Czym tak naprawdę jest Alibaba Gold Supplier?

Serwis Alibaba to ciesząca się popularnością strona B2B do zakupów internetowych. Alibaba jest platformą globalnego hurtu towarów. Oferuje ogromną ilość produktów liczoną w setkach milionów. Są to towary różnego rodzaju, od elektroniki po odzież. Każdy importer, który szuka kontrahenta przez Internet, powinien wiedzieć jak korzystać z portalu i, co ważniejsze, jakie pułapki można na nim napotkać. Przedstawiamy artykuł dotyczący tego, czym tak naprawdę jest odznaka Alibaba Gold Supplier. Warto się z nim zapoznać, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w kontaktach z chińskimi dostawcami.

Alibaba Gold Supplier

Alibaba Gold Supplier

Na portalu Alibaba możemy zauważyć dwie kategorie sprzedawców: zwykłą i złotą. Otrzymanie statusu Gold Supplier i dołączenie do tej drugiej kategorii to nic innego jak założenie płatnego konta w serwisie Alibaba. Posiadanie tego statusu dla dostawcy wiąże się z uzyskaniem kompleksowych sposobów promowania swoich produktów, możliwością maksymalizacji ekspozycji produktu na stronie i zwiększenia zwrotu z inwestycji. 

Alibaba Gold Supplier

Co prawda, przed przyznaniem statusu Gold Supplier Alibaba jednorazowo sprawdza danego dostawcę, jednakże taka weryfikacja jest niepełna i nie zawsze daje pewność co do jego wiarygodności. W jednym z naszych artykułów wspomnieliśmy o sporym skandalu związanym z przyznawaniem statusu Gold Supplier. Odznakę Alibaba Gold Supplier może mieć zarówno bardzo dobra fabryka produkująca wysokiej jakości produkty, jak i firma, która zupełnie nie jest wiarygodna i oszukuje ludzi. Bardzo błędne jest przekonanie, że każdy dostawca Gold Supplier jest dostawcą godnym zaufania. Mówiąc innymi słowami, przyznanie złotej odznaki nie wiąże się z przeprowadzaniem udanych transakcji, lecz z opłaceniem członkostwa „premium” na portalu Alibaba. Warto o tym pamiętać robiąc zakupy poprzez platformę i szukając odpowiedniego kontrahenta. 

Szkolenie Online - Import z Chin

Weryfikacja dostawców na portalu Alibaba

Robiąc jakiekolwiek zakupy na Alibabie, zarówno dokonując mniejszych, jak i większych zamówień, musimy pamiętać, że serwis nie odpowiada za jakość produktów. Jest to jedynie platforma B2B, na której dostawcy i kupujący mogą dokonywać między sobą transakcji. Sprawdzenie jakości towarów czy wiarygodności dostawcy leży tylko i wyłącznie w interesie kupującego. 

Alibaba to portal, który znacznie ułatwia import towarów z Chin. W serwisie bardzo łatwo można dokonać zakupów, mimo iż nie posiada polskiej wersji językowej. Prawdą jest, że portal oferuje możliwość zamówienia próbek towarów w celu weryfikacji ich jakości. Dodatkowo, poprzez platformę Alibaba istnieje możliwość zamówienia kontroli dóbr podczas ich produkcji. Jest to darmowe i wiąże się z usługą ochrony produktów. Jednakże, w celu dodatkowej weryfikacji kontrahenta z Alibaby, zapraszamy do zapoznania się z ofertą ChinskiRaport.pl. Profesjonalnie zajmujemy się weryfikacją chińskich firm. Przed podjęciem współpracy z partnerem poznanym w Internecie, zawsze zalecamy jego kompleksowe sprawdzenie, aby mieć pewność kto tak naprawdę jest po drugiej stronie i z kim robimy interesy.

Warto pamiętać, że nie każdy dostawca ze znakiem Gold Supplier jest wiarygodny. Odznaka powstała przede wszystkim po to, aby dodatkowo wypromować profil dostawcy. Nie mylmy Gold Supplier ze statusem Super Sprzedawcy na Allegro. Informacje dostępne na Alibabie nie są weryfikowane i nie każdy jest tym za kogo się podaje. 

Alibaba Trade Assurance

Ponadto, należy również wspomnieć o usłudze Alibaba Trade Assurance. Jest to forma zabezpieczenia, która ma gwarantować dotrzymanie warunków ustalonych w kontrakcie zawartym między kupującym a sprzedającym. Nie każdy dostawca na Alibabie ją posiada, ale warto wybierać tych, którzy ją mają. Więcej o usłudze Alibaba Trade Assurance znajdziecie w naszym poprzednim artykule. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem, w którym przeanalizowaliśmy sposoby płatności na portalu Alibaba.

Szkolenie Poniedziałek 18:00

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 11