 października- 4 listopada – prezentowane będą: artykuły i żywność dla zwierząt, zabawki, tekstylia, odzież, obuwie, produkty biurowe, medyczne czy rekreacyjne, żywność;

Wystawcy podzieleni są na 16 kategorii i 55 sekcji oraz rozłożeni na 4 strefy wystawowe.

Wydarzenie organizowane jest także w wersji online, dzięki czemu na oficjalnej stronie internetowej dostępne będą listy wystawców, transmisje na żywo oraz możliwość komunikacji z producentami.

Dlaczego warto wziąć udział w Canton Fair?

Import z Chin a Canton Fair

Ze względu na swoje ogromne rozmiary i mnogość zarówno wystawców, jak i odwiedzających, Canton Fair to świetna okazja i dla eksporterów, i dla importerów. Szeroka gama wystawiających się producentów z wielu branż zapewnia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Targi Kantońskie stanowią platformę dla nawiązania relacji handlowych z przedsiębiorcami z całego świata i osobistego poznania przyszłych partnerów. Co więcej pozwalają one wybrać najkorzystniejszą opcję, porównać ceny czy jakość oferowanych produktów. Canton Fair to także wydarzenie, podczas którego można zapoznać się z najnowszymi trendami i tym samym wyprzedzić swój lokalny rynek.

Jak się zarejestrować na Canton Fair?

Jak się zarejestrować na Canton Fair
 1. Wejdź na stronę wydarzenia i wybierz opcję jako uczestnik zagraniczny (overseas buyers).
 2. Jeśli uczestniczyłeś już w Targach Kantońskich, możesz zalogować się na założone już konto. Jeśli wybierasz się na targi po raz pierwszy – musisz się zarejestrować.
 3. Aplikuj o identyfikator kupującego (buyer badge) – później otrzymasz potwierdzenie przedterminowego zarejestrowania się (Pre-application Receipt). Wydrukuj je i zabierz ze sobą do Chin.
 4. Aplikuj o zaproszenie na targi, które wykorzystasz przy staraniu się o wizę.
 5. Po przybyciu na miejsce udaj się do Biura Rejestracji dla zagranicznych uczestników (Overseas Buyer’s Registration Office), gdzie po pokazaniu potwierdzenia przedterminowego zarejestrowania się i dokumentu tożsamości otrzymasz swój identyfikator kupującego.

Jeśli zapiszesz się na Canton Fair przedterminowo, uczestnictwo jest darmowe.

Jak się przygotować do Canton Fair?

Najstarsze chińskie targi Canton Fair
 • Zapoznaj się z harmonogramem targów, aby wziąć udział w interesującej Cię fazie.
 • Zawczasu zaplanuj podróż – aplikuj o wizę, znajdź loty i hotel. Nie zostawiaj planowania na ostatnią chwilę, tak aby móc wszystko zorganizować na spokojnie i bez zbędnego stresu.
 • Zabierz potrzebne dokumenty – ważny paszport oraz wizę.
 • Przygotuj wizytówki – zadbaj o to, aby były z jednej strony przetłumaczone na język chiński, a z drugiej na angielski. Wizytówki to istotny element kultury biznesowej i pozwoli na łatwą wymianę informacji kontaktowych.
 • Wymień walutę na RMB, załóż konto Revolut.
 • Wykup usługę VPN, tak aby przebywając w Chinach mieć dostęp do zablokowanych zachodnich mediów społecznościowych i stron internetowych.
 • Zainstaluj w telefonie aplikację WeChat, tak aby łatwo móc skomunikować się z potencjalnymi partnerami. Jeśli nie znasz języka chińskiego zainstaluj także aplikację tłumaczeniową (na przykład Tłumacz Google czy Pleco), która może się przydać, jeśli potencjalny partner nie będzie biegle władał językiem angielskim.

O czym pamiętać jako odwiedzający?

Zawczasu zapoznaj się z listą wystawców i dokonaj wstępnej selekcji tych, którzy cię interesują. Dzięki temu zaoszczędzisz czas podczas samych targów. Przygotuj pytania dla potencjalnych partnerów. Na targi zabierz ze sobą notes, tak abyś mógł zapisywać zdobyte informacje.

Czy można wystawić się na Canton Fair?

Wystawcy na Canton Fair

Od 2007 roku na Canton Fair wyznaczany jest międzynarodowy pawilon, czyli strefa wystawowa dla zagranicznych przedsiębiorstw.

Jeśli chcesz mieć swoje stanowisko na Targach Kantońskich, najpierw upewnij się, że spełniasz wymagania: jesteś przedsiębiorstwem z prawnie zarejestrowaną działalnością w kraju innym niż Chiny kontynentalne.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie wydarzenia.

Do procesu aplikacyjnego będziesz potrzebować certyfikatu zarejestrowania działalności
z pieczątką firmy oraz innych wymaganych dokumentów: zdjęcia logo oraz siedziby firmy, opisu działalności firmy, zdjęcia banneru reklamowego oraz zdjęcia i opisu oferowanego produktu.

Jeżeli już przejdziesz procedurę aplikacyjną, zadbaj o wygląd swojego stanowiska – przygotuj ulotki, plakaty, materiały promocyjne i katalogi oraz przetłumacz je na język chiński oraz angielski. Jeżeli chcesz rozdawać uczestnikom targów gadżety, zadbaj o to, aby pasowały one do pola działalności twojej firmy, były praktyczne (uczestnicy je zachowają) i nieoczywiste (zapamiętają twoją firmę).

Szkolenie Online - Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2