AliExpress zawiesza sprzedaż maseczek do Polski

W dobie pandemii rośnie zapotrzebowanie na wyroby ochronne. Wiele osób na własny użytek zamawiało maseczki ochronne z popularnego serwisu AliExpress. Wczoraj informowaliśmy, że Alibaba zakazała handlu materiałami ochronnymi z Polską. Teraz również AliExpress zawiesza sprzedaż maseczek do Polski. Jest to bardzo duże utrudnienie, zwłaszcza teraz kiedy ceny żelów antybakteryjnych czy maseczek chirurgicznych znacznie wzrosły.

AliExpress zawiesza sprzedaż maseczek do Polski

OLX i Allegro z zakazem sprzedaży wyrobów ochronnych

Gdy ludzie zorientowali się, jaki jest popyt na maseczki, natychmiast na rynku pojawili się oszuści. Z tego powodu Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi i ochronnymi na portalach aukcyjnych.

W celu powstrzymania kolejnych skoków cen, na OLX i Allegro zostały nałożone trzy postanowienia:

  • Blokada wszystkich ofert sprzedaży wyrobów ochronnych i płynów do dezynfekcji,
  • Zakaz dodawania nowych ogłoszeń dotyczących tego typu wyrobów,
  • Wpis do regulaminu serwisów listy produktów, których sprzedaż zostaje zabroniona.

Powyższe zakazy mają także na celu wstrzymanie sprzedaży wyrobów ochronnych niewiadomego pochodzenia.

Szkolenie Online - Import z Chin

AliExpress zawiesza sprzedaż maseczek do Polski

24 marca 2020 wejdzie w życie zawieszenie sprzedaży maseczek do Polski z Alibaby, największego serwisu e-commerce w Chinach. Ten sam zakaz dotyczy również, bardzo popularnego serwisu w Polsce – AliExpress. Komunikat informujący o zawieszeniu handlu wyrobami ochronnymi pojawił się w piątek na oficjalnej stronie Alibaby. Przetłumaczoną wersję możesz zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

Oznacz to, że od 24 marca do odwołania, nie kupisz już żadnych wyrobów medycznych na chińskich platformach. Co więcej, już teraz przeglądając AliExpress i wpisując frazy „maseczki ochronne jednorazowe”, czy „żele antybakteryjne do rąk” nie można nic znaleźć.

AliExpress
AliExpress maseczki

Zamówienia złożone przed 24 marca będą realizowane bez zakłóceń.

Na chwilę obecną, Polska jest jedynym krajem, dla którego AliExpress zawiesza sprzedaż maseczek. Wyszukując tego typu artykuły np. z brytyjskiego IP można je bez problemu znaleźć.

maseczki ochronne
AliExpress zakupy

Warto także dodać, że nie tylko w naszym państwie zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące sprzedaży produktów ochronnych w internecie. Podobny zakaz wprowadzono w Stanach Zjednoczonych na e-bayu.

Uwaga, zakaz został zniesiony i powyższe informacje się nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawarliśmy w tym artykule.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11