Ambasada RP w Pekinie

W wydziale konsularnym w Chinach możemy załatwić sprawy prawne i obywatelskie, wizy oraz paszporty. Na oficjalnej stronie internetowej odnajdziemy dane kontaktowe, godziny urzędowania, jak również wszelkie inne podstawowe informacje dla podróżujących. Czym zajmuje się ambasada RP w Pekinie – sprawdź podstawowe informacje.

ambasada RP w Pekinie

Ambasada RP w Pekinie – dane kontaktowe

Oficjalna strona internetowa: https://pekin.msz.gov.pl

Adres Ambasady RP w Pekinie:
1, Ritan Lu, Jianguomenwai,
100600 Beijing, Peoples Republic of China

Tel.: (+86 10) 65321235 wew. 101, 102, 103 (j.pol.), 104 (j.pol.), 108 (j.chiń, j.pol.)
Tel. alarmowy: +86 186 1208 3522
E-mail: pekin.amb.wk@msz.gov.pl

Aby umówić się na spotkanie w konsulacie, należy wcześniej zarejestrować się poprzez system e-Konsulat. Po wybraniu kraju (Chiny) oraz placówki (Ambasada RP w Pekinie) zostaniemy przekierowani do portalu informacyjnego, na którym możemy odnaleźć interesujący nas rodzaj wizyty.

Godziny pracy konsulatu: pon. – pt. 8:30 – 16:30

Warto jednak pamiętać, że godziny przyjmowania interesantów różnią się w zależności od rodzaju sprawy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod tym linkiem. Co więcej, w trakcie oficjalnych świąt obchodzonych zarówno na terytorium Polski, jak i Chin, Konsulat Polski w Pekinie jest nieczynny. Dokładne daty dni wolnych znaleźć można na stronie internetowej ambasady, mianowicie w zakładce informacje konsularne – kontakt.

Ambasada RP w Pekinie – pomoc konsularna

W przypadku, gdy obywatel RP ulegnie wypadkowi na terenie ChRL, dozna urazu lub też będzie potrzebował innej natychmiastowej pomocy, Konsul może udzielić pomocy finansowej lub prawnej. W momencie utraty dokumentów przez podróżującego, należy jak najszybciej skontaktować się z organem paszportowym.

Okręgi konsularne – jakie prowincje obejmuje Konsulat w Pekinie

Konsulat w Pekinie obejmuje największe terytorium w porównaniu z pozostałymi konsulatami, do jej okręgów należy między innymi obszar Mongolii.

konsulat w Pekinie
Źródło: https://pekin.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kontakt/

Planując podróż do Chin możemy wcześniej zapoznać się z poradnikiem dla podróżujących dostępnym na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Odnajdziemy tam informacje na temat bezpieczeństwa, wjazdu i pobytu, ubezpieczenia, zdrowia, podróżowania po kraju, cła, przepisów prawnych, religii i obyczajów oraz innych przydatnych rzeczy. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie udostępnia również warte polecenia strony internetowe dla podróżujących.

Ambasada RP w Pekinie – dodatkowe informacje

W Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich, absolwenckich, zawodowych oraz stażu zgodnie z obowiązującym aktem prawnym. Ponadto Wydział Kultury działający integralnie z Ambasadą RP w Pekinie dba o dobry wizerunek Polski w ChRL poprzez uczestnictwo w wydarzeniach związanych z rozpowszechnianiem tradycji i polskiego dziedzictwa wśród lokalnej społeczności. Co więcej, wspomaga również polskich studentów planujących naukę w Chinach. Na stronie ambasady odnaleźć można praktyczne informacje dotyczące planowania wyjazdu do ChRL, szczegóły na temat stypendiów oferowanych przez Chiński Rząd (China Government Scholarship) czy też spraw związanych z uznawalnością dyplomów.

Szkolenie: Import z Chin

Planując podróż do Chin warto również zapoznać się z kilkoma poradnikami i praktycznymi informacjami udostępnionymi na naszym blogu.

Wyjazd do Chin – jak się przygotować przed podróżą do Chin?

Wyjazd do Chin – gdzie wymienić walutę?

Wiza do Chin – jak wyjechać do Chin bez wizy?

Turystyczna wiza do Chin – jak wypełnić wniosek o wizę?

Biznesowa wiza do Chin – jak wypełnić wniosek o wizę?

Aplikacja WeChat — instalacja i użycie

Święta w Chinach – kalendarz chińskich świąt 2019